خانه / پروژه های میکروکنترلر / دانلود پروژه ساخت تلفن سانترال با میکروکنترلر AVR

دانلود پروژه ساخت تلفن سانترال با میکروکنترلر AVR

دانلود پروژه ساخت تلفن سانترال با میکروکنترلر AVR

در این بخش دانلود پروژه ساخت تلفن سانترال Central Telephone با میکروکنترلر AVR, توسط تیم الکترونیک وبرنامه نویسی الکترونیک ۹۸ برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR آماده شده است. به علت پاره ای از مسائل از قبیل محدودیت در واگذاری خطوط آزاد تلفن از طرف شرکت های مخابرات, ملاحضات اقتصادی یا برخی شرایط خاص, استفاده از تلفن سانترال اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. در یک سیستم تلفن سانترال, تعدادی خط آزاد در پورت ورودی به تعداد بیشتری خط داخلی در پورت خروجی تبدیل می شوند که این امر می تواند سازو کاری برای بهینه سازی استفاده از خطوط تلفن, خصوصا در نقاط شلوغ شهر به وجود آورد. هدف از انجام این پروژه, طراحی و ساخت یک سیستم تلفن سانترال یک به چهار است که می تواند مبنای کار پروژه های کاملتر قرار گیرد.

دانلود پروژه ساخت تلفن سانترال با میکروکنترلر AVR

میکروکنترلر انتخاب شده برای این پروژه, ATtiny2313 است. این میکروکنترلر را با توجه به نیاز مدار و کارایی بالای آن برگزیده ایم. ATtiny2313 به سهولت جایگزین تراشه AT90S2313 از خانواده AVR شده است و امکانات گسترده تری را ارائه می کند. این تراشه دارای 2 وقفه خارجی, 18 پورت I/O و ارتباط سریال است, یعنی تمام چیزی که ما در این پروژه به آن نیاز داریم و آن را به تراشه 20 پایه هم ردیف خود از خانواده AVR یعنی ATtiny26 (یک وقفه خارجی و 15 پورت I/O) ترجیح داده ایم.

سخت افزار پروژه

خروجی مدار آشکارساز زنگ Ring Detector به وقفه سخت افزاری Int0 میکروکنترلر می رود. با آمدن اولین زنگ و ایجاد اولین پالس وقفه , رله RL1 تحریک و خط تلفن اشغال می شود. مقاومت 330 اهم یک وات, مقاومت اشغال ساز خط تلفن است. اکنون مدار آماده دریافت سشگنال DTMF از مبدا است, بنابر این خط اشغال شده در اختیار مدار آشکار ساز تن DTMF, یعنی تراشه MT8870D قرار می گیرد. خروجی باینری تراشه MT8870D به پایه های PB4 تا PB7 میکروکنترلر می رود و پایه StD, پالس وقفه Int1 میکروکنترلر AVR را فراهم می کند. با آمدن این پالس عدد Latch شده باینری از پورت خوانده می شود و رمزگشایی می گردد. از آنجا که هر دو وقفه Int0 و  Int1 از نوع Falling در نظر گرفته شده, مقاومت های بالاکش R1 و R6 در مدار تعبیه شده اند. اکنون متناسب با عدد رمزگشایی شده که یکی از اعداد 1 تا 4 است, یکی از رله های RL3 تا RL6 و RL7 تحریک می شوند و سیگنال زنگ توسط مدار Ring Generator برای تلفن داخلی مورد نظر ارسال می گردد. از طریق مقاومت R2 و پایه PB2, میکروکنترلر از برداشته شدن گوشی توسط مشترک داخلی مطلع می گردد. در حقیقت در لحظه برداشته شدن گوشی داخلی, پایه PB2, منفی می شود. پریود زنگ 10 مرتبه ادامه می یابد و در صورت عدم پاسخ کاربر داخلی, مدار به حالت پایه خود باز می گردد, اما در صورت برقرار شدن مکالمه, مدار دیگری به نام In Use Circuit منتظر می ماند تا داخلی مورد نظر گوشی خود را بگذارد. در این حالت, ولتاژ DC خط تلفن به 48V باز می گردد و مدار In Use Circuit از طریق پایه PB3, میکروکنترلر را مطلع می کند. سپس میکروکنترلر AVR مدار را به حالت پایه بر می گرداند و منتظر تماس بعدی می ماند.

توجه : برای درک هر چه بهتر این پروژه به شما پیشنهاد می کنیم, ابتدا پروژه (کنترل وسایل الکتریکی با آی سی MT8870D توسط خط تلفن) را مطالعه نمائید.

در ادامه همین مطلب, می توانید پروژه ساخت تلفن سانترال با میکروکنترلر AVR را تنها با پرداخت مبلغ اندکی دریافت نمائید.

نحوه دریافت : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید پروژه ساخت تلفن سانترال با میکروکنترلر AVR را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

محتویات : این پروژه شامل شماتیک و برنامه های نوشته شده در محیط BASCOMAVR به زبان بیسیک BASIC می باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

پلن اول

پلن اول

نام فایل دانلودی : دانلود پروژه ساخت تلفن سانترال با میکروکنترلر AVR

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : این فایل شامل نقشه شماتیک و برنامه نوشته شده پروژه در محیط BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC می باشد.

حجم فایل دانلودی : 205 کیلو بایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

پلن دوم

پلن دوم

نام فایل دانلودی : دانلود پروژه ساخت تلفن سانترال با میکروکنترلر AVR

قیمت فایل دانلودی : 200,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : نقشه شماتیک پروژه | برنامه نوشته شده پروژه در محیط BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC | فایل 14 صفحه ای PDF به زبان فارسی شامل توضیحات کامل پروژه همانند سخت افزار و برنامه پروژه

حجم فایل دانلودی : 2.9 مگابایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

200,000ریال – خرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

انتقال داده از طریق اترنت با ENC28J60 و میکروکنترلر AVR

توجه : این پروژه در تاریخ 14 تیر 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید. در …