برخی از محصولات فروشگاه الکترونیک98 که با موضوع انتخابی شما مرتبط می باشند

کیت آماده قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR

کیت آماده قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR

کیت حرفه ای وآماده قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. در ساخت این پروژه برای نمایش اطلاعات از یک LCD گرافیکی در اندازه 64*128, و برای وارد کردن اعداد از یک صفحه لمسی (تاچ اسکرین) استفاده شده است. که شما می توانید با لمس عدد مورد نظر آن عدد را انتخاب کنید. از دیگر ویژگی های بارز این پروژه که جذابیت آن را چند برابر می کند, پشتیبانی از زبان فارسی است, به همین دلیل تمامی متن ها و منوها به زبان فارسی نمایش داده می شود.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده ساخت دربازکن RFID با ماژول RF01D و میکروکنترلر AVR

کیت آماده ساخت دربازکن RFID با ماژول RF01D و میکروکنترلر AVR

کیت حرفه ای ساخت دربازکن RFID با ماژول RF01D و میکروکنترلر AVR یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه با هدف ساخت یک دربازکن مبتنی بر فناوری RFID طراحی و تولید شده است. پردازشگر اصلی این مدار میکروکنترلر ATmega16 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC و نرم افزار برنامه نویسی code vision به زبان C برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و C و فایل توضیحات کامل پروژه در قالب فایل PDF جهت ارائه به استاد برای دانشجویان عزیز می باشد.

از ویژگی های بارز این کیت که باعث حرفه ای شدن و افزایش کارایی آن می شود می توان به قابلیت ذخیره سازی 10 کارت RFID در حافظه EEPROM داخلی میکروکنترلر AVR اشاره کرد که این موضوع باعث می شود تا با قطع برق یا همان تغذیه کیت اطلاعات کارت های ذخیره شده از بین نروند و در حافظه میکروکنترلر باقی بمانند. همچنین بر روی کیت چهار میکروسوئیچ تعبیه شده است که توسط آن ها می توانید اطاعات کارت های ذخیره شده در حافظه را مدیریت نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده ماشین حساب مهندسی لمسی با LCD گرافیکی و AVR

کیت آماده ماشین حساب مهندسی لمسی با LCD گرافیکی و AVR

کیت حرفه ای و آماده ماشین حساب مهندسی لمسی با استفاده از LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. در این پروژه ما با استفاده از یک میکروکنترلر AVR به همراه ال سی دی گرافیکی و صفحه لمسی (تاچ اسکرین) اقدام به ساخت یک ماشین حساب مهندسی گرفته ایم, از دیگر ویژگی های این پروژه به کارگیری روش کالیبراسیون اتوماتیک برای راه اندازی بسیار سریع و راحت صفحات لمسی و نوشتن متن ها و دستورها به زبان فارسی بر روی LCD گرافیکی می باشد.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده ساعت آنالوگ و دیجیتال با نمایش تاریخ شمسی و ایام هفته

کیت آماده ساعت آنالوگ و دیجیتال با نمایش تاریخ شمسی و ایام هفته

کیت حرفه ای وآماده ساخت ساعت آنالوگ و دیجیتال با نمایش تاریخ شمسی و ایام هفته توسط ال سی دی گرافیکی و میکروکنترلر AVR یکی از محصولات شرکت افق ایده پردازان می باشد که توسط تیم تخصصی این شرکت طراحی و تولید شده است. در این پروژه قصد داریم تا با استفاده از یک ال سی دی LCD گرافیکی توسط میکروکنترلر AVR و تراشه شناخته شده و پرکاربرد DS1307 یک ساعت آنالوگ و دیجیتال بسیار زیبا طراحی کنیم که البته قابلیت نمایش تاریخ شمسی و همچنین ایام هفته به زبان شیرین فارسی را نیز دارا می باشد. تراشه DS1307 یک آی سی IC ساعت با زمان واقعی (RTC) می باشد که به دلیل دارا بودن توابعی آماده برای راه اندازی در کامپایلرهای شناخته شده و پشتیبانی از پروتکل ارتباطی I2C که در میکروکنترلرهای خانواده AVR نیز پشتیبانی می شود, یک گزینه مناسب برای استفاده در این پروژه می باشد.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول

خانه / پروژه های میکروکنترلر / ساخت قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکرو AVR

ساخت قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکرو AVR

ساخت قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR

در این بخش دانلود پروژه ساخت قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR, توسط تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸ برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR آماده شده است. با پیشرفت روز افزون تکنولوژی شاهد افزایش سطح کارایی الکترونیک و پردازشگرها در زندگی هستیم. تا همین اواخر بدون استثنا تمامی قفل ها دارای ساختاری مکانیکی بودند, اما امروزه با کمی دقت می توانیم متوجه جایگزین شدن قفل های دیجیتالی در بعضی از گاوصندوق ها, درب های اتوماتیک و دیگر صنایع هوشمند باشیم. پروژه های متعددی در سطح اینترنت با عنوان ساخت قفل رمزی دیجیتالی با میکروکنترلر AVR وجود دارند, ولی تمامی آن ها تقریبا دارای عملکردی یکسان هستند, که در ساخت آن ها از یک کی پد و LCD کارکتری استفاده شده است. به همین دلیل دیگر جذابیت خاصی بین طرفداران میکروکنترلرهای AVR ندارند. اما در این پروژه الکترونیک 98, پا را فراتر گذاشته و پروژه معروف و کاربردی ساخت قفل رمزی دیجیتالی را با کمی تغییرات به یک پروژه حرفه ای و جذاب تبدیل کرده است. در ساخت این پروژه برای نمایش اطلاعات از یک LCD گرافیکی در اندازه 64*128, و برای وارد کردن اعداد از یک صفحه لمسی (تاچ اسکرین) استفاده شده است. که شما می توانید با لمس عدد مورد نظر آن عدد را انتخاب کنید. از دیگر ویژگی های بارز این پروژه که جذابیت آن را چند برابر می کند, پشتیبانی از زبان فارسی است, به همین دلیل تمامی متن ها و منوها به زبان فارسی نمایش داده می شود. در ادامه نحوه راه اندازی و دیگر امکانات پروژه شرح داده خواهد شد.

ساخت قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR

برخی از ویژگی های پروژه :

:: نمایش تمامی متن ها به زبان فارسی.

:: پخش صدا با لمس هر کلید بر روی صفحه نمایش.

:: امکان تغییر رمز ورود و ذخیره آن در حافظه EEPROM میکروکنترلر.

:: استفاده از LCD گرافیکی 64*128 نوع SED با قابلیت تعریف فونت.

:: امکان کنترل رله متصل به میکروکنترلر AVR با وارد کردن رمز درست.

:: پشتیبانی از قابلیت کالیبراسیون اتوماتیک تاچ اسکرین (صفحات لمسی).

:: نمایش وضعیت رله به زبان فارسی به صورت مداوم بر روی LCD گرافیکی.

:: فونت اختصاصی طراحی شده با حروف فارسی و انگلیسی و امکان استفاده در سایر پروژه ها.

:: قابلیت راه اندازی و استفاده آسان بدون نیاز به ویرایش برنامه از هر نوع تاچ اسکرین با هر ابعادی.

نحوه راه اندازی پروژه :

ابتدا همانند نقشه شماتیک ارائه شده در بالا, مدار را بر روی یک برد برد و یا فیبر مدارچاپی مونتاژ نمائید. سپس مدار ساخته شده را توسط یک منبع تغذیه 5 ولتی با حداقل جریان 200 میلی آمپر راه اندازی نمائید. زمانی که مدار روشن می شود, وارد مرحله کالیبراسیون تاچ اسکرین می شوید. در این مرحله از شما خواسته می شود تا نقطه مشخص شده را لمس کنید, این درخواست برای سه بار در سه نقطه متفاوت به شما نمایش داده می شود و شما باید به ترتیب سه نقطه را لمس کنید. با لمس این سه نقطه طبق برنامه نوشته شده, میکروکنترلر AVR به صورت اتوماتیک مشخصات سایر نقاط LCD گرافیکی را در واحد پیکسل به دست می آورد.

بعد از مرحله کالیبره کردن وارد منوی اصلی می شوید. در این منو در سمت راست LCD گرافیکی یک کی پد 4*3 نمایش داده می شود که شامل اعداد 0 تا 9 و کلید ستاره و مربع می باشد. همچنین در سمت چپ ال سی دی گرافیکی اطلاعاتی نظیر اعدادی که لمس می کنید و وضعیت رله متصل به میکروکنترلر AVR مشاهده می کنید.

جهت فعال و غیر فعال کردن رله متصل به میکروکنترلر AVR ابتدا باید رمز ورود را وارد نمائید و سپس جهت تائید باید کلید مربع را فشار دهید, در صورتی که رمز ورود را صحیح وارد کرده باشید یک پیغام به زبان فارسی مبنی بر خوش آمدگویی به شما نمایش داده می شود, حال می توانید با فشار مجدد کلید مربع رله را روشن و با فشار دادن کلید ستاره رله متصل به میکروکنترلر AVR را خاموش کنید.

همچنین برای تغییر رمز ورود کافی است تا بعد از وارد کردن رمز ورود به جای لمس کلید مربع جهت ورود, کلید ستاره را فشار دهید و سپس رمز جدید خود را وارد نمائید و در پایان جهت ذخیره رمز جدید از کلید مربع استفاده کنید. جهت درک بهتر عملکرد مدار می توانید فیلم ضبط شده از عملکرد مدار ساخته شده توسط الکترونیک 98 را در ویدئو زیر به صورت آنلاین مشاهده نمائید.

توجه : زمانی که برای اولین بار مدار را فعال می کنید, رمز ورود به صورت پیش فرض 0000 می باشد.

توجه : در این پروژه ما از پورت C (PORTC) میکروکنترلر AVR جهت راه اندازی LCD گرافیکی استفاده کردیم. به دلیل اینکه فیوز بیت jtagen در میکروکنترلر ATMEGA32 بر روی این پورت سوار است و به صورت پیش فرض فعال می باشد. به همین دلیل باید در هنگام پروگرام کردن میکروکنترلر توسط پروگرامر این فیوز بیت را غیر فعال نمائید.

ویدئو ضبط شده از عملکرد مدار ساخته شده توسط الکترونیک 98:

در ادامه همین مطلب, می توانید پروژه ساخت قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR را تنها با پرداخت مبلغ اندکی دریافت نمائید.

نحوه دریافت : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید پروژه ساخت قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

محتویات : این پروژه شامل شماتیک و برنامه های نوشته شده در محیط BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC همچنین فونت اختصاصی طراحی شده به زبان فارسی و انگلیسی می باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : ساخت قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکرو AVR

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : این فایل شامل نقشه شماتیک و برنامه پروژه نوشته شده در محیط BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC همچنین فونت اختصاصی طراحی شده به زبان فارسی و انگلیسی می باشد.

حجم فایل دانلودی : 217 کیلو بایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

8 دیدگاه

 1. سلام.خوبه.اما یک  سوال.آیا این قفل قابلیت حک شدن داره؟؟ امنیتش تا چنددرصده؟؟ متشکر میشم اگر صادقانه پاسخ بدهید.

 2. سلام دوست عزیز
  از اونجا که در طراحی این مدار از میکروکنترلر استفاده شده و پردازشگر اون با هیچ مدار دیگه ای و محیط خارجی شبکه نیست پس قطعا امکان هک اون صفره! همچنین برای امنیت بیشتر میتونید بعد از پروگرام کردن میکروکنترلر توسط پروگرامر میکروکنترلر رو قفل کنید به این ترتیب دیگه به هیچ عنوان نمیشه حافظه flash و eeprom میکروکنترلر رو خوند و یا اونو ویرایش کرد.

 3. سلام خسته نباشید. من چند ماه پیش پروژه قفل رمز با تاچ رو دانلود کردم الان که اونو ساختم و برنامه رو پروگرام میکنم مشکل داره و کاراکترارو کوچیک نشون میده و معکوس نشون میده رمز رو هم که میزنم چیزی اتفاق نمیوفته تو رو خدا برنامه کامل و اصلی رو به ایمیلم بفرستید اگه هزینه هم داره رو چشم میذارم پرداخت میکنم فقط تو رو خدا سریعتر باید پروژمو تا 3 روز دیگه تحویل بدم یا علی

 4. سلام دوست عزیز
  برنامه ای که برای دانلود قرار دادیم کامل هستش و 100 درصد عملی، حتی برای اطمینان کاربران یک نمونه از پروژه را طراحی و از عملکردش فیلم گرفتیم که می تونید مشاهده کنید همچنین یک نمونه از این پروژه ساخته شده و آنرا در فروشگاه سایت قرار دادیم.
  بهتر شما اینجا مشکلاتتون رو مطرح کنید تا به کمک هم اونو حل کنیم، زمانیکه ال سی دی کاراکترهای شما رو معکوس نشون میده این به این معنا که شما ال سی دی رو اشتباه به میکروکنترلر متصل کردید برای رفع این مشکل کافی پایه های ce و ce2 ال سی دی گرافیکی را به صورت جابه جا به میکروکنترلر avr متصل کنید و حتما باید این نکته رو توجه داشته باشید که برای راه اندازی این پروژه باید از ال سی دی های گرافیکی سری SED استفاده کنید.
  بهتره در ساخت مدارات الکترونیکی کمی صبور باشید و با دقت بیشتری ساخت پروزه را انجام دهید.

 5. سلام دوست عزیز خیلی عالی پروژه هاتون. من بخوام برای دانلود مطالب شما باید چبکار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید 

 6. سلام دوست عزیز
  برای دانلود پروژه ها به صورت تکی باید مبلغ پروژه درخواستی را به صورت آنلاین با تمامی کارت های بانکی عضو شتاب پرداخت نمائید و در انتها بعد از پرداخت وجه لینک دانلود فایل پروژه به شما نمایش داده خواهد شد.
  اگر هم می خواهید چند پروژه را دانلود کنید به شما پیشنهاد می کنید ابتدا عضو سایت شوید و سپس عضویت ویژه خریداری نمائید به این ترتیب با فعال کردن عضویت ویژه می توانید پروژه های دلخواه خود را از سایت دانلود کنید.

 7. حسن بختیاری

  سلام من فایل رو خرید و دانلود کردم اما شماتیک مدار داخل او نبود واگه بخوام تغیرات موچکی در اون بدم کمکم میکنید.ممنون

 8. سلام دوست عزیز
  نقشه شماتیک به ایمیلتان ارسال گردید.
  جهت سفارش پروژه لطفا از طریق تلفن موجود در سایت با همکاران ما در بخش فنی در تماس باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

انتقال داده از طریق اترنت با ENC28J60 و میکروکنترلر AVR

توجه : این پروژه در تاریخ 14 تیر 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید. در …