خانه / پروژه های میکروکنترلر / ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900 و SIM800L

ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900 و SIM800L

توجه : این پروژه در تاریخ 18 خرداد 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید.

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار پروژه ای جذاب و بسیار حرفه ی با عنوان, ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با میکروکنترلر AVR و ماژول SIM900 و SIM800L, برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR کرده است. اگر بخواهیم یک لیست از پروژه های بسیار حرفه ای با میکروکنترلرهای AVR تهیه کنیم که بتوان با عملی کردن آن ها یک خط تولید با هدف کسب درآمد راه اندازی نمود, بی شک پروژه ساخت دزدگیرهای سیم کارت خور برای خودرو جزوء برترین های این لیست خواهد بود. از ابتدا تاسیس سایت الکترونیک 98 درخواست های بسیار زیادی از سوی کاربران مبنی بر انتشار آموزش ساخت دزدگیرهای خودرو به خصوص دزدگیرهای سیم کارتی بوده. به همین دلیل تیم الکترونیک و برنامه نویسی سایت تصمیم به ساخت پروژه دزدگیر سیم کارت خور اتومبیل گرفت. در طراحی و ساخت این پروژه سعی شده تا در عین سادگی یک دستگاه دزدگیر بسیار مجهز و بدون نقص در حد تولید طراحی شود. پس برای دریافت توضیحات بیشتر و دانلود فایل پروژه با الکترونیک 98 همراه باشید.

بعد قبل

ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900 و SIM800L

ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900 و SIM800L

ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900 و SIM800L

ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900 و SIM800L

ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900 و SIM800L

ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900 و SIM800L

ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900 و SIM800L
بعد قبل

برخی از ویژگی های دزدگیر سیم کارتی خودروی طراحی شده:

:: دارای ریموت کنترل

:: قابلیت ماشین یابی

:: اخطار باز بودن درب ها

:: امکان بیصدا و با صدا کردن آژیر

:: خاموش کردن اتومبیل هنگام سرقت

:: امکان نصب بر روی تمامی خودرو ها

:: قابلیت ذخیره 2 شماره در حافظه

:: مجهز به خروجی باز کردن صندوق عقب

:: مجهز به شوک سنسور (سنسور ضربه)

:: امکان بی صدا و باصدا کردن آژیر دستگاه دزدگیر

:: جلوگیری از استارت خودرو در هنگام فعال بودن دزدگیر

:: باز کردن صندوق عقب بدون محدودیت فاصله از هر کجای دنیا

:: اعلام خطر توسط تماس تلفنی در صورت بروز حادثه برای خودرو

:: امکان گوش دادن به مکالمات داخل کابین خودرو از هر فاصله ای

:: خاموش کردن اتوموبیل هنگام سرقت بدون محدودیت فاصله از هر کجای دنیا

:: امکان باز کردن و بستن درب های خودرو بدون محدودیت فاصله از هر کجای دنیا

شرح پردازشگر مدار :

در قلب مدار این پروژه از میکروکنترلر ATmega8 از خانواده میکروکنترلر های AVR به عنوان پردازشگر (CPU) استفاده شده است، این میکروکنترلر یکی از میکروکنترلر های پرکاربرد از خانواده AVR است. در ادامه به معرفی ویژگی های برجسته این تراشه خواهیم پرداخت.

ویژگی های برجسته:

:: میکروکنترلر 8 بیت با کارایی بالا، توان مصرفی پایین و ساخته شده بر پایه معماری پیشرفته RISC

:: معماری RISC پیشرفته

:: 130 دستور العمل قوی

:: 8*32 رجستر کاری همه منظوره

:: اجرای 16 میلیون دستورالعمل در ثانیه در کلاک 16MHz

:: 8 کیلوبایت حافظه فلش قابل برنامه ریزی

:: بخش Boot Code اختیاری و لاک بیت های مستقل

:: 512 بایت حافظه EEPROM داخلی

:: 1 کیلوبایت حافظه RAM داخلی

:: دارای قفل برنامه ریزی برای برقراری امنیت نرم افزار

امکانات جانبی:

:: 2 تایمر / کانتر 8 بیتی با تقسیم کننده مجزا و مد مقایسه

:: یک تایمر / کانتر 16 بیتی با تقسیم کننده مجزا، مد مقایسه و مد Capture

:: 3 کانال PWM

:: 8 کانال ADC در بسته بندی های TQFP و MLF

:: 6 کانال ADC در بسته بندی های PDIP

:: پشتیبانی از ارتباط سریال دو سیمه

:: پشتیبانی از ارتباط SPI

:: تایمر Watchdog قابل برنامه ریزی با نوسان ساز داخلی مجزا

:: مقایسه کننده آنالوگ داخلی

:: آشکار سازی Brown-out و ری ست Power on قابل برنامه ریزی

:: پنج مد Sleep : بیکاری، Power Save, Power Down, Standby

:: مد کاهش نویز ADC

شرح بخش GSM مدار (اتصال سیم کارت به شبکه موبایل)

یکی از ویژگی های اصلی این دزدگیر امکان کنترل کامل آن توسط پیامک و همچنین قابلیت اعلام هشدار در صورت روشن شدن خودرو، ضربه خوردن به ماشین و یا باز شدن درب های خودرو، از طریق تماس تلفنی و ارسال SMS می باشد. برای تعبیه این قابلیت بر روی پروژه لازم است تا دستگاه دزدگیر طراحی شده از طریق یک سیم کارت به شبکه GSM همچون یک موبایل متصل شود تا بتواند پیامک های ارسالی از سوی کاربر را دریافت و بخواند و یا اینکه نتیجه دستورات را در قالب پیام کوتاه ارسال کند. برای این منظور ما از ماژول های GSM شرکت SIMcom برای اتصال پروژه خود به شبکه GSM بهره برده ایم.

شرکت معتبر و محبوب SIMcom ماژول های متنوع با قابلیت های متفاوتی ساخته و روانه بازار کرده است که از جمله آن ها می توان به ماژول های SIM900، SIM900A، SIM800، SIM800A، SIM800L و … اشاره نمود. اگر بخواهیم تعریف ساده ای از این ماژول داشته باشیم، عملکرد آن ها دقیقا همانند یک موبایل پیشرفته است! یعنی با استفاده از این ماژول در مدارات الکترونیکی این امکان برایمان فراهم می شود تا بتوانیم به کمک میکروکنترلر و دستورات AT Command ، توسط سیم کارتی که به ماژول متصل کرده ایم به هر شخصی زنگ بزنید و یا تماس صوتی (GSM) برقرار کنید, پیام کوتاه (SMS) بفرستید و دریافت کنید, البته شاید بخواهید پیام تصویری (MMS) بفرستید و یا دریافت کنید, حتی با این ماژول می توانید از طریق سیم کارت به اینترنت (GPRS) متصل شوید و خیلی راحت وب گردی کنید.

از دیگر ویژگی های اصلی این پروژه طراحی برد مدار چاپی (PCB) آن است، که به گونه ای طراحی شده است که شما بتوانید هم از ماژول های SIM900 و SIM900A و هم از ماژول SIM800A و SIM800L استفاده کنید.

شرح بخش مدار گیرنده رادیویی با فرکانس 315MHz جهت ارتباط با ریموت کنترل

اولین چیزی که در میان دزدگیرهای خودرو به چشم می خورد داشتن ریموت کنترل جهت فعال و غیر فعال کردن دزدگیر است, به همین دلیل نیاز به مداری داریم که توسط آن بتوانیم با یک ریموت کنترل البته به صورت کد بندی شده ارتباط برقرار کنیم, ریموت های زیادی در بازار وجود دارد که با فرکانس ها و تراشه های مختلفی راه اندازی می شوند که ما از میان این ریموت کنترل ها به سراغ ریموت کنترل 315MHz با تراشه انکدر PT2262 رفته ایم. دلیل انتخاب این ریموت کنترل سادگی راه اندازی آن و همچنین پیدا کردن بسیار راحت این ریموت کنترل به صورت آماده در بازار ایران می باشد به طوری که برای ارتباط با آن (ساخت مدار گیرنده) تنها نیاز به یک آی سی دیکودر PT2272 و یک گیرنده رادیویی 315MHz داریم. در ویدئو آموزشی جلسه دوم به صورت کامل به موضوع اتصال ریموت کنترل به مدار دزدگیر و نحوه کد دادن آن ها پرداخته ایم.

شرح مدار شوک سنسور

شاید بسیاری از ما, زمانی که در دوره کودکی بودیم در هنگام بازی و یا در مسیر مدرسه به خانه هرز گاهی حس شیطنتمان گل می کرد و با ضربه زدن به ماشین ها صدای آزیر آن ها را به صدا در میاوردیم و با کلی حس خوشحالی پا به فرار میزاشتیم 😀

در حقیقت وظیفه این قسمت از مدار که به شوک سنسور معروف است دریافت همان ضربات وارده به بدنه ماشین به صورت ارتعاش و تبدیل آن ها به پالس های الکتریکی و قابل فهم برای پردازشگر  یا میکروکنترلر AVR می باشد. با توجه به اینکه شوک سنسور به بدنه خودرو متصل می شود به همین علت با دریافت کوچکترین ارتعاش از بدنه خودرو با توجه به طراحی مدار الکتریکی آن شروع به یک کردن و یا تولید یک پالس الکتریکی مثبت در خروجی می کند, که ما می توانیم با چک کردن خروجی شوک سنسور توسط پردازشگر یا میکروکنترلر از ضربه های احتمالی وارده به بدنه خودرو با خبر شویم. در طراحی و ساخت مدارات شوک سنسور معمولا از تراشه های مقایسه کننده و یا اپ امپ OPAMP استفاده می شود,که به ورودی آن ها یک حسگر لرزش یا صدا مانند میکروفن (در طراحی شوک سنسورهای بسیار حساس) متصل می گردد. به همین دلیل در این پروژه از تراشه LM358N که یک تراشه OPAMP می باشد,استفاده کرده ایم.

شرح بخش راه اندازی رله ها توسط میکروکنترلر AVR جهت کنترل وضعیت درب ها و دیگر تجهیزات خودرو 

همانطور که می دانید جریان قابل تحمل در میکروکنترلرهای AVR در هر پایه حداکثر 30 میلی آمپر با حداکثر ولتاژ 5 ولت است, به همین علت ما نمی توانیم یک رله 12 ولتی با حداقل جریان 100 میلی آمپر را با یک میکروکنترلر AVR راه اندازی کنیم. به همین جهت برای راه اندازی رله ها معمولا از ترانزیستورها و یا تراشه های راه انداز (درایور) استفاده می کنیم, تراشه های بسیار زیادی برای راه اندازی رله ها در بازار موجود می باشد که تفاوت اصلی آن ها با یک دیگر در تعداد رله های راه اندازی و جریان قابل تحمل هر پایه می باشد. در این پروژه ما برای راه اندازی 6 رله از تراشه ULN2804 با قابلیت تحمل جریان 500 میلی آمپر و امکان راه اندازی تا تعداد 8 رله استفاده کرده ایم.

در این مجموعه آموزشی قصد داریم، نحوه ساخت یک دزدگیر سیم کارتی خودرو با میکروکنترلر AVR با قابلیت کنترل خودرو از راه دور با پیام کوتاه، توسط ماژول های GSM شرکت SIMcom نظیر SIM900 / SIM900A / SIM800 / SIM800A / SIM800 را به طور کامل آموزش دهیم. با فراگیری این آموزش می توانید همانند تصاویر مندرج در بالا کیت دزدگیر سیم کارتی خودرو با قابلیت کنترل توسط ریموت کنترل و پیام کوتاه بسازید. مجموعه آموزشی پیش روی شما، شامل دو ویدئو آموزشی به شرح زیر می باشد، همچنین لازم به ذکر است، تمامی مستندات لازم برای ساخت پروژه نظیر برنامه نوشته شده به زبان بیسیک در کامپایلر BASCOM AVR ، نقشه مدار چاپی یا PCB مدار (هم به صورت خروجی PDF و هم فایل لایه باز طراحی شده در نرم افزار Proteus)، تصویر نقشه شماتیک، لیست کامل قطعات مورد نیاز، پیوست فایل پروژه می باشد.

فهرست عناوین و اهداف جلسات آموزشی

جلسه اول

جلسه اول

عنوان آموزش : جلسه اول ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900 و SIM800L

شیوه آموزش : آموزش ویدئویی مورد تایید الکترونیک98

مدت زمان آموزش : 1 ساعت و 31 دقیقه

اهداف آموزش : آموزش کامل مونتاژ مدار شوک سنسور – آموزش مونتاژ مدار دزدگیر و نحوه جاگذاری و نصب قطعات بر روی برد به صورت کامل – آموزش ساخت دسته سیم برای دزدگیر خودرو

پیش نمایش برخی از بخش های یکم : آموزش مونتاژ و ساخت مدار شوک سنسور و دزدگیر به صورت گام به گامدانلود ویدئو با لینک مستقیم از سرورهای پرقدرت الکترونیک 98

جلسه دوم

جلسه دوم

عنوان آموزش : جلسه دوم آموزش ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900 و SIM800L

شیوه آموزش : آموزش ویدئویی مورد تایید الکترونیک98

مدت زمان آموزش : 1 ساعت و 14 دقیقه

اهداف آموزش : آموزش پروگرام کردن برنامه نوشته شده بر روی میکروکنترلر AVR – آموزش راه اندازی و نحوه اتصال تغذیه به مدار – آموزش نحوه کد دادن ریموت کنترل و اتصال آن به مدار – معرفی تمامی سیم های ورودی و خروجی دزدگیر و نحوه عملکرد آن ها به صورت عملی –  آموزش کنترل دزدگیر توسط دستورات پیام کوتاه (SMS) – آموزش کنترل دزدگیر توسط ریموت کنترل

پیش نمایش برخی از بخش های دوم : آموزش کامل راه اندازی دزدگیر خودرو ساخته شده و نحوه کنترل آن توسط ریموت کنترل و پیام کوتاه (SMS)دانلود ویدئو با لینک مستقیم از سرورهای پرقدرت الکترونیک 98

اخطار : در صورتی که به سیم کشی خودرو آشنایی ندارید به هیچ عنوان خودتان اقدام به نصب دزدگیر نکنید و حتما از یک نصاب دزدگیر و یا یک متخصص برق که به سیم کشی برق خوردو آشنایی دارد کمک بگیرید در غیر اینصورت ممکن است باعث خطر آتش سوزی خودرو و یا سوختن تجهیزات برقی آن شوید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900 و SIM800L

قیمت فایل دانلودی : 600,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : فیلم های آموزشی جلسه اول الی جلسه دوم/ فایل برنامه نوشته شده در نرم افزار Bascom AVR به زبان بیسیک/ فایل مدار چاپی (PCB) پروژه در قالب PDF و طرح اصلی طراحی شده در نرم افزار Proteus / نرم افزار های مورد نیاز

حجم فایل دانلودی : جلسه اول : 990 مگابایت / جلسه دوم : 865 مگابایت / فایل مستندات پروژه :11 مگابایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

600,000ریال – خرید

55 دیدگاه

 1. یک سوال تفاوت SIM900 با SIM900A چیست
  آیا در ایران در تمام مناطق میشه از SIM900A استفاده کرد

 2. با سلام
  ضمن تشکر از زحمات شما در جهت پیشرفت علمی ایرانیان
  دو پیشنهاد برای کامل تر شدن پروژه دارم
  1- اگه بشه که از ماژول سیم 908 استفاده کنید تا بتواند موقعیت خودرو را هم ارسال کند که همراه با برنامه نویسی HTML بشه بصورت آنلاین نمایش بده خیلی عالیه
  2- قابلیت روشن کردن خودرو هم اضافه بشه.
  باز هم ممنون

 3. دوست عزیز سلام
  ممنون از نظر شما دوست عزیز که باعث دلگرمی و امید ما جهت انجام فعالیت های بیشتر و در نتیجه انتشار پروژه های حرفه ای تر می شود.
  از آنجا که یکی از اهدف ما در انتشار پروژه ها آموزش مفید آن ها می باشد, تا کاربر بتواند آنرا به مرحله عملی برساند, به همین دلیل اگر بخواهیم به یکباره یک پروژه به عنوان مثال دزدگیر ماهواره ای خودرو را طراحی و انتشار دهیم ساخت آن برای عده زیادی از کاربران مشکل خواهد بود. به همین دلیل اگر دقت کرده باشید برای انتشار این پروژه نیز ابتدا از ساخت یک دزدگیر معمولی در یک بخش و سپس به ساخت دزدگیر سیم کارتی در این بخش پرداخته ایم و به امید خدا در ماه های آینده به بحث ساخت پروژه دزدگیر ماهواره ای با میکروکنترلر avr می رسیم که در آن از ماژول sim908 استفاده می کنیم.
  شما می توانید به راحتی خودتان قابلیت استارت خودرو را هم به برنامه اضافه کنید برای اینکار کافی است دو سیم خروجی با تحریک منفی داشته باشید تا بتوانید دو رله آفتامات دیگر را نیز کنترل کنید یک رله آفتامات برای عمل اتصال برق اصلی خودرو به سوئیچ و رله آفتامات دیگر برای عمل استارت خودرو.
  پایدار باشید

 4. تقریبا در 9 ماه گذشته شما برای استفاده از ماژول sim900a در ایران نیاز به آبدیت برنامه firmware ماژول داشتید اما با ورود ماژول های sim900a جدید دیگر نیازی به آبدیت این ماژول ندارید و به راحتی می توانید در تمامی نقاط ایران استفاده کنید.
  تفاوت دیگر ماژول sim900 با ماژول sim900a در پشتیبانی از چهار باند 850/ 900/ 1800/ 1900 MHz می باشد که در ماژول sim900a تنها دو باند 900 / 1800 MHz پشتیبانی می شود. از آنجا که شبکه gsm در ایران بر روی همین دو باند کار می کند به همین دلیل شما می توانید از ماژول sim900a در تمام نقاط ایران استفاده کنید.
  اما اگر می خواهید از پروژه خود در دیگر کشورها استفاده کنید حتما از ماژول sim900 استفاده کنید.

 5. سلام شما چیزی در مورد کد اس ام اس خاموش کردن ماشین روشن نگفتید

 6. دوست عزیز زمانی که خودرو روشن هست برای خاموش کردنش کافی همون کد فعال کردن دزدگیر رو بفرستید به این ترتیب دزدگیر فعال و موتور ماشین خاموش میشه برای غیر فعال کردن این حالت کافی دوباره دزدگیر رو با ارسال پیامک و یا ریموت کنترل غیر فعال کنید.

 7. سلام
  pcb ماژول sim 900 تون رو میتونید به ما هم بدید تا بتونیم ازش استفاده کنیم

 8. به زودی ارائه میشه

 9. بسیار عالی

 10. سلاماین پروژه ای که گذاشتید میشه با پروتئوس اجرا کرد و pcb  را ساخت؟ در فایل شما توضیح دقیقی از نحوه ساخت پروژه نیست و توضیح خاصی یافت نمیشود.حتی مشخص نیست از چه قطعاتی ساخته شده.

 11. سلام دوست عزیز
  امکان شبیه سازی پروژه های مخابراتی با نرم افزار Proteus وجود ندارد چراکه این نرم افزار امکان شبیه سازی ماژول sim900 را ندارد ولی می توانید طرح pcb را توسط این نرم افزار پیاده سازی کنید. دوست عزیز توضیحات لازم در پست ارائه شده است و همچنین نام تمامی قطعات در نقشه شماتیک پروژه موجود است، اگر مبتدی هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا از کتاب های آموزش الکترونیک جهت نقشه خوانی بهره ببرید، همچنین جهت درک بیشتر عملکرد ماژول سیم 900 به شما پیشنهاد می کنیم تا سایر پروژه های مرتبط با ماژول sim900 که در سایت منتشر کرده ایم را مشاهده کنید.

 12. سلام مرسی از پاسختون . مبتدی که نیستم اما حرفه ای هم نیستم .پس اگر امکان داره حزذ مدار را بگذارید .مرسی از شما

 13. خواهش میکنم دوست عزیز، فقط چون اشتباه تایپی داشتید من متوجه درخواستتون نشدم!

 14. آقا من شرمنده . الان متوجه اشتباه تایپی شدم . منظورم PCB مدار بود . اگه برامون بگذارید ممنون میشم یا اینکه ایمیل کنید برای من باتشکر

 15. خواهش میکنم دوست عزیز، این پروژه pcb اختصاصی نداره و اگه خودتون هم در فیلم دقت کنید ما هم برای تست پروژه از دو برد جدا استفاده کردیم تا بتونیم پروژه رو تست کنیم که این دو برد هر کدوم مربوط به یه پروژه دیگه میشن، که با کلی تغییرات دستی از پشت فیبر تونستیم به هم دیگه متصل کنیم تا بشه فقط برای تست پروژه رو راه اندازی کنیم.

 16. سلام 5 قسمت از نقشه را متوجه نمیشم . اگر توضیح بدین ممنون میشم .
  1-  قسمت door trigger را متوجه نمیشم .از کجا اومده و به کجای مدار وصل میشه.
  2- دوتا کریستال داره که مشخص نیست به کدوم atmega ها وصل میشه .
  3- قسمت RLY-High-Voltag به کجا وصل شده ؟
  4-در قسمت میکروقون ورودی سنسور منظور چیست ؟
  5- در پایه B0 ار atmega32  که نوشته RDX-RUN-GSM به کجا وصل میشود .
  در صورت صلاح دید شما لطفا جواب را بصورت خصوصی برایم ایمیل کنید .
  با تشکر

 17. سلام دوست عزیز
  1- قسمت door trigger به شاستی لای درب خودرو متصل می شود تا زمانیکه هر یک از درب های خودرو باز شد دزدگیر متوجه این موضوع شود.
  2- کریستال X1 به میکروکنترلر ATMEGA8 و کریستال X2 به میکروکنترلر ATMEGA32 متصل می شود.
  3- معمولا در تمامی دزدگیرها برای خاموش کردن خودرو و جلوگیری از استارت زدن در هنگام فعال بودن دزدگیر برق اصلی خودرو یا استارت را توسط یک رله ولتاژ بالا یا همان آفتامات استفاده می کنند در اینجا نیز ما توسط خروجی منفی RLY HIGH VOLTAG رله آفتامات را کنترل می نمائیم. (درک این قسمت کمی سخت بوده و نیاز به تجربه در زمینه برق خودرو و یا تحقیق بیشتر دارد)
  4- همانطور که می دانید زمانیکه شما به خودروهای دارای دزدگیر ضربه می زندید دزدگیر شروع به آژیر کشیدن می کند که این موضوع به دلیل مدار شوک سنسوری است که به دزدگیر متصل شده است، در اینجا ما نیز مدار شوک سنسوری طراحی کرده ایم که سنسور اصلی آن یک میکروفن خازنی می باشد که توسط آن کوچکترین لرزش ها را نیز دریافت می کنیم.
  5- قسمت RXD RUN GSM از پایه PORTB.0 میکروکنترلر ATMEGA32 به پایه PORTD.0 میکروکنترلر ATMEGA8 متصل می شود (لطفا با دقت بیشتری نقشه را مشاهده کنید)
  لطفا به یاد داشته باشید که بستن این مدار علاوه بر داشتن دانش الکترونیک و برنامه نویسی نیاز به تجربه و شناخت برق خودرو نیز دارد اگر فرد مبتدی هستید و یا دانش کافی از برق خودرو و عملکرد دزدگیرهای خودرو ندارید لطفا بیشتر در این زمینه مطالعه و تحقیق کنید.
  پایدار باشید

 18. با تشکر بسیار بسیار و فراوان از پاسختون .  دارم این پروژه را انجام میدم  تا اینکه نهایی بشه . مرسی از کمکتون

 19. خواهش میکنم دوست عزیز نظر لطف شماست.

 20. سلام مهندس .خسته نباشید.
  دوقسمت هست که متوجه نمیشم .
  1- ورودی قسمت میکروفن نوشته سنسور . منظور چیه ؟ (البته در AT8 مشخصه اما مگر سنسور منظور سنسور شوک نیست) ؟
  2-در sim900 چهار قسمت هست (MIC-N وMIC-P و SPK-N و SPK-P ) ممنون میشم توضیح بدهید .
  باتشکز از زحمات و توضیحات قبلیتون

 21. سلام دوست عزیز، خیلی ممنون
  1. در میکروکنترلر atmega8 پایه pind.2 به پایه شماره 7 آی سی lm358 در مدار شوک سنسور متصل می شود.
  2. پایه های mic-n و mic-p مربوط به میکروفن و پایه های spk-p و spk-n مربوط به بلندگو می شوند، یعنی توسط این چهار پایه شما می توانید به ماژول سیم 900 بلندگو و میکروفن متصل کنید.

 22. سلام مهندس یک ریموت دزدگیر دارم اما با pt2272 مچ نمیشه . البته تونستم خودم یک ریموت با pt2262 بسازم و عمل میکنه .اما با با ریموت دزدگیر نتونستم مچش کنم . راهی هست ؟ آی سی بکار رفته در ریموت  خودمfp527 هستش. امکان داره یک توضیح بدید که مثل پروژه شما با ریموت دزدگیر مچ کرد .با تشکر

 23. سلام دوست عزیز
  برای مچ کردن ریموت کنترل با آی سی گیرنده PT2272 حتما باید ریموت کنترل شما با آی سی PT2262 راه اندازی شده باشه.
  برای راه اندازی ریموت کنترلی که فرمودید بهتره دیتاشیت تراشه FP527 را دانلود کنید و ببینید برای ساخت گیرنده کارخانه سازنده تراشه چه مدار یا تراشه ای را پیشنهاد کرده است.

 24. سلام خسته نباشید اگه بخوایم از سنسور شوک اماده استفاده کنیم چه جوری به میکرو متصل کنیم؟

 25. سلام دوست عزیز
  باید ابتدا توسط یک مولتی متر چک کنید تا متوجه شوید خروجی شوک سنسور مورد استفاده در هنگام تحریک ولتاژ مثبت ارائه می دهد یا منفی در صورتی که ولتاژ مثبت ارائه می داد می توانید آنرا به صورت مستقیم (البته در صورتی که ولتاژ تحریک بیشتر از 5 ولت نباشد) به پایه شماره 4 میکروکنترلر متصل نمائید، در غیر اینصورت اگر خروجی تحریک ولتاژ منفی بود باید برنامه میکروکنترلر را طوری ویرایش کنید که در صورت صفر شدن پایه شماره 4 میکروکنترلر AVR، دزدگیر شروع به زدن آلارم کند.

 26. سلام خدمت شما مهدس    حتمان باید AT MEGA32 SMD  باشه می شه یا می شع از  معمولیش استفاده کرد و حتما ماژول SIM900 باید اونجوری باشه و می شه از بقیه مدل های دیگه استفاده کرد خیلی ممنون از پروژه های آموزندتون با تشکر لطفا جواب بدید

 27. سلام دوست عزیز
  هیچ فرقی نمیکنه شما میتونید از میکروکنترلر معمولی در بسته بندی dip استفاده کنید، ما برای کوچک شدن برد از تراشه smd استفاده کردیم.
  به جای ماژول sim900 هم میتونید از ماژول های sim300 یا sim908 نیز استفاده کنید. البته ماژول های gsm بسیار زیادی در بازار هستند که شما می تونید از آن ها نیز استفاده کنید.

 28. سلام مهندس1-پایه های 18و16 ای سی uln2804 کجا وصل میشه؟2- پایه تحریک رله 3 کجا وصل میشه؟

 29. سلام دوست عزیز
  1- پایه های 16 و 18 به جایی متصل نمی شوند
  2- پایه تحریک رله شماره 3 و رله شماره 4 مشترک هستند و به پایه شماره 13 آی سی ULN2804 متصل می شوند.

 30. مهندس میشه درباره پایه های 14و15و16 مگا32 ، پایه های 12و13و14و15 مگا 8 یه توضیحی بدید و اینکه کجا وصل میشن؟؟2- کانکتور j9  برای چه منظوری هست؟

 31. سلام دوست عزیز
  در ATmega32 پایه 14 و 15 جهت تبادل اطلاعات بر پایه ttl با ماژول sim900 و پایه 16 جهت روشن کردن ماژول به کار می رود.
  در ATmega8 پایه 12 و 13 و 14 و 15 ورودی تعریف شده اند که پایه های خروجه تراشه Pt2272 که مربوط به قسمت گیرنده ریموت کنترل می شوند به این پایه ها متصل می شوند که وظیفه آن ها دریافت دستورات بر مبنای باینری در هنگام فشردن کلیدی در فرستنده (ریموت کنترل) می باشد.
  کانکتور j9 جهت اتصال ماژول گیرنده 315 مگاهرتز می باشد.

 32. با سلام ایا این پروژه رو میشه برا ماشین هایی که دارای سیستم ایموبلایزر کلید هستند استفاده کرد مثل 206 اگه اره نحوه ی پرداخت و دریافت رو توضیح بدین ؟ ایا برنامه برنامه ان را باید خودمان برای میکرو بنویسم با چه محیطی ) بیسیک بسکام …

 33. سلام دوست عزیز
  بله می تونید نصب نصب کنید اما به شرطی که از یک شخص ماهر و آشنا به سیم کشی 206 جهت استفاده و نصب دستگاه دزدگیر استفاده شود.
  برنامه پروژه به زبان بیسک و در محیط بسکام نوشته شده است که بعد از ساخت دستگاه باید بر روی میکروکنترلر پروگرام نمائید.

 34. سلام خیلی سایت خوبی دارین.درمورد این پروژه ساخت دزدگیرسیمکارتی میخواستم ببینم چه جوریه من اگه بخوام یه دزدگیر به همین صورت درست کنم باید قطعاتشواز بازار تهیه کنم یا خودتون ساخته شده کاملشو دارین مرسی 

 35. سلام دوست عزیز
  ممنون نظر لطف شماست
  شما بعد از دانلود فایل می تونید طبق نقشه شماتیک ابتدا اقدام به تهیه قطعات کنید و سپس آن را بسازید.

 36. با سلام.میخواستم بدونم فیوزبیت atmega32 یا تنظیمات کامل اونو بفرمائید.

 37. سلام دوست عزیز
  برای یافتن فیوز بیت های هر میکروکنترلر کافی است به دیتاشیت آن مراجعه نمائید، همچنین لازم به ذکر است نحوه پروگرام کردن فیوز بیت ها توسط هر پروگرامر متفاوت است و باید فایل آموزشی پروگرامرتان را مطالعه فرمائید.

 38. سلام
  با تشکر از طراحی جالب و مفیدتان
  ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900
  سوال
  چرا PCB مدار را داخل بسته دانلود نگذاشتید شما زحمت طراحی کشیدید و برای خودتان هم ساختید
  ولی PCB انرا داخل بسته دانلود نگذاشتید
  اگر زحمتی نیست برایتان PCB انرا ارسال فرمایید به ایمیل شخصی من و داخل بسته بگذارید
  سوال
  نرم افزار باز کردن برنامه نویسی زبان بیسیک را اعلام فرمایید فایلها ی دانلود شده در بسته را پشتبانی کند ( باز شود )

  BASCOM–AVR به زبان بیسیک BASIC

  ممنون و تشکر

 39. سلام دوست عزیز
  در ابتدا از توجه و محبت شما نسبت به سایت الکترونیک98 بسیار سپاس گذاریم.
  متاسفانه برای این پروژه PCB طراحی نشده است و PCB که در مدار می بینید مربوط به دو پروژه متفاوت می باشد که با تغییرات زیادی که روی دو برد از لحاظ اتصالات انجام دادیم، کاری کردیم که بتوانیم این پروژه را به مرحله آزمایش برسانیم.
  برای باز کردن و ویرایش برنامه کافی است برنامه پروژه را از طریق نرم افزار bascom-avr باز کنید، همچنین نسخه اصلی و بدون مشکل این نرم افزار را می توانید از طریق همین سایت دانلود کنید.
  پایدار باشید

 40. با سلام و خسته نباشید.تشکر میکنم از سایت خوبی که دارید.سوالی داشتم در مورد تنظیم فیوز بیت ها.فیوز بیت های هر دو آی سی به چه صورتی میباشد؟

 41. سلام دوست عزیز
  با عرض تشکر از لطف و محبت شما بزرگوار.
  فیوز بیت میکروکنترلر ATmega8 به صورت پیش فرض و بدون تغییر.
  فیوز بیت میکروکنترلر Atmega32 به شرح زیر می باشد:
  CKSEL0=1 : CKSEL1=1 : CKSEL2=1 : CKSEL3=1 : JTAGEN=1

 42. و سوال دوم اینکه آیا میشه از ریموت کنترل های دیگری اتفاده کرد؟؟(بدون تغییرات)

 43. در صورتیکه میخواهید بدون تغییر در مدار از ریموت دیگری مانند ریموت های LEARN استفاده کنید، نمی توانید. در صورت استفاده از ریموت های LEARN باید در برنامه تغییراتی ایجاد کنید.

 44. سلام خسته نباشید نمیشه فقط برنامه میکرو باپی سی بی وفایل شبیه سازی رو بفرستید برام هزینشم هرچی باشه تقدیم میکنم

 45. سلام دوست عزیز
  متاسفانه این امکان وجود ندارد.

 46. سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم سایت الکترونیک ۹۸.تشکر از سایت پر محتوا و کاملا مهندسی شما .از حضورتون چند سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
  در نظرات خوندم که این پروژه فایل PCB نداره .ایا تو به روز رسانی جدید این پروژه فایل PCB قرار گرفته ؟
  گویا تصاویر مدار مربوط به این پروژه نیست چون من در نظرات دیدم که میکرو Mega32 هم گفتن داره ولی در تصاویر فقط Mega8 بود ایا درسته ؟ قطعات مهم دیگری داره ؟ و با تصویر خیلی تفاوت داره ؟
  تشکر از شما

 47. سلام دوست عزیز
  ممنون از محبت شما بزرگوار که نسبت به ما دارید.
  تمامی تصاویر و ویدئوهای مندرج کاملا مربوط به همین پروژه می باشند، در بروزرسانی جدید فایل PCB نیز در فایل پروژه قرار داده شده است و همچنین در بروزرسانی جدید تنها از یک میکروکنترلر برای ساخت دستگاه دزدگیر استفاده شده است و طراحی پروژه به گونه ای است که می توانید آنرا حتی به مرحله تولید نیز برسانید.

 48. سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم سایت الکترونیک 98 و ممنون از سایت کاملا مهندسی شما
  من امروز صب پروژه رو خریداری کردم و ویدیو های پر کاربرد شما رو نگاه کردم .سوالم اینه که فیوزی که سر راه سیم هایی(سمت 6 پین) که به پمپ درها میره چند امپره اخه تو ویدیو و وسایلا نگفتید و اینکه میگید شوک سنسور به قاب وصل بشه ینی چی ؟اصن کارش به چه صورته ؟متوجه نمیشم؟میکروفن به قاب محکم شه و قاب شوک سنسور به ماشین محکم بشه کار میکنه ؟و اینکه اون مقاومت 1/5 مگا اهمی که در ریموت گذاشتید به خاطر چیه ؟اگه نذاریم مشکل پیش میاد ؟

 49. سلام دوست عزیز
  فیوزی که سر راه پمپ درها بکار رفته است می تواند 10 آمپر باشد. همچنین همانطور که در ویدئو نیز بارها به آن اشاره شده است برای یادگیری و درک کامل این پروژه شما باید به برق خودرو و نحوه نصب دزدگیر بر روی خودرو آشنایی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم برای یادگیری و درک بهتر قسمت پمپ درب های خودرو از یک نصاب دزدگیر کمک بگیرید تا به صورت عملی نحوه عملکرد آنرا به شما آموزش دهد.
  برای قسمت شوک سنسور نیز شما باید مدار شوک سنسور را درون یک قاب پلاستیکی بگزارید و میکروفن را توسط چسب حرارتی به بدنه قاب شوک سنسور محکم کنید.
  همچنین برای قسمت ریموت کنترل نیز همانطور که در ویدئو گفته شده در صورتیکه ریموتی که خریداری کرده اید مقاومت آن کمتر از 1/5 مگا اهم است باید آن مقاومت را جدا کنید و خودتان یک مقاومت 1/5 مگااهم جای آن قرار دهید.

 50. مهندس جان سلام …این فایل های رو که خریدم و دانلود کردم اصلاً درست اکسترکت نمیشه…فقط فایل داکیومنت باز میشه میخوام ویدیو اول رو اکسترکتش کنم اول فایل exe 1 رو بروس میکنم و بعدش هم فایل exe 2 رو بروس میکنم ولی در درصد 97 بازم یه فایل دیگه میخواد من همه چیو امتحان کردم ولی نمیشه ارور میده خواهشاً برای اکسترکت فایل ها کمک کنید

 51. سلام دوست عزیز
  لطفا مشکل خود را از طریق ایمیل ارسال فرمایید تا همکاران ما فایل را به شیوه دیگری برایتان ارسال شود.

 52. سلام ….آقای اکبری براتون ایمیل میدیم اصلاً جوابی دریافت نمیکنیم اینجا پیام میدیم میگین ایمیل بدین برادر من من ایمیل خودم رو این جا وارد کردم خوب به مشکل بنده رسیدگی کنید دیگه الان یه هفته هست خریدم ولی استفاده ای نبردم هنوز!…فایل هایی رو که برای دانلود قرار دادین اکسترکت نمیشه ویدیوی اولی تا 97 درصد میره برای اکسترکت و یه فایل دیگه میخواد که اکسترکت بشه ولی فقط دو تا فایل exe هستش که باهاش از حالت فشرده درش میارن و این سومیش رو میخواد….لطفا لینک دانلود فایل های ویدیو رو بدون این فایل های exe بفرستین تا دانلود کنم

 53. سلام دوست عزیز
  تا به حال بیش از سه بار به ایمیل شما پاسخ داده شده است، لطفا ایمیل خود را با دقت بیشتری بررسی نمائید.
  یک ایمیل جدید نیز به آدرس ایمیل شما به نشانی (a.m.ruydel@gmail.com) با موضوع (الکترونیک98) ارسال گردید ، لطفا ایمیل خود را بررسی فرمائید.

 54. با سلام
  من او این پروژه رو حدودا 3سال پیش از سایت خریداری کردم و ساختم.
  میخواستم بدونم که برنامه پروژه با 2تا 3سال پیش فرقی کرده یانه ؟؟؟
  چون پروژه چندتا مشکل داشت برطرف شده ؟؟؟
  ****************************
  1- مشکل اول این بود که بعضی موقع درست عمل نمیکرد یعنی زمانی که میخواستی غیرفعال کنی نمیشد یعنی باید چند کلید میکردی تا جواب بده این مشکلو در کلیپ آزمایش دستگاه توسط شما دیدم .
  2- دزدگیر همیشه روشن میمونه یعنی در هنگام رانندگی اگه ناخواسته کلید قفل ریموت زده میشد درب ها قفل میشد و در جا ماشین هم خاموش میشد. دراصل نباید اینجور باشه باید زمانی که ماشین روشنه یا سوییچ باز باشه دستگاه باید به حالت نیمه خاموش باشه یعنی بازدن کلید قفل دستگاه فقط درب ها قفل بشه بدون این که دزدگیر فعال بشه.
  3- برای خاموش کردن ماشین در زمان سرقت باید یکی از کلید ها ریموت حداقل 2 الی 3 ثانیه نگه داشته بشه تا ماشین خاموش بشه .
  ****************************

 55. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  بله برنامه پروژه و سخت افزار پروژه به طور کلی تغییر کرده است. در آبدیت جدید هیچ گونه عیب یا موردی وجود ندارد و پروژه به صورت کامل آزمایش شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مطلب پیشنهادی

ساخت موبایل لمسی ساده با میکروکنترلر AVR و ماژول SIM900

ساخت موبایل لمسی ساده با میکروکنترلر AVR و ماژول SIM900

در این بخش دانلود پروژه ساخت موبایل لمسی ساده با میکروکنترلر AVR و ماژول SIM900, …