خانه / پروژه های میکروکنترلر / ساعت دیجیتال با قابلیت نمایش ثانیه شمار توسط سون سگمنت

ساعت دیجیتال با قابلیت نمایش ثانیه شمار توسط سون سگمنت

ساعت دیجیتال با قابلیت نمایش ثانیه شمار توسط سون سگمنت

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار پروژه ای کاربردی و حرفه ای با عنوان, ساعت دیجیتال با قابلیت نمایش ساعت، دقیقه و ثانیه توسط سون سگمنت, برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR کرده است. در این پروژه زمان دقیق محاسبه شده توسط واحد RTC میکروکنترلر AVR، به کمک 6 عدد سون سگمنت (7-Segment) آند مشترک بر حسب ساعت، دقیقه و ثانیه مشاهده می شود. همچنین شما می توانید با استفاده از دو میکروسوئیچ تعبیه شده در مدار زمان را نیز تنظیم نمائید.

مدار طراحی شده در این پروژه بسیار حرفه ای و استاندارد بوده به نحوی که برای محاسبه بسیار دقیق زمان از واحد RTC میکروکنترلر AVR و کریستال ساعت استفاده شده، و همچنین جهت راه اندازی صحیح سون سگمنت ها از آی سی 74HC573 که یک تراشه Latch می باشد، به کار گرفته شده است. به همین دلیل شما می توانید با استفاده از این پروژه یک ساعت دیجیتالی بسیار دقیق و زیبا با استفاده از نمایشگرهای سون سگمنت (7-Segment) و میکروکنترلرهای AVR بسازید.

ساعت دیجیتال با قابلیت نمایش ثانیه شمار توسط سون سگمنت

در این پروژه به کمک میکروکنترلر ATmega32 و آی شس 74HC573، که همانطور که گفته شد یک تراشه Latch می باشد، زمان بر روی نمایشگر ظاهر شده و به کمک شستی های MIN و HOUR می توان ساعت و دقیقه را تنظیم کرد. این ساعت از زمان سنج داخلی RTC برای داشتن دقت بالا استفاده می کند و زمان پیش فرض آن برای شروع 12:00:00 می باشد.

همچنین فایل شبیه ساز این پروژه نیز که با نرم افزار Proteus 8 Professional طراحی شده، پیوست فایل پروژه جهت دانلود قرار داده شده است، که می تواند شما را در یادگیری هر چه بهتر مدار و نحوه عملکرد آن یاری نماید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : ساعت دیجیتال با قابلیت نمایش ثانیه شمار توسط سون سگمنت

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : نقشه شماتیک پروژه | برنامه نوشته شده به زبان Basic (بیسیک) در محیط Bascom-AVR | فایل شبیه سازی نرم افزار Proteus ورژن 8.1

حجم فایل دانلودی : 103 کیلوبایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

2 دیدگاه

  1. سلام میشه لطفا بگید فایلی که به اسم codeهست باچه برنامه باز میشه؟!

  2. سلام دوست عزیز
    اگه برنامه به زبان بیسیک نوشته شده از نرم افزار بسکام و اگر به زبان سی نوشته شده با نرم افزار کدویژن باز کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

کنترل دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

اندازه گیری دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار …