خانه / پروژه های میکروکنترلر / پروژه اندازه گیری دما با حسگر LM35 و میکروکنترلر AVR

پروژه اندازه گیری دما با حسگر LM35 و میکروکنترلر AVR

دانلود پروژه اندازه گیری دما با حسگر LM35 و میکروکنترلر AVR

در این بخش دانلود پروژه اندازه گیری دما با حسگر LM35 و میکروکنترلر AVR, توسط تیم الکترونیک وبرنامه نویسی الکترونیک ۹۸ برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR آماده شده است. در این پروژه می خواهیم دما را با استفاده از حسگر دمای LM35 اندازه گیری کنیم. بدین منظور خروجی حسگر را به کانال مبدل آنالوگ به دیجیتال وصل می کنیم و با اندازه گیری میزان ولتاژ خروجی حسگر, دما را بدست می آوریم. مدار پروژه پروژه شامل یک میکروکنترلر ATmega8, یک LCD ال سی دی کارکتری 2 در 16 و یک سنسور دما LM35 است. حسگر دما LM35 دارای 3 پایه است که پایه های شماره 1 و 3 آن به ترتیب به Vcc و GND وصل می شوند و پایه شماره 2 به پایه PORTC.2 میکروکنترلر متصل می گردد که در حقیقت یکی از کانال های مبدل آنالوگ به دیجیتال است. مدار شماتیک راه اندازی این حسگر در شکل زیر نشان داده شده است.

دانلود پروژه اندازه گیری دما با حسگر LM35 و میکروکنترلر AVR

توجه : مدار مربوط به ال سی دی LCD, برای برنامه نویسی میکروکنترلر در محیط BASCOMAVR پیکربندی شده است. به منظور استفاده از این مدار برای Code Vision AVR, پایه ها را مطابق آنچه در محیط Code Wizard AVR نشان داده شده اند, به ال سی دی LCD متصل کنید.

شرح برنامه

در این برنامه برای دقیقتر شدن اندازه گیری و ثابت بودن عدد نمایش داده شده, ولتاژ خروجی سنسور دمای LM35DZ, چهار بار در ثانیه نمونه برداری می گردد و میانگین این چهار عدد به عنوان ولتاژ اصلی در نظر گگرفته می شود و چون امکان دارد میانگین این اعداد یا دمای محاسبه شده, عددی اعشاری باشد, متغیری که برای ذخیره آن در نظر گرفته شده از نوع Single در BASCOMAVR و Float در Code Vision AVR می باشد. با تقسیم ولتاژ به دست آمده به 2.046 و سپس جمع آن با 2, میزان دمای اندازه گیری شده به دست می آید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : پروژه اندازه گیری دما با حسگر LM35 و میکروکنترلر AVR

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : نقشه شماتیک پروژه | برنامه در محیط BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC | برنامه در محیط Code Vision AVR به زبان C

حجم فایل دانلودی : 110 کیلو بایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

کنترل دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

اندازه گیری دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار …