برخی از محصولات فروشگاه الکترونیک98 که با موضوع انتخابی شما مرتبط می باشند

کیت فوق حرفه ای هوشمند سازی با قابلیت کنترل توسط کامپیوتر و پیامک

کیت فوق حرفه ای هوشمند سازی با قابلیت کنترل توسط کامپیوتر و پیامک

هوشمند سازی! بعید به نظر می رسد، شخصی در زمینه الکترونیک و برق فعالیت داشته باشد اما تا به حال کلمه هوشمند سازی را نشنیده باشد. هوشمند سازی امروزه یکی از موارد اصلی و پایه در صنعت به شمار می رود، به طوریکه خود یک تخصص محسوب می شود! در حال حاضر هوشمند سازی طرفداران زیادی دارد و هر روز به شمار آن افزوده می شود. صنعت هوشمند سازی کاربردهای وسیعی دارد، از هوشمند سازی منازل گرفته تا هوشمند سازی یک دستگاه و یا یک کارخانه و یا تجهیزات کامل یک هتل و یا …، در حقیقت توسط هوشمند سازی می توان به یک دنیای مدرن سفر کرد!

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 - کنترل وسایل برقی با پیامک

برد آماده و فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900

کیت فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900 یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. کیتی که مشاهده می کنید یک نمونه کامل از مدار راه انداز ماژول SIM900 محسوب می شود، که به صورت حرفه ای طراحی شده و دارای قابلیت های بی نظیر و انعطاف پذیری بالا می باشد، به نحوی که شما می توانید اکثر پروژه های خودتان را در قالب پروژه های GSM و کنترلر را توسط این کیت عملی کنید.کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 در حقیقت شامل سه مدار، کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک، کنترل 8 رله جهت روشن و خاموش کردن انواع تجهیزات برقی و روشنایی از راه دور توسط پیامک و دستگاه دزدگیر سیم کارت خور اماکن می باشد، که به صورت یک دستگاه کامل در قالب کیت راه انداز حرفه ای ماژول SIM900 طراحی و به صورت آماده مونتاژ شده است.

پردازشگر اصلی این مدار میکروکنترلر ATmega32 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و فایل نحوه راه اندازی کیت می باشد، که بعد از تکمیل سفارش به همراه کیت آماده و مونتاژ شده برای شما ارسال می گردد.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت کنترل 4 وسیله برقی با وای فای WIFI و ریموت کنترل

کیت کنترل 4 وسیله برقی با وای فای WIFI و ریموت کنترل

استفاده از تجهیزات و دستگاه های خودکار، مدت هاست که در صنعت رواج دارد. پس از استفاده از تجهیزات خودکار در صنعت، اکنون نوبت به استفاده از اتوماسیون در خانه و امور روزمره زندگی رسیده است. سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های تنظیم نور محیط، دربازکن های خودکار، سیستم های اعلان و اطفای حریق، شیرهای خودکار و… نمونه هایی از طیف وسیع کاربرد اتوماسیون در خانه به شمار می روند. کیت معرفی شده در این بخش به شما این امکان را می دهد تا با نصب اپلیکشن (نرم افزار) اختصاصی آن بر روی گوشی موبایل (سیستم عامل اندروید)، بتوانید با استفاده از شبکه بی سیم (وای فای WIFI) چهار وسیله برقی را کنترل نمائید. همچنین این کیت با دارا بودن یک ریموت کنترل RF با قالب و طرح بسیار زیبا، این امکان را به شما می دهد تا بتوانید به راحتی و حتی بدون نیاز به شبکه WIFI نیز وسایل برقی را کنترل نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده ساخت دربازکن RFID با ماژول RF01D و میکروکنترلر AVR

کیت آماده ساخت دربازکن RFID با ماژول RF01D و میکروکنترلر AVR

کیت حرفه ای ساخت دربازکن RFID با ماژول RF01D و میکروکنترلر AVR یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه با هدف ساخت یک دربازکن مبتنی بر فناوری RFID طراحی و تولید شده است. پردازشگر اصلی این مدار میکروکنترلر ATmega16 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC و نرم افزار برنامه نویسی code vision به زبان C برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و C و فایل توضیحات کامل پروژه در قالب فایل PDF جهت ارائه به استاد برای دانشجویان عزیز می باشد.

از ویژگی های بارز این کیت که باعث حرفه ای شدن و افزایش کارایی آن می شود می توان به قابلیت ذخیره سازی 10 کارت RFID در حافظه EEPROM داخلی میکروکنترلر AVR اشاره کرد که این موضوع باعث می شود تا با قطع برق یا همان تغذیه کیت اطلاعات کارت های ذخیره شده از بین نروند و در حافظه میکروکنترلر باقی بمانند. همچنین بر روی کیت چهار میکروسوئیچ تعبیه شده است که توسط آن ها می توانید اطاعات کارت های ذخیره شده در حافظه را مدیریت نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول

خانه / پروژه های میکروکنترلر / ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900

ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900

ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار پروژه ای جذاب و بسیار حرفه ی با عنوان, ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با میکروکنترلر AVR و ماژول SIM900, برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR کرده است. اگر بخواهیم یک لیست از پروژه های بسیار حرفه ای با میکروکنترلرهای AVR تهیه کنیم که بتوان با عملی کردن آن ها یک خط تولید با هدف کسب درآمد راه اندازی نمود, بی شک پروژه ساخت دزدگیرهای سیم کارت خور برای خودرو جزوء برترین های این لیست خواهد بود. از ابتدا تاسیس سایت الکترونیک 98 درخواست های بسیار زیادی از سوی کاربران مبنی بر انتشار آموزش ساخت دزدگیرهای خودرو به خصوص دزدگیرهای سیم کارتی بوده. به همین دلیل تیم الکترونیک و برنامه نویسی سایت تصمیم به ساخت پروژه دزدگیر سیم کارت خور اتومبیل گرفت. در طراحی و ساخت این پروژه سعی شده تا در عین سادگی یک دستگاه دزدگیر بسیار مجهز و بدون نقص در حد تولید طراحی شود. پس برای دریافت توضیحات بیشتر و دانلود فایل پروژه با الکترونیک 98 همراه باشید.

ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با میکروکنترلر AVR و ماژول SIM900

برخی از ویژگی های دزدگیر سیم کارتی خودروی طراحی شده:

:: دارای ریموت کنترل

:: قابلیت ماشین یابی

:: اخطار باز بودن درب ها

:: امکان بیصدا و با صدا کردن آژیر

:: خاموش کردن اتومبیل هنگام سرقت

:: امکان نصب بر روی تمامی خودرو ها

:: قابلیت ذخیره چهار شماره در حافظه

:: مجهز به خروجی باز کردن صندوق عقب

:: مجهز به شوک سنسور (سنسور ضربه)

:: امکان بی صدا و باصدا کردن آژیر دستگاه دزدگیر

:: جلوگیری از استارت خودرو در هنگام فعال بودن دزدگیر

:: باز کردن صندوق عقب بدون محدودیت فاصله از هر کجای دنیا

:: اعلام خطر توسط تماس تلفنی در صورت بروز حادثه برای خودرو

:: امکان گوش دادن به مکالمات داخل کابین خودرو از هر فاصله ای

:: خاموش کردن اتوموبیل هنگام سرقت بدون محدودیت فاصله از هر کجای دنیا

:: امکان باز کردن و بستن درب های خودرو بدون محدودیت فاصله از هر کجای دنیا

برای طراحی یک دزدگیر سیم کارت خور باید ابتدا بتوانیم دستگاه دزدگیر ساخته شده را به شبکه GSM یا همان شبکه های تلفن های همراه متصل کنیم تا یک ارتباط مخابراتی کاملا دوطرفه میان کاربر و دستگاه دزدگیر داشته باشیم. برای این منظور باید از ماژول های جی اس ام GSM استفاده کنیم, به همین دلیل در این پروژه ما از ماژول سیم 900 به عنوان یک ماژول جی اس ام GSM جهت راه اندازی سیم کارت و اتصال به شبکه تلفن همراه استفاده کرده ایم.

ماژول SIM900:

در این سایت (الکترونیک 98) پروژه های متعددی در رابطه با ماژول SIM900 و نحوه راه اندازی آن توسط میکروکنترلر AVR ارائه شده است. ماژول سیم 900 یک ماژول GSM جهت راه اندازی کامل یک سیم کارت و ارتباط کامل با شبکه های تلفن همراه می باشد. ماژول سیم 900 ساخت شرکت SIMcom می باشد, که می توان گفت از ماژول های بسیار شناخته شده و کاربردی در زمینه اتصال به شبکه های تلفن همراه می باشد. با استفاده از ماژول SIM900 می توانید : تماس صوتی برقرار کنید, تماس دیتا DATA برقرار کنید, پیام کوتاه SMS ارسال کنید, پیام چند رسانه ای MMS ارسال کنید, فکس کنید و از همه مهمتر از طریق پروتکل معروف GPRS به اینترنت متصل شوید و وبگردی نمائید و یا یک ایمیل بفرستید.

نکته : از آنجا که در پروژه قبلی نحوه ساخت و عملکرد یک دزدگیر معمولی خودرو با میکروکنترلر AVR را به طور کامل شرح دادیم به همین دلیل در این پروژه از تکرار توضیحات قبلی و نحوه عملکرد دزدگیر خودرو اجتناب می کنیم. همواره شما دوستان عزیز می توانید برای دریافت توضیحات تکمیلی و مشاهده پروژه ساخت دزدگیر معمولی خودرو با میکروکنترلر AVR به لینک زیر مراجعه کنید.

ساخت دزدگیر خودرو با میکروکنترلر AVR و قابلیت نصب روی تمامی ماشین ها

برای درک بهتر شما از نحوه عملکرد مدار تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸ اقدام به ساخت این پروژه و ضبط یک ویدئو از عملکرد آن نموده است, که شما دوستان عزیز می توانید در ادامه این ویدئو را به صورت آنلاین مشاهده نمائید و یا از سرورهای پر قدرت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید.

ویدئو ضبط شده از عملکرد مدار ساخته شده توسط الکترونیک 98:

اخطار : در صورتی که به سیم کشی خودرو آشنایی ندارید به هیچ عنوان خودتان اقدام به نصب دزدگیر نکنید و حتما از یک نصاب دزدگیر و یا یک متخصص برق که به سیم کشی برق خوردو آشنایی دارد کمک بگیرید در غیر اینصورت ممکن است باعث خطر آتش سوزی خودرو و یا سوختن تجهیزات برقی آن شوید.

نحوه کنترل دزدگیر از راه دور توسط پیام کوتاه :

برای کنترل دزدگیر از راه دور تنها کافی است تا کدهای ارائه شده در زیر که به صورت عددی است را به شماره سیم کارتی که در دستگاه دزدگیر استفاده کرده اید در قالب پیام کوتاه SMS ارسال کنید. همچنین لازم به ذکر است در حالت عادی رمز ورود ه صورت پیش فرض 4 عدد صفر در نظر گرفته شده است که شما می توانید آن را از طریق پیام کوتاه تعویض کنید.

:: ذخیره شماره تلفن اول در حافظه دستگاه

شماره تلفن اول + رمز ورود + عدد شش

مثال

6000009156165720

:: پاک کردن شماره تلفن اول از حافظه

رمز ورود + عدد شش

مثال

60000

:: ذخیره شماره تلفن دوم در حافظه دستگاه

شماره تلفن دوم + رمز ورود + عدد هفت

مثال

7000009156165720

:: پاک کردن شماره تلفن دوم از حافظه

رمز ورود + عدد هفت

مثال

70000

:: ذخیره شماره تلفن سوم در حافظه دستگاه

شماره تلفن سوم + رمز ورود + عدد هشت

مثال

8000009156165720

:: پاک کردن شماره تلفن سوم از حافظه

رمز ورود + عدد هشت

مثال

80000

:: ذخیره شماره تلفن چهارم در حافظه دستگاه

شماره تلفن چهارم + رمز ورود + عدد نه

مثال

9000009156165720

:: پاک کردن شماره تلفن چهارم از حافظه

رمز ورود + عدد نه

مثال

90000

:: فعال کردن دزدگیر و بستن درب های خودرو

رمز ورود + عدد یک

مثال

10000

:: غیر فعال کردن دزدگیر و باز کردن درب های خودرو

رمز ورود + عدد دو

مثال

20000

:: باز کردن درب صندوق عقب خودرو

رمز ورود + عدد سه

مثال

30000

:: تغییر رمز عبور دستگاه

رمز چهار رقمه جدید + رمز قدیمی + عدد صفر

مثال

000001234

:: شنود مکالمات داخل کابین خودرو به صورت مخفیانه

M + رمز ورود

مثال

M0000

:: اعلام مانده حساب سیم کارت (ایرانسل)

رمز ورودکلید ستاره

مثال

*0000

:: ارسال کد شارژ جهت شارژ و افزایش موجودی سیم کارت (ایرانسل)

کد شارژ + رمز ورود + کلید مربع

مثال

#00001234567890

در ادامه همین مطلب, می توانید پروژه ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با میکروکنترلر AVR و ماژول SIM900 را تنها با پرداخت مبلغ اندکی دریافت نمائید.

نحوه دریافت : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید پروژه ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با میکروکنترلر AVR و ماژول SIM900 را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

محتویات : این پروژه شامل شماتیک و برنامه های نوشته شده در محیط BASCOMAVR به زبان بیسیک BASIC می باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900

قیمت فایل دانلودی : RIAL 100,000 - ریال

محتویات فایل دانلودی : این فایل شامل نقشه شماتیک و برنامه نوشته شده پروژه در محیط BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC می باشد.

حجم فایل دانلودی : 449 کیلو بایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

RIAL 100,000 – خرید

43 دیدگاه

 1. یک سوال تفاوت SIM900 با SIM900A چیست
  آیا در ایران در تمام مناطق میشه از SIM900A استفاده کرد

 2. با سلام
  ضمن تشکر از زحمات شما در جهت پیشرفت علمی ایرانیان
  دو پیشنهاد برای کامل تر شدن پروژه دارم
  1- اگه بشه که از ماژول سیم 908 استفاده کنید تا بتواند موقعیت خودرو را هم ارسال کند که همراه با برنامه نویسی HTML بشه بصورت آنلاین نمایش بده خیلی عالیه
  2- قابلیت روشن کردن خودرو هم اضافه بشه.
  باز هم ممنون

 3. دوست عزیز سلام
  ممنون از نظر شما دوست عزیز که باعث دلگرمی و امید ما جهت انجام فعالیت های بیشتر و در نتیجه انتشار پروژه های حرفه ای تر می شود.
  از آنجا که یکی از اهدف ما در انتشار پروژه ها آموزش مفید آن ها می باشد, تا کاربر بتواند آنرا به مرحله عملی برساند, به همین دلیل اگر بخواهیم به یکباره یک پروژه به عنوان مثال دزدگیر ماهواره ای خودرو را طراحی و انتشار دهیم ساخت آن برای عده زیادی از کاربران مشکل خواهد بود. به همین دلیل اگر دقت کرده باشید برای انتشار این پروژه نیز ابتدا از ساخت یک دزدگیر معمولی در یک بخش و سپس به ساخت دزدگیر سیم کارتی در این بخش پرداخته ایم و به امید خدا در ماه های آینده به بحث ساخت پروژه دزدگیر ماهواره ای با میکروکنترلر avr می رسیم که در آن از ماژول sim908 استفاده می کنیم.
  شما می توانید به راحتی خودتان قابلیت استارت خودرو را هم به برنامه اضافه کنید برای اینکار کافی است دو سیم خروجی با تحریک منفی داشته باشید تا بتوانید دو رله آفتامات دیگر را نیز کنترل کنید یک رله آفتامات برای عمل اتصال برق اصلی خودرو به سوئیچ و رله آفتامات دیگر برای عمل استارت خودرو.
  پایدار باشید

 4. تقریبا در 9 ماه گذشته شما برای استفاده از ماژول sim900a در ایران نیاز به آبدیت برنامه firmware ماژول داشتید اما با ورود ماژول های sim900a جدید دیگر نیازی به آبدیت این ماژول ندارید و به راحتی می توانید در تمامی نقاط ایران استفاده کنید.
  تفاوت دیگر ماژول sim900 با ماژول sim900a در پشتیبانی از چهار باند 850/ 900/ 1800/ 1900 MHz می باشد که در ماژول sim900a تنها دو باند 900 / 1800 MHz پشتیبانی می شود. از آنجا که شبکه gsm در ایران بر روی همین دو باند کار می کند به همین دلیل شما می توانید از ماژول sim900a در تمام نقاط ایران استفاده کنید.
  اما اگر می خواهید از پروژه خود در دیگر کشورها استفاده کنید حتما از ماژول sim900 استفاده کنید.

 5. سلام شما چیزی در مورد کد اس ام اس خاموش کردن ماشین روشن نگفتید

 6. دوست عزیز زمانی که خودرو روشن هست برای خاموش کردنش کافی همون کد فعال کردن دزدگیر رو بفرستید به این ترتیب دزدگیر فعال و موتور ماشین خاموش میشه برای غیر فعال کردن این حالت کافی دوباره دزدگیر رو با ارسال پیامک و یا ریموت کنترل غیر فعال کنید.

 7. سلام
  pcb ماژول sim 900 تون رو میتونید به ما هم بدید تا بتونیم ازش استفاده کنیم

 8. به زودی ارائه میشه

 9. بسیار عالی

 10. سلاماین پروژه ای که گذاشتید میشه با پروتئوس اجرا کرد و pcb  را ساخت؟ در فایل شما توضیح دقیقی از نحوه ساخت پروژه نیست و توضیح خاصی یافت نمیشود.حتی مشخص نیست از چه قطعاتی ساخته شده.

 11. سلام دوست عزیز
  امکان شبیه سازی پروژه های مخابراتی با نرم افزار Proteus وجود ندارد چراکه این نرم افزار امکان شبیه سازی ماژول sim900 را ندارد ولی می توانید طرح pcb را توسط این نرم افزار پیاده سازی کنید. دوست عزیز توضیحات لازم در پست ارائه شده است و همچنین نام تمامی قطعات در نقشه شماتیک پروژه موجود است، اگر مبتدی هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا از کتاب های آموزش الکترونیک جهت نقشه خوانی بهره ببرید، همچنین جهت درک بیشتر عملکرد ماژول سیم 900 به شما پیشنهاد می کنیم تا سایر پروژه های مرتبط با ماژول sim900 که در سایت منتشر کرده ایم را مشاهده کنید.

 12. سلام مرسی از پاسختون . مبتدی که نیستم اما حرفه ای هم نیستم .پس اگر امکان داره حزذ مدار را بگذارید .مرسی از شما

 13. خواهش میکنم دوست عزیز، فقط چون اشتباه تایپی داشتید من متوجه درخواستتون نشدم!

 14. آقا من شرمنده . الان متوجه اشتباه تایپی شدم . منظورم PCB مدار بود . اگه برامون بگذارید ممنون میشم یا اینکه ایمیل کنید برای من باتشکر

 15. خواهش میکنم دوست عزیز، این پروژه pcb اختصاصی نداره و اگه خودتون هم در فیلم دقت کنید ما هم برای تست پروژه از دو برد جدا استفاده کردیم تا بتونیم پروژه رو تست کنیم که این دو برد هر کدوم مربوط به یه پروژه دیگه میشن، که با کلی تغییرات دستی از پشت فیبر تونستیم به هم دیگه متصل کنیم تا بشه فقط برای تست پروژه رو راه اندازی کنیم.

 16. سلام 5 قسمت از نقشه را متوجه نمیشم . اگر توضیح بدین ممنون میشم .
  1-  قسمت door trigger را متوجه نمیشم .از کجا اومده و به کجای مدار وصل میشه.
  2- دوتا کریستال داره که مشخص نیست به کدوم atmega ها وصل میشه .
  3- قسمت RLY-High-Voltag به کجا وصل شده ؟
  4-در قسمت میکروقون ورودی سنسور منظور چیست ؟
  5- در پایه B0 ار atmega32  که نوشته RDX-RUN-GSM به کجا وصل میشود .
  در صورت صلاح دید شما لطفا جواب را بصورت خصوصی برایم ایمیل کنید .
  با تشکر

 17. سلام دوست عزیز
  1- قسمت door trigger به شاستی لای درب خودرو متصل می شود تا زمانیکه هر یک از درب های خودرو باز شد دزدگیر متوجه این موضوع شود.
  2- کریستال X1 به میکروکنترلر ATMEGA8 و کریستال X2 به میکروکنترلر ATMEGA32 متصل می شود.
  3- معمولا در تمامی دزدگیرها برای خاموش کردن خودرو و جلوگیری از استارت زدن در هنگام فعال بودن دزدگیر برق اصلی خودرو یا استارت را توسط یک رله ولتاژ بالا یا همان آفتامات استفاده می کنند در اینجا نیز ما توسط خروجی منفی RLY HIGH VOLTAG رله آفتامات را کنترل می نمائیم. (درک این قسمت کمی سخت بوده و نیاز به تجربه در زمینه برق خودرو و یا تحقیق بیشتر دارد)
  4- همانطور که می دانید زمانیکه شما به خودروهای دارای دزدگیر ضربه می زندید دزدگیر شروع به آژیر کشیدن می کند که این موضوع به دلیل مدار شوک سنسوری است که به دزدگیر متصل شده است، در اینجا ما نیز مدار شوک سنسوری طراحی کرده ایم که سنسور اصلی آن یک میکروفن خازنی می باشد که توسط آن کوچکترین لرزش ها را نیز دریافت می کنیم.
  5- قسمت RXD RUN GSM از پایه PORTB.0 میکروکنترلر ATMEGA32 به پایه PORTD.0 میکروکنترلر ATMEGA8 متصل می شود (لطفا با دقت بیشتری نقشه را مشاهده کنید)
  لطفا به یاد داشته باشید که بستن این مدار علاوه بر داشتن دانش الکترونیک و برنامه نویسی نیاز به تجربه و شناخت برق خودرو نیز دارد اگر فرد مبتدی هستید و یا دانش کافی از برق خودرو و عملکرد دزدگیرهای خودرو ندارید لطفا بیشتر در این زمینه مطالعه و تحقیق کنید.
  پایدار باشید

 18. با تشکر بسیار بسیار و فراوان از پاسختون .  دارم این پروژه را انجام میدم  تا اینکه نهایی بشه . مرسی از کمکتون

 19. خواهش میکنم دوست عزیز نظر لطف شماست.

 20. سلام مهندس .خسته نباشید.
  دوقسمت هست که متوجه نمیشم .
  1- ورودی قسمت میکروفن نوشته سنسور . منظور چیه ؟ (البته در AT8 مشخصه اما مگر سنسور منظور سنسور شوک نیست) ؟
  2-در sim900 چهار قسمت هست (MIC-N وMIC-P و SPK-N و SPK-P ) ممنون میشم توضیح بدهید .
  باتشکز از زحمات و توضیحات قبلیتون

 21. سلام دوست عزیز، خیلی ممنون
  1. در میکروکنترلر atmega8 پایه pind.2 به پایه شماره 7 آی سی lm358 در مدار شوک سنسور متصل می شود.
  2. پایه های mic-n و mic-p مربوط به میکروفن و پایه های spk-p و spk-n مربوط به بلندگو می شوند، یعنی توسط این چهار پایه شما می توانید به ماژول سیم 900 بلندگو و میکروفن متصل کنید.

 22. سلام مهندس یک ریموت دزدگیر دارم اما با pt2272 مچ نمیشه . البته تونستم خودم یک ریموت با pt2262 بسازم و عمل میکنه .اما با با ریموت دزدگیر نتونستم مچش کنم . راهی هست ؟ آی سی بکار رفته در ریموت  خودمfp527 هستش. امکان داره یک توضیح بدید که مثل پروژه شما با ریموت دزدگیر مچ کرد .با تشکر

 23. سلام دوست عزیز
  برای مچ کردن ریموت کنترل با آی سی گیرنده PT2272 حتما باید ریموت کنترل شما با آی سی PT2262 راه اندازی شده باشه.
  برای راه اندازی ریموت کنترلی که فرمودید بهتره دیتاشیت تراشه FP527 را دانلود کنید و ببینید برای ساخت گیرنده کارخانه سازنده تراشه چه مدار یا تراشه ای را پیشنهاد کرده است.

 24. سلام خسته نباشید اگه بخوایم از سنسور شوک اماده استفاده کنیم چه جوری به میکرو متصل کنیم؟

 25. سلام دوست عزیز
  باید ابتدا توسط یک مولتی متر چک کنید تا متوجه شوید خروجی شوک سنسور مورد استفاده در هنگام تحریک ولتاژ مثبت ارائه می دهد یا منفی در صورتی که ولتاژ مثبت ارائه می داد می توانید آنرا به صورت مستقیم (البته در صورتی که ولتاژ تحریک بیشتر از 5 ولت نباشد) به پایه شماره 4 میکروکنترلر متصل نمائید، در غیر اینصورت اگر خروجی تحریک ولتاژ منفی بود باید برنامه میکروکنترلر را طوری ویرایش کنید که در صورت صفر شدن پایه شماره 4 میکروکنترلر AVR، دزدگیر شروع به زدن آلارم کند.

 26. سلام خدمت شما مهدس    حتمان باید AT MEGA32 SMD  باشه می شه یا می شع از  معمولیش استفاده کرد و حتما ماژول SIM900 باید اونجوری باشه و می شه از بقیه مدل های دیگه استفاده کرد خیلی ممنون از پروژه های آموزندتون با تشکر لطفا جواب بدید

 27. سلام دوست عزیز
  هیچ فرقی نمیکنه شما میتونید از میکروکنترلر معمولی در بسته بندی dip استفاده کنید، ما برای کوچک شدن برد از تراشه smd استفاده کردیم.
  به جای ماژول sim900 هم میتونید از ماژول های sim300 یا sim908 نیز استفاده کنید. البته ماژول های gsm بسیار زیادی در بازار هستند که شما می تونید از آن ها نیز استفاده کنید.

 28. سلام مهندس1-پایه های 18و16 ای سی uln2804 کجا وصل میشه؟2- پایه تحریک رله 3 کجا وصل میشه؟

 29. سلام دوست عزیز
  1- پایه های 16 و 18 به جایی متصل نمی شوند
  2- پایه تحریک رله شماره 3 و رله شماره 4 مشترک هستند و به پایه شماره 13 آی سی ULN2804 متصل می شوند.

 30. مهندس میشه درباره پایه های 14و15و16 مگا32 ، پایه های 12و13و14و15 مگا 8 یه توضیحی بدید و اینکه کجا وصل میشن؟؟2- کانکتور j9  برای چه منظوری هست؟

 31. سلام دوست عزیز
  در ATmega32 پایه 14 و 15 جهت تبادل اطلاعات بر پایه ttl با ماژول sim900 و پایه 16 جهت روشن کردن ماژول به کار می رود.
  در ATmega8 پایه 12 و 13 و 14 و 15 ورودی تعریف شده اند که پایه های خروجه تراشه Pt2272 که مربوط به قسمت گیرنده ریموت کنترل می شوند به این پایه ها متصل می شوند که وظیفه آن ها دریافت دستورات بر مبنای باینری در هنگام فشردن کلیدی در فرستنده (ریموت کنترل) می باشد.
  کانکتور j9 جهت اتصال ماژول گیرنده 315 مگاهرتز می باشد.

 32. با سلام ایا این پروژه رو میشه برا ماشین هایی که دارای سیستم ایموبلایزر کلید هستند استفاده کرد مثل 206 اگه اره نحوه ی پرداخت و دریافت رو توضیح بدین ؟ ایا برنامه برنامه ان را باید خودمان برای میکرو بنویسم با چه محیطی ) بیسیک بسکام …

 33. سلام دوست عزیز
  بله می تونید نصب نصب کنید اما به شرطی که از یک شخص ماهر و آشنا به سیم کشی 206 جهت استفاده و نصب دستگاه دزدگیر استفاده شود.
  برنامه پروژه به زبان بیسک و در محیط بسکام نوشته شده است که بعد از ساخت دستگاه باید بر روی میکروکنترلر پروگرام نمائید.

 34. سلام خیلی سایت خوبی دارین.درمورد این پروژه ساخت دزدگیرسیمکارتی میخواستم ببینم چه جوریه من اگه بخوام یه دزدگیر به همین صورت درست کنم باید قطعاتشواز بازار تهیه کنم یا خودتون ساخته شده کاملشو دارین مرسی 

 35. سلام دوست عزیز
  ممنون نظر لطف شماست
  شما بعد از دانلود فایل می تونید طبق نقشه شماتیک ابتدا اقدام به تهیه قطعات کنید و سپس آن را بسازید.

 36. با سلام.میخواستم بدونم فیوزبیت atmega32 یا تنظیمات کامل اونو بفرمائید.

 37. سلام دوست عزیز
  برای یافتن فیوز بیت های هر میکروکنترلر کافی است به دیتاشیت آن مراجعه نمائید، همچنین لازم به ذکر است نحوه پروگرام کردن فیوز بیت ها توسط هر پروگرامر متفاوت است و باید فایل آموزشی پروگرامرتان را مطالعه فرمائید.

 38. سلام
  با تشکر از طراحی جالب و مفیدتان
  ساخت دزدگیر سیم کارتی خودرو با AVR و ماژول SIM900
  سوال
  چرا PCB مدار را داخل بسته دانلود نگذاشتید شما زحمت طراحی کشیدید و برای خودتان هم ساختید
  ولی PCB انرا داخل بسته دانلود نگذاشتید
  اگر زحمتی نیست برایتان PCB انرا ارسال فرمایید به ایمیل شخصی من و داخل بسته بگذارید
  سوال
  نرم افزار باز کردن برنامه نویسی زبان بیسیک را اعلام فرمایید فایلها ی دانلود شده در بسته را پشتبانی کند ( باز شود )

  BASCOM–AVR به زبان بیسیک BASIC

  ممنون و تشکر

 39. سلام دوست عزیز
  در ابتدا از توجه و محبت شما نسبت به سایت الکترونیک98 بسیار سپاس گذاریم.
  متاسفانه برای این پروژه PCB طراحی نشده است و PCB که در مدار می بینید مربوط به دو پروژه متفاوت می باشد که با تغییرات زیادی که روی دو برد از لحاظ اتصالات انجام دادیم، کاری کردیم که بتوانیم این پروژه را به مرحله آزمایش برسانیم.
  برای باز کردن و ویرایش برنامه کافی است برنامه پروژه را از طریق نرم افزار bascom-avr باز کنید، همچنین نسخه اصلی و بدون مشکل این نرم افزار را می توانید از طریق همین سایت دانلود کنید.
  پایدار باشید

 40. با سلام و خسته نباشید.تشکر میکنم از سایت خوبی که دارید.سوالی داشتم در مورد تنظیم فیوز بیت ها.فیوز بیت های هر دو آی سی به چه صورتی میباشد؟

 41. سلام دوست عزیز
  با عرض تشکر از لطف و محبت شما بزرگوار.
  فیوز بیت میکروکنترلر ATmega8 به صورت پیش فرض و بدون تغییر.
  فیوز بیت میکروکنترلر Atmega32 به شرح زیر می باشد:
  CKSEL0=1 : CKSEL1=1 : CKSEL2=1 : CKSEL3=1 : JTAGEN=1

 42. و سوال دوم اینکه آیا میشه از ریموت کنترل های دیگری اتفاده کرد؟؟(بدون تغییرات)

 43. در صورتیکه میخواهید بدون تغییر در مدار از ریموت دیگری مانند ریموت های LEARN استفاده کنید، نمی توانید. در صورت استفاده از ریموت های LEARN باید در برنامه تغییراتی ایجاد کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مطلب پیشنهادی

پروژه کنترل دمای محیط با AVR و LM35 و سون سگمنت به زبان C

امروزه در بسیاری از کارها و صنایع  دما یک عامل مهم بوده و همواره نیاز …