برخی از محصولات فروشگاه الکترونیک98 که با موضوع انتخابی شما مرتبط می باشند

کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر

کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر

کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر که توسط تیم فنی و مهندسی الکترونیک98 طراحی و آماده گردیده است، شما قادر خواهد ساخت تا کیت را از طریق پورت USB به یک کامپیوتر و یا لب تاب و یا حتی گوشی های هوشمند با سیستم عامل ویندوز متصل نمائید و با استفاده از نرم افزار نوشته شده به زبان C# در محیط Visual Studio اقدام به مانیتورینگ دما و تعیین محدوده دما برای کنترل دمای محیط نمائید.

در طراحی این کیت دو رله تعبیه شده است، که یک رله مربوط به دمای پایین و رله بعدی مربوط به دمای بالا می باشد. که عملکرد هر دو آن به اینصورت می باشد که با کاهش دما از مقدار دمای تعیین شده برای حد پایین رله دمای پایین و با افزایش دما از مقدار دمای تعیین شده برای حد بالا رله دمای بالا فعال می گردد. همچنین همانطور که گفته شد شما می توانید این محدوده دمای بالا و پایین را در نرم افزار مربوطه وارد و حافظه میکروکنترلر ذخیره نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده دماسنج چند حسگری با تراشه دما DS18B20

کیت آماده دماسنج چند حسگری با تراشه دما DS18B20

کیت حرفه ای و آماده ساخت دماسنج چند حسگری با تراشه دما DS18B20 یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. هدف اصلی از طراحی این کیت اندازه گیری و کنترل دمای چهار نقطه به صورت همزمان و نمایش آن بر روی یک ال سی دی کاراکتری و آشنایی کامل شما دوستان عزیز با پروتکل ارتباطی یک سیمه (WIRE-1) و نحوه ارتباط میکروکنترلرهای AVR با قطعات الکترونیکی که از این پروتکل پشتیبانی می کنند، می باشد. پردازشگر اصلی این کیت میکروکنترلر ATmega8 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و فایل توضیحات کامل پروژه در قالب فایل PDF جهت ارائه به استاد برای دانشجویان عزیز می باشد.

از ویژگی های بارز این کیت که باعث حرفه ای تر شدن و افزایش کارایی آن می شود می توان به قابلیت کنترل دمای محیط اشاره نمود، به طوری که شما می توانید توسط سه میکروسوئیچ تعبیه شده بر روی کیت یک بازه دمای مجاز شامل حداقل دمای پائین و حداکثر دمای بالا برای میکروکنترلر تعریف کنید. به این ترتیب در صورتی که دما از محدوده تعریف شده خارج شود رله تعبیه شده بر روی کیت فعال می گردد و بلعکس در صورتی که دما دوباره در محدوده مجاز قرار گیرد رله تعبیه شده بر روی کیت غیر فعال می گردد. همچنین لازم به ذکر است تمامی تنظیمات اعمالی همانند محدوده مجاز دما که توسط کاربر تعیین می شود در حافظه داخلی EEPROM میکروکنترلر AVR ذخیره می گردد تا در مواقعی که برق دستگاه یا همان منبع تغذیه کیت قطع می گردد اطلاعات وارد شده توسط کاربر از بین نرود و در حافظه میکروکنترلر AVR باقی بماند.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده پروژه ارسال دما به صورت بی سیم با ماژول HM-TR

پروژه آماده ارسال دما به صورت بی سیم با ماژول فرستنده و گیرنده HM-TR

کیت پروژه ارسال دما به صورت بی سیم با ماژول فرستنده و گیرنده HM-TR یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. هدف ما از ساخت این پروژه طراحی یک فرستنده و گیرنده بی سیم رادیویی با استفاده از ماژول HM-TR است, به طوری که در فرستنده, دمای محیط با استفاده از تراشه LM75 اندازه گیری می شود و از طریق ارتباط بی سیم رادیویی برای گیرنده ارسال می گردد تا در گیرنده نمایش داده شود. مدار گیرنده با به کارگیری تراشه FT323BL و درگاه یو اس بی USB به کامپیوتر متصل می شود. در این حالت, دمای ارسال شده از طرف فرستنده, توسط برنامه هایپر ترمینال Hyper Terminal در کامپیوتر دریافت و نمایش داده می شود. به این ترتیب یک حسگر دمای بی سیم خواهیم داشت.

برای راه اندازی این پروژه از میکروکنترلر ATmega8 از خانواده میکروکنترلرهای AVR استفاده شده است، که برنامه میکروکنترلر به هر دو زبان C و بیسیک BASIC نوشته شده است. همچنین این پروژه شامل یک فایل PDF به زبان فارسی می باشد که در آن به صورت کامل سخت افزار مدار و برنامه میکروکنترلر AVR به هر دو زبان بیسیک BASIC و زبان C شرح داده شده است.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 - کنترل وسایل برقی با پیامک

برد آماده و فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900

کیت فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900 یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. کیتی که مشاهده می کنید یک نمونه کامل از مدار راه انداز ماژول SIM900 محسوب می شود، که به صورت حرفه ای طراحی شده و دارای قابلیت های بی نظیر و انعطاف پذیری بالا می باشد، به نحوی که شما می توانید اکثر پروژه های خودتان را در قالب پروژه های GSM و کنترلر را توسط این کیت عملی کنید.کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 در حقیقت شامل سه مدار، کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک، کنترل 8 رله جهت روشن و خاموش کردن انواع تجهیزات برقی و روشنایی از راه دور توسط پیامک و دستگاه دزدگیر سیم کارت خور اماکن می باشد، که به صورت یک دستگاه کامل در قالب کیت راه انداز حرفه ای ماژول SIM900 طراحی و به صورت آماده مونتاژ شده است.

پردازشگر اصلی این مدار میکروکنترلر ATmega32 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و فایل نحوه راه اندازی کیت می باشد، که بعد از تکمیل سفارش به همراه کیت آماده و مونتاژ شده برای شما ارسال می گردد.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول

خانه / پروژه های میکروکنترلر / پروژه کنترل دمای محیط با AVR و LM35 و سون سگمنت به زبان C

پروژه کنترل دمای محیط با AVR و LM35 و سون سگمنت به زبان C

امروزه در بسیاری از کارها و صنایع  دما یک عامل مهم بوده و همواره نیاز است که دمای محیط را در یک محدوده خاص نگه داریم از این رو دستگاه یا کیت کنترل دما بسیار کاربردی بوده در بین علاقه مندان به الکترونیک و  برنامه نویسی برای میکروکنترلر های AVR پر طرفدار میباشد، به همین خاطر سعی داریم تا یک پروژه آموزشی از نحوه ساخت یک کیت کنترل دما با امکان تنظیم دمای بالا و دمای پایین و نمایش آن بر روی سون سگمنت  به زبان برنامه نویسی C برای تمامی علاقه مندان به الکترونیک و برنامه نویسی  منتشر کنیم.

بعد قبل
پروژه کنترل دمای محیط با AVR و LM35 و سون سگمنت به زبان C
پروژه کنترل دمای محیط با AVR و LM35 و سون سگمنت به زبان C
بعد قبل

در این پروژه برای اندازه گیری دما از سنسور دمای LM35 استفاده شده که اساس کار آن به این صورت بوده که به ازای هر یک درجه افزایش دما ولتاژ خروجی اش ده میلی ولت افزایش میابد که این ولتاژ توسط کانال ADC میکروکنترلر کیت که در اینجا ATMEGA8 از خانواده AVR بوده اندازه گیری شده و با توجه به دمای اندازه گیری شده و دستورات تعریف شده، در صورت نیاز، یکی از دو رله موجود بر روی کیت که برای کنترل دما تعبیه شده اند را وصل میکند.همچنین بر روی این کیت سه عدد میکروسوئیچ برای تنظیم کردن دمای بالا و دمای پایین قرار دارد و در نهایت برای نمایش دما و تنظیمات از سون سگمنت استفاده شده است که نمایش دادن بر روی آنها به نظر شخصی بنده جذابتر بوده و نسبت به استفاده از ال سی دی ها،که کتابخانه و دستورات تعریف شده ای دارند،راه اندازی و نمایش روی سون سگمنت ها نیاز به دقت بیشتری دارد.

در پروژه های الکترونیک برای نمایش اطلاعات معمولا از نمایشگرهایی مانند ال سی دی های گرافیکی،ال سی دی های کاراکتری و یا سون سگمنت ها استفاده میشود که در این بین سون سگمنت ها قدیمی تر بوده و امکان نمایش محدودتری دارند و اگر بخواهیم توضیح کوتاهی در مورد سون سگمنت ها بدهیم به این موضوع بسنده میکنیم که علت نامگذاری آن این بوده که هر رقم دارای هفت بخش(هفت سگمنت یا هفت ال ای دی) بوده که یا آند مشترک میباشند و یا کاتد مشترک اند.برای نمایش روی سون سگمنت ها از تکنیک خاص و در عین حال ساده ای استفاده میشود،به این صورت که در هر لحظه تنها یک رقم از سون سگمنت روشن بوده سپس آن رقم خاموش شده و رقم بعدی روشن میشود اما از آنجاییکه این زمان خاموش شدن ها بسیار کوچک هستند چشم قادر به دیدن زمان خاموش بودن آنها نبوده و اینگونه بنظر میرسد که همواره روشن هستند.

شما با استفاده از میکروسوئیچ ها میتوانید دمای بالا و دمای پایین را برای دستگاه تعریف کنید تا هر وقت دمای اندازه گیری شده از دمای بالا بیشتر شد،رله دمای بالا وصل شود و هر زمانیکه دمای اندازه گیری شده از دمای پایین کمتر شد، رله دمای پایین وصل شود و بطور معمول به رله دمای بالا یک وسیله خنک کننده وصل میشود تا هر وقت دما از حد مورد نظر بیشتر شد با وصل شدن رله دمای بالا وسیله خنک کننده روشن شده و از دمای محیط کم کند و به همین ترتیب به رله دمای پایین یک وسیله گرم کننده وصل میشود تا همواره بتوانیم دما را در یک محدوده مناسب و مد نظرمان نگه داریم.

در پایان امیدواریم این پروژه نیز برای شما دوستان عزیز مفید واقع شده باشد و با انتقادات و پیشنهادات خود باعث پیشرفت و بهبود عملکرد ما شوید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

کاربر گرامی جهت مشاهده لینک دانلود ابتدا باید وارد سایت شوید، اگر کاربر جدید هستید می توانید در کمتر از یک دقیقه به صورت رایگان عضوء سایت شوید.

 رمز فایل : www.electronics98.com

 حجم فایل : 200 کیلوبایت

 محیط برنامه نویسی : کد ویژن - CodeVisionAVR

 برنامه نویسی شده به زبان : C

 دسته اصلی : پروژه های میکروکنترلر avr

 نویسنده : فرهاد اکبری

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

انتقال داده از طریق اترنت با ENC28J60 و میکروکنترلر AVR

توجه : این پروژه در تاریخ 14 تیر 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید. در …