خانه / پروژه های میکروکنترلر / شمارنده 3 رقمی نزولی مبتنی بر شیفت رجیستر Shift Register

شمارنده 3 رقمی نزولی مبتنی بر شیفت رجیستر Shift Register

شمارنده 3 رقمی نزولی مبتنی بر شیفت رجیستر Shift Register

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار پروژه ای کاربردی و حرفه ای با عنوان, ساخت شمارنده 3 رقمی نزولی توسط سون سگمنت مبتنی بر شیفت رجیستر Shift Register, برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR کرده است. در این پروژه ارسال اطلاعات برای نمایش بر روی سون سگمنت (Segment-7) به صورت سریال بوده و توسط آی سی 74HC4094 که یک تراشه شیفت رجیستر Shift Register می باشد، انجام می شود.

به جرات می توان گفت این پروژه یکی از کاربردی ترین پروژه های میکروکنترلر های AVR به شمار می آید که به کمک آن می توانید آی سی شیفت رجیستر 4094 را توسط انواع میکروکنترلرهای AVR راه اندازی نمائید و به واسطه ارتباط سریال اعداد مورد نظر خود را بر روی سون سگمنت ها به نمایش بگذارید.

عملکرد مدار طراحی شده به اینگونه می باشد، که به کمک سه شیفت رجیستر (Shift Register) و سون سگمنت (Segment-7)، یک شمارنده 3 رقمی طراحی کرده ایم که به صورت خودکار از عدد 999 به سمت 0 شروع به شمارش می کند.

شمارنده 3 رقمی نزولی مبتنی بر شیفت رجیستر Shift Register

همچنین فایل شبیه ساز این پروژه نیز که با نرم افزار Proteus 8 Professional طراحی شده، پیوست فایل پروژه جهت دانلود قرار داده شده است، که می تواند شما را در یادگیری هر چه بهتر مدار و نحوه عملکرد آن یاری نماید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : شمارنده 3 رقمی نزولی مبتنی بر شیفت رجیستر Shift Register

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : نقشه شماتیک پروژه | برنامه نوشته شده به زبان Basic (بیسیک) در محیط Bascom-AVR | فایل شبیه سازی نرم افزار Proteus ورژن 8.1

حجم فایل دانلودی : 150 کیلوبایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

کنترل نور لامپ و سرعت موتور AC تک فاز و سه فاز با AVR

توجه : این پروژه در تاریخ 24 آبان 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید. در …