خانه / پروژه های میکروکنترلر / راه اندازی تاچ اسکرین توسط AVR با قابلیت کالیبراسیون

راه اندازی تاچ اسکرین توسط AVR با قابلیت کالیبراسیون

راه اندازی تاچ اسکرین توسط AVR با قابلیت کالیبراسیون

در این بخش دانلود پروژه راه اندازی صفحات حساس به لمس یا تاچ اسکرین Touch Screen توسط میکروکنترلر AVR با قابلیت کالیبراسیون, توسط تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸ برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR آماده شده است. اگر جزوء آن دسته از کسانی هستید که در پروژه های خود از صفحات لمسی (تاچ اسکرین Touch Screen) کمک گرفته اید, بی شک با مشکل کالیبره کردن تاچ اسکرین مواجه شده اید!

در زیر به برخی از مشکلات مهم در راه اندازی تاچ اسکرین ها با میکروکنترلرهای AVR به روش های مرسوم اشاره شده است :

1- عدم دقت کافی و وجود خطای زیاد.

2- گذراندن مراحل سخت و طاقت فرسا برای بدست آوردن مختصات دقیق هر نقطه جهت انجام پروژه مورد نظرمان.

3- نوشتن برنامه جدید و تکرار مراحل پیچیده بدست آوردن مختصات نقاط برای استفاده از صفحات لمسی با سایزهای متفاوت.

4- بدست آوردن مجدد مختصات نقاط و ویرایش برنامه با کمی تکان خوردن تاچ اسکرین.

5- ویرایش برنامه نوشته شده و بدست آوردن مجدد مختصات نقاط با تعویض تاچ اسکرین.

در بسیاری از دستگاهای الکترونیکی که از تکنولوژی صفحات لمسی استفاده می کنند, (همانند برخی از گوشی های موبایل تاچ اسکرین) برای افزایش دقت صفحات لمسی از روش کالیبراسیون استفاده می شود. در این پروژه ما نیز برای راه اندازی حرفه ای و البته کاملا اصولی صفحات لمسی (تاچ اسکرین Touch Screen) با میکروکنترلر AVR از روش کالیبراسیون استفاده می کنیم.

راه اندازی تاچ اسکرین توسط AVR با قابلیت کالیبراسیون

در روش کالیبراسیون در ابتدای راه اندازی دستگاه, به ترتیب بر روی صفحه نمایش چندین نقطه (بستگی به اندازه صفحه نمایش) نمایش داده می شود, و به این ترتیب شما باید به ترتیب نقاط مشخص شده را لمس کنید. بعد از اتمام این مرحله پردازشگر طبق نقاط به دست آمده به صورت اتوماتیک سایر مشخصات نقاط را محاسبه می نماید. از مزایای استفاده از این شیوه عدم نیاز به بدست آوردن دستی تمام مشخصات نقاط و همچنین امکان تعویض و استفاده از هر تاچ اسکرینی با هر ابعادی بدون نیاز به ویرایش برنامه و بدست آوردن مجدد مشخصات نقاط و البته دقت بالای آن می باشد.

همانطور که در مطالب قبلی بیان شد ما نیز در این پروژه برای راه اندازی صفحات لمسی با میکروکنترلر AVR از روش کالیبراسیون استفاده کردیم, بدین صورت که در ابتدا با راه اندازی مدار, میکروکنترلر به ترتیب سه نقطه را بر روی صفحه نمایش نشان می دهد, که شما باید با دقت هر سه نقطه مشخص شده را لمس کنید. به این ترتیب بر اساس برنامه نوشته شده میکروکنترلر AVR با بدست آوردن مشخصات سه نقطه اولیه, طبق فرمول های استفاده شده در برنامه سایر نقاط موجود بر روی صفحه نمایش را محاسبه می کند و در خروجی محل دقیق فشرده شدن تاچ اسکرین را بر اساس پیکسل بر روی LCD گرافیکی نمایش می دهد و همچنین پیکسل مورد نظر را بر روی ال سی دی گرافیکی روشن می کند.

 با استفاده از این پروژه می توانید تمامی پروژه های خود را که در آن نیاز به استفاده از صفحات لمسی دارید (تاچ اسکرین Touch Screen) را به راحتی عملی کنید.

ویدئو ظبط شده از نحوه عملکرد پروژه :

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : راه اندازی تاچ اسکرین توسط AVR با قابلیت کالیبراسیون

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : نقشه شماتیک پروژه | برنامه نوشته شده در محیط BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC

حجم فایل دانلودی : 159 کیلو بایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

کنترل سرعت موتور DC توسط LCD گرافیکی و تاچ اسکرین

کنترل سرعت موتور DC توسط LCD گرافیکی و تاچ اسکرین

کنترل سرعت موتور DC توسط LCD گرافیکی و تاچ اسکرین در این بخش تیم الکترونیک …