خانه / پروژه های میکروکنترلر / نمایش ساعت و دقیقه روی سون سگمنت با قابلیت تنظیم RTC

نمایش ساعت و دقیقه روی سون سگمنت با قابلیت تنظیم RTC

نمایش ساعت و دقیقه روی سون سگمنت با قابلیت تنظیم RTC

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار پروژه ای کاربردی و جذاب با عنوان, نمایش ساعت و دقیقه روی سون سگمنت با قابلیت تنظیم RTC, برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR کرده است. در این پروژه بر روی یک نمایشگر چهار رقمی سون سگمنت (7-Segment) ساعت و دقیقه نمایش داده می شود، و هر ثانیه LED نقطه (DP) روشن و خاموش می گردد. همچنین توسط دو شستی می توان زمان را تغییر داد.

برای آنکه ساعت دیجیتالی با دقت بالایی داشته باشیم از کریستال 32768Hz یا همان کریستال ساعت برای فعال سازی واحد RTC استفاده می کنیم. دقت این تایمر به مراتب بالاتر از دستورات تاخیری است.

نمایش ساعت و دقیقه روی سون سگمنت با قابلیت تنظیم RTC

پس از پیکربندی RTC با دستور Config Clock = Soft, Gosub = Sectic و Timer$، ساعت داخلی میکرو با زمان اولیه 23:22 شروع به کار می کند. افزایش زمان با تابع Sub Keyscan انجام می شود. تابع Sub Send مربوط به ارسال معادل باینری زمان روی سون سگمنت (7-Segment) می باشد.

همچنین فایل شبیه ساز این پروژه نیز که با نرم افزار Proteus 8 Professional طراحی شده، پیوست فایل پروژه جهت دانلود قرار داده شده است، که می تواند شما را در یادگیری هر چه بهتر مدار و نحوه عملکرد آن یاری نماید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : نمایش ساعت و دقیقه روی سون سگمنت با قابلیت تنظیم RTC

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : نقشه شماتیک پروژه | برنامه نوشته شده به زبان Basic (بیسیک) در محیط Bascom-AVR | فایل شبیه سازی نرم افزار Proteus ورژن 8.1

حجم فایل دانلودی : 90 کیلوبایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

انتقال داده از طریق اترنت با ENC28J60 و میکروکنترلر AVR

توجه : این پروژه در تاریخ 14 تیر 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید. در …