برخی از محصولات فروشگاه الکترونیک98 که با موضوع انتخابی شما مرتبط می باشند

کیت آماده ماشین حساب مهندسی لمسی با LCD گرافیکی و AVR

کیت آماده ماشین حساب مهندسی لمسی با LCD گرافیکی و AVR

کیت حرفه ای و آماده ماشین حساب مهندسی لمسی با استفاده از LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. در این پروژه ما با استفاده از یک میکروکنترلر AVR به همراه ال سی دی گرافیکی و صفحه لمسی (تاچ اسکرین) اقدام به ساخت یک ماشین حساب مهندسی گرفته ایم, از دیگر ویژگی های این پروژه به کارگیری روش کالیبراسیون اتوماتیک برای راه اندازی بسیار سریع و راحت صفحات لمسی و نوشتن متن ها و دستورها به زبان فارسی بر روی LCD گرافیکی می باشد.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR

کیت آماده قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR

کیت حرفه ای وآماده قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. در ساخت این پروژه برای نمایش اطلاعات از یک LCD گرافیکی در اندازه 64*128, و برای وارد کردن اعداد از یک صفحه لمسی (تاچ اسکرین) استفاده شده است. که شما می توانید با لمس عدد مورد نظر آن عدد را انتخاب کنید. از دیگر ویژگی های بارز این پروژه که جذابیت آن را چند برابر می کند, پشتیبانی از زبان فارسی است, به همین دلیل تمامی متن ها و منوها به زبان فارسی نمایش داده می شود.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده ساعت آنالوگ و دیجیتال با نمایش تاریخ شمسی و ایام هفته

کیت آماده ساعت آنالوگ و دیجیتال با نمایش تاریخ شمسی و ایام هفته

کیت حرفه ای وآماده ساخت ساعت آنالوگ و دیجیتال با نمایش تاریخ شمسی و ایام هفته توسط ال سی دی گرافیکی و میکروکنترلر AVR یکی از محصولات شرکت افق ایده پردازان می باشد که توسط تیم تخصصی این شرکت طراحی و تولید شده است. در این پروژه قصد داریم تا با استفاده از یک ال سی دی LCD گرافیکی توسط میکروکنترلر AVR و تراشه شناخته شده و پرکاربرد DS1307 یک ساعت آنالوگ و دیجیتال بسیار زیبا طراحی کنیم که البته قابلیت نمایش تاریخ شمسی و همچنین ایام هفته به زبان شیرین فارسی را نیز دارا می باشد. تراشه DS1307 یک آی سی IC ساعت با زمان واقعی (RTC) می باشد که به دلیل دارا بودن توابعی آماده برای راه اندازی در کامپایلرهای شناخته شده و پشتیبانی از پروتکل ارتباطی I2C که در میکروکنترلرهای خانواده AVR نیز پشتیبانی می شود, یک گزینه مناسب برای استفاده در این پروژه می باشد.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول

خانه / پروژه های میکروکنترلر / ساخت ماشین حساب مهندسی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و AVR

ساخت ماشین حساب مهندسی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و AVR

ساخت ماشین حساب مهندسی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و AVR

در این بخش دانلود پروژه ساخت ماشین حساب مهندسی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR, توسط تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸ برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR آماده شده است. بعد از طراحی و انتشار پروژه (ساخت ماشین حساب تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و AVR) در سایت الکترونیک 98, باتوجه به درخواست شما عزیزان تصمیم به ارتقاء این پروژه از یک ماشین حساب معمولی به یک ماشین حساب مهندسی گرفتیم. در این پروژه ما با استفاده از یک میکروکنترلر AVR به همراه ال سی دی گرافیکی و صفحه لمسی (تاچ اسکرین) اقدام به ساخت یک ماشین حساب مهندسی گرفته ایم, از دیگر ویژگی های این پروژه به کارگیری روش کالیبراسیون اتوماتیک برای راه اندازی بسیار سریع و راحت صفحات لمسی و نوشتن متن ها و دستورها به زبان فارسی بر روی LCD گرافیکی می باشد. در ادامه به تمامی ویژگی های این ماشین حساب مهندسی اشاره شده است.

ساخت ماشین حساب مهندسی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و AVR

برخی از توانایی های ماشین حساب مهندسی طراحی شده :

:: پشتیبانی از فونت فارسی و نمایش دستورات و متن ها به صورت فارسی بر روی LCD گرافیکی.

:: محاسبه عملیات ساده ریاضی همانند جمع, تفریق, تقسیم و ضرب.

:: محاسبه مقدار جذر یک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار لگاریتم طبیعی یک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار لگاریتم بر مبنای 10 یک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار قدر مطلق یک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار عدد نپرین EXP به توان یک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار کسینوس یک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار کسینوس منفی یک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار کسینوس هایپربولیک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار سینوس یک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار سینوس منفی یک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار سینوس هایپربولیک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار تانژانت یک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار تانژانت منفی یک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: محاسبه مقدار تانژانت هایپربولیک عدد دلخواه و یا نتیجه محاسبات.

:: امکان رند کردن یک عدد و یا نتیجه محاسبات.

همانطور که در مطالب پیشین ذکر شد در این پروژه برای راه اندازی تاچ اسکرین از روش بهتری استفاده شده است که نسبت به دیگر روش ها بسیار سریعتر و البته اصولی تر می باشد. در این روش همانند دیگر دستگاه هایی که از تکنولوژی صفحات لمسی استفاده می کنند, در ابتدای راه اندازی پروژه اقدام به کالیبره کردن صفحه لمسی جهت بدست آوردن مختصات دقیق هر پیکسل می کنیم.

با راه اندازی این پروژه در ابتدا سه نقطه به ترتیب بر روی LCD گرافیکی نمایش داده می شود که شما باید در هر مرحله, محل نقطه نمایش داده شده را لمس کنید, بدین صورت با داشتن مختصات نقاط اولیه طبق برنامه نوشته شده در محیط BASCOMAVR به زبان بیسیک BASIC می توانیم مختصات دقیق هر پیکسل از ال سی دی گرافیکی را بدست آوریم.

در زیر یک ویدئو از نحوه عملکرد پروژه ساخته شده ماشین حساب مهندسی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR ضبط شده است, که می توانید برای درک بیشتر از نحوه عملکرد پروژه به صورت آنلاین مشاهده و یا از انتهای همین پست دانلود نمائید.

ویدئو ضبط شده از عملکرد مدار ساخته شده توسط الکترونیک 98:

توجه : در این پروژه ما از پورت C (PORTC) میکروکنترلر AVR جهت راه اندازی LCD گرافیکی استفاده کردیم. به دلیل اینکه فیوز بیت jtagen در میکروکنترلر ATMEGA32 بر روی این پورت سوار است و به صورت پیش فرض فعال می باشد. به همین دلیل باید در هنگام پروگرام کردن میکروکنترلر توسط پروگرامر این فیوز بیت را غیر فعال نمائید.

در ادامه همین مطلب, می توانید پروژه ساخت ماشین حساب مهندسی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR را تنها با پرداخت مبلغ اندکی دریافت نمائید.

نحوه دریافت : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید پروژه ساخت ماشین حساب مهندسی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

محتویات : این پروژه شامل شماتیک و برنامه های نوشته شده در محیط BASCOMAVR به زبان بیسیک BASIC همچنین فونت اختصاصی طراحی شده به زبان فارسی و انگلیسی می باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : ساخت ماشین حساب مهندسی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و AVR

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : این فایل شامل شماتیک و برنامه پروژه نوشته شده در محیط BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC همچنین فونت اختصاصی طراحی شده به زبان فارسی و انگلیسی می باشد.

حجم فایل دانلودی : 231 کیلو بایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

4 دیدگاه

 1. سلام
  این ادرس سایتی که زیر ماشین حساب نوشتین در نسخه اصلی نیست دیگه, اره?

 2. سلام دوست عزیز
  در برنامه نیز وجود دارد اما خود می توانید با ویرایش برنامه آنرا حذف کنید.

 3. من این برنامرو خریدم ولی تاچش کار نمیکنه مشکلش کجاست??
  مدارو کاملا درست بستم.

 4. سلام دوست عزیز
  لطفا موارد زیر را بررسی فرمائید
  توجه کنید برای استفاده از تاچ اسکرین حتما باید پایه های شماره 30 و 32 به مثبت تغذیه متصل شوند
  نحوه اتصال پایه های تاچ اسکرین به میکروکنترلر را بررسی فرمائید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مطلب پیشنهادی

انتقال داده از طریق اترنت با ENC28J60 و میکروکنترلر AVR

توجه : این پروژه در تاریخ 14 تیر 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید. در …