خانه / کیت آماده فلزیاب حرفه ای PI با قدرت کاوش بیش از 2 متر

کیت آماده فلزیاب حرفه ای PI با قدرت کاوش بیش از 2 متر

کیت آماده فلزیاب حرفه ای PI با قدرت کاوش بیش از 2 متر

در این فلزیاب از یک سیم پیچ مشترکا به عنوان فرستنده و گیرنده استفاده می شود. در این فناوری با ارسال پالس های کوتاه ولی قوی میدان مغناطیسی شدیدی در جهت پایین (زمین) و بلافاصله در جهت عکس تولید می شود. این تغییر جهت میدان مغناطیسی باعث ایجاد یک میدان مغناطیسی القایی در فلز بطرف بالا می شود. سپس سیم کنترلی به سرعت پالس دیگری می فرستد تا میدان مغناطیسی فرستنده میدان القایی فلز را شکار کند. این نوع فلزیاب در تشخیص جنس فلز ضعیف عمل می کند ولی برای استفاده در مکان هایی که رسانایی بالایی دارند مثل زمین های نمکی و خیس و حتی در اعماق زیاد و مکان های کوهستانی به خوبی جواب می دهند. در درگاه های ورودی درب فرودگاه ها از این فناوری (PI) برای یافتن اشیا فلزی همراه مسافران پرواز استفاده می کنند.

همانطور که گفته شد مدار این فلزیاب از نوع PI بوده و دارای ویژگی های عمومی زیر می باشد:

:: فرکانس کاری فلزیاب : 100Hz

:: ولتاژ کاری : 12 ولت

:: جریان کاری : بسته به سیم پیچ جستجو گر بین 80 تا حداکثر 120 میلی آمپر

:: سیستم هشدار دهنده : بازر (BUZZER) و یا بلندگو

:: نمایشگر : میتر عقربه ای یا میتر دیجیتالی

کیت آماده فلزیاب حرفه ای PI با قدرت کاوش بیش از 2 متر

محتویات بسته

:: برد مدار چاپی PCB با بالاترین کیفیت (متالیزه – مارکاژ – چاب سبز)

:: تمامی قطعات مورد نیاز جهت ساخت و راه اندازی برد فلزیاب

:: دیمتر آنالوگ

:: بازر BUZZER

:: سیم پیچ آماده جهت راه اندازی و آزمایش مدار فلزیاب

:: دفترچه راهنما جهت آموزش گام به گام مونتاژ و راه اندازی مدار فلزیاب

توجه : سیم پیچ موجود در داخل بسته بندی کیت که برای شما ارسال می شود تنها جهت تست بوده و نباید عملا مورد استفاده قرار بگیرید، بلکه باید دورهای آن را از هم باز کرده و مطابق مشخصات مندرج شده در دفترچه راهنما ارسالی در بسته بندی کیت دوباره پیچیده شود.

در زیر یک ویدئو از نحوه تنظیم و راه اندازی کیت آماده فلزیاب حرفه ای PI ضبط شده است, که می توانید برای درک بیشتر از نحوه عملکرد مدار به صورت آنلاین مشاهده و یا از انتهای همین پست دانلود نمائید.

ویدئو ضبط شده از عملکرد مدار ساخته شده توسط الکترونیک 98

در آزمایش های انجام شده با یک سیم پیچ به قطر 35 سانتی متر (21 دور سیم 070) بیش از دو متر برد مفید برای یک فلز به ابعاد 40*40 به دست آمده است.

توجه : کیفیت یک مدار فلزیاب بیش از آنکه به مدار آن بستگی داشته باشد، به استفاده از سیم پیچ جستجوگر مناسب بستگی دارد. در صورتی که بتوانید سیم پیچ را مشابه آنچه در دفترچه راهنما کیت ارائه شده است بپیچید، حداکثر برد و کیفیت بدست خواهد آمد.

اخطار : مدار فلزیاب ارائه شده صرفا برای ارتقا سطح علمی شما دوستان عزیز می باشد و تنها هدف از عرضه آن استفاده در مسابقات پژوهشی به خصوص مسابقات رباتیک مین یاب می باشد. به این ترتیب شرکت سازنده (افق ایده پردازان) و فروشنده آن (سایت الکترونیک 98) هیچ گونه مسئولیتی در قبال هر گونه سوء استفاده از آن توسط هر شخص و یا ارگانی را ندارد.

توجه : کیت فلزیاب موجود، توسط تیم فنی الکترونیک 98 طراحی شده و از نظر کیفیت قطعات و کارایی و همچنین طراحی مدار و قطعات استفاده شده با دیگر کیت های مشابه بازار متفاوت بوده و دارای عملکردی صد در صد عملی با عمق واقعی و ثبات کاری بسیار بالا می باشد.

ورژن جدید این کیت فلزیاب هم اکنون موجود می باشد برای مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول از فروشگاه سایت الکترونیک 98 بر روی لینک زیر کلیک نمائید.

کیت آماده فلزیاب حرفه ای PI با قدرت کاوش بیش از 2 متر

2 دیدگاه

  1. من دستگاه فلزیاب piمیخواهم خریداری کنم.

  2. سلام دوست عزیز
    برای خرید این محصول می توانید وارد فروشگاه سایت به آدرس زیر شوید.
    http://shop.electronics98.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *