خانه / پروژه های میکروکنترلر / دانلود پروژه ساعت آنالوگ و تقویم با LCD گرافیکی KS0108

دانلود پروژه ساعت آنالوگ و تقویم با LCD گرافیکی KS0108

دانلود پروژه ساعت آنالوگ و تقویم با LCD گرافیکی KS0108

در این بخش دانلود پروژه ساعت آنالوگ و تقویم با LCD گرافیکی KS0108, توسط تیم الکترونیک وبرنامه نویسی الکترونیک ۹۸ برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR آماده شده است. در این پروژه قصد داریم تا با استفاده از یک ال سی دی LCD گرافیکی توسط میکروکنترلر AVR و تراشه شناخته شده و پرکاربرد DS1307 یک ساعت آنالوگ زیبا به همراه تقویم دیجیتال (Digital Calender) طراحی کنیم. تراشه DS1307 یک آی سی IC ساعت با زمان واقعی (RTC) می باشد که به دلیل دارا بودن توابعی آماده برای راه اندازی در کامپایلرهای شناخته شده و پشتیبانی از پروتکل ارتباطی I2C که در میکروکنترلرهای خانواده AVR نیز پشتیبانی می شود, یک گزینه مناسب برای استفاده در این پروژه می باشد. در ادامه به تشریح عملکرد و ویژگی های آی سی ساعت DS1307 به صورت کامل می پردازیم.

بعد قبل
دانلود پروژه ساعت آنالوگ و تقویم با LCD گرافیکی KS0108
دانلود پروژه ساعت آنالوگ و تقویم با LCD گرافیکی KS0108
دانلود پروژه ساعت آنالوگ و تقویم با LCD گرافیکی KS0108

دانلود پروژه ساعت آنالوگ و تقویم با LCD گرافیکی KS0108

دانلود پروژه ساعت آنالوگ و تقویم با LCD گرافیکی KS0108
بعد قبل

آی سی ساعت DS1307

ساعت زمان واقعی سریال DS1307, یک ساعت / تقویم BCD کم مصرف با 56 بایت حافظه NV RAM است. آدرس و داده از طریق ارتباط I2C منتقل می شوند. این تراشه ساعت / تقویم, اطلاعات ثانیه, دقیقه, ساعت, روز, ماه و سال را فراهم می کند. آی سی ساعت DS1307 به طور خودکار برای ماه های کمتر از 31 روز و سال های کبیسه تنظیم شده است. ساعت می تواند به هر دو صورت 12 و 24 ساعته با علامت قبل / بعد از ظهر به کار گرفته می شود. این تراشه دارای مدار داخلی تشخیص نقص تغذیه نیز می باشد و در صورت بروز قطع تغذیه, باطری پشتیبان را به طور خودکار در مدار قرار می دهد.

ویژگی های برجسته آی سی ساعت DS1307

:: توانایی شمارش ثانیه, دقیقه, ساعت, روز, ماه, سال, سال کبیسه تا سال 2100 میلادی

:: مصرف کمتر از 500nA در حالت استفاده از باتری پشتیبان

:: محدوده دمای صنعتی 40- تا 85+ درجه سانتی گراد

:: آشکار ساز خودکار نقص تغذیه و مدار کلید زنی باتری

:: 56 بایت حافظه NV RAM برای ذخیره اطلاعات

:: بسته بندی های 8 پایه PDIP و SOIC

:: سیگنال خروجی مربعی برنامه پذیر

:: ارتباط I2C

آی سی ساعت DS1307 به عنوان برده (Slave) در باس قرار می گیرد و دسترسی به آن با پیاده سازی شرایط آغاز و فراهم کردن کد شناسایی وسیله ممکن می شود. رجیسترهای بعدی تا رخ دادن شرایط پایان, به ترتیب در دسترس قرار قرار می گیرند. تراشه هنگامی که ولتاژ تغذیه از 1.25V برابر ولتاژ باتری کمتر شود, وظیفه در حال اجرا را به پایان می رساند و شمارنده آدرس قطعه را ریست می کند. در این حالت, سیگنال های ورودی به تراشه شناسایی نمی شوند. تراشه به طور خودکار, هنگامی که ولتاژ تغذیه به کمتر از ولتاژ باتری افت کند, باتری پشتیبان را وارد مدار می کند. در شرایط Power Up با رسیدن ولتاژ تغذیه به VBAT + 0.2V تراشه از باتری به مدار تغذیه کلیدزنی می کند و آنگاه که ولتاژ از 1.25 برابر ولتاژ باتری بالاتر رفت, سیگنال های ورودی تشخیص داده می شوند. در تصویر زیر ترتیب پایه های این تراشه نشان داده شده است.

دانلود پروژه ساعت آنالوگ و تقویم با LCD گرافیکی KS0108

ویدئو ضبط شده از عملکرد مدار ساخته شده توسط الکترونیک 98دانلود ویدئو با لینک مستقیم از سرورهای پرقدرت الکترونیک 98
 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : دانلود پروژه ساعت آنالوگ و تقویم با LCD گرافیکی KS0108

قیمت فایل دانلودی : 400,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : فیلم آموزش راه اندازی و نحوه پروگرام کردن میکروکنترلر/ فایل برنامه نوشته شده در محیط BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC / فایل 41 صفحه ای کاملا اختصاصی PDF به زبان فارسی شامل توضیحات ساختمان ال سی دی های گرافیکی و نحوه اتصال و راه اندازی آن ها توسط میکروکنترلرهای AVR / فونت اختصاصی طراحی شده به زبان فارسی و انگلیسی / فایل مدار چاپی (PCB) پروژه در قالب PDF و طرح اصلی طراحی شده در نرم افزار Proteus / نرم افزار های مورد نیاز

حجم فایل دانلودی : حجم فایل پروژه = 7.5مگابایت / حجم فایل ویدئو = 131 مگابایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

400,000ریال – خرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

نمایش ساعت و تاریخ شمسی بر روی تابلو روان با تراشه DS1307

نمایش ساعت بر روی تابلو روان با تراشه DS1307

نمایش ساعت و تاریخ شمسی بر روی تابلو روان با تراشه DS1307 در این بخش …