خانه / پروژه های میکروکنترلر / دانلود پروژه شماره گیری به روش پالس با میکروکنترلر AVR

دانلود پروژه شماره گیری به روش پالس با میکروکنترلر AVR

دانلود پروژه شماره گیری به روش پالس با میکروکنترلر AVR

در این بخش دانلود پروژه شماره گیری به روش پالس با میکروکنترلر AVR, توسط تیم الکترونیک وبرنامه نویسی الکترونیک ۹۸ برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR آماده شده است. مبنای کار این روش بسیار ساده و بر پایه قطع و وصل خط استوار است. میزان تناوب این عمل در استانداردهای مختلف, متفاوت است, اما در حالت کلی, میزان پالس در هر ثانیه باید بین 8 تا 11 باشد, بنابراین با میزان 10PPS, طول هر تناوب 100ms خواهد شد. به طور معمول خط در هر پالس, 60ms در حالت قطع (Break) و 40ms در حالت وصل (Make) قرار می گیرد. در تصویر زیر نقشه شماتیک مدار شماره گیری به روش پالس توسط یک میکروکنترلر AVR به سادگی هر چه تمام می بینید.

دانلود پروژه شماره گیری به روش پالس با میکروکنترلر AVR

برنامه میکروکنترلر در محیط BASCOMAVR به زبان بیسیک BASIC

.: کاربر گرامی جهت مشاهده این محتوا ابتدا باید وارد سایت شوید :.

.: اگر کاربر جدید هستید می توانید در کمتر از یک دقیقه عضوء سایت شوید :.

ورود به سایتعضویت در سایت

شرح برنامه میکروکنترلر

در این برنامه, به محض فشار دادن کلید B1 و در نتیجه صفر شدن Pinb.1 عددی که از پیش در رشته S1 قرار گرفته است, به روش پالس شماره گیری می شود, بنابراین برنامه به روش سرکشی (Polling) منتظر فشرده شدن کلید می ماند و سپس با صفر کردن PB0, رله تحریک و خط اشغال می شود. با دستور Len, طول رشته S1 در متغیر A2 قرار می گیرد و در حلقه For با کمک دستور Mid (S1, A3 ,1) کارکترهای رشته به ترتیب از سمت چپ جدا می شوند. سپس دستور Val (S2) مقدار عددی این کارکترها را به متغیر A4 بر می گرداند. اکنون متناسب با مقدار A4, که عددی بین 1 تا 10 است, خط قطع و وصل خواهد شد. بین هر دو عدد, تاخیری به اندازه 300ms قرار داده می شود تا شماره گیری به صورت صحیح انجام پذیرد. خط تلفن, 50 ثانیه پس از اتمام شماره گیری به حالت اولیه خود باز می گردد.

توجه : این برنامه صرفا جنبه آموزشی دارد. شما می توانید شماره خود را در رشته قرار دهید و از نحوه شماره گیری پالس آگاه شوید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

کاربر گرامی جهت مشاهده لینک دانلود ابتدا باید وارد سایت شوید، اگر کاربر جدید هستید می توانید در کمتر از یک دقیقه به صورت رایگان عضوء سایت شوید.

 رمز فایل : www.electronics98.com

 حجم فایل : 45 کیلو بایت

 محیط برنامه نویسی : BASCOM-AVR

 برنامه نویسی شده به زبان : BASIC

 دسته اصلی : پروژه های میکروکنترلر AVR

 نویسنده : فرهاد اکبری

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

کنترل دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

اندازه گیری دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار …