برخی از محصولات فروشگاه الکترونیک98 که با موضوع انتخابی شما مرتبط می باشند

کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر

کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر

کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر که توسط تیم فنی و مهندسی الکترونیک98 طراحی و آماده گردیده است، شما قادر خواهد ساخت تا کیت را از طریق پورت USB به یک کامپیوتر و یا لب تاب و یا حتی گوشی های هوشمند با سیستم عامل ویندوز متصل نمائید و با استفاده از نرم افزار نوشته شده به زبان C# در محیط Visual Studio اقدام به مانیتورینگ دما و تعیین محدوده دما برای کنترل دمای محیط نمائید.

در طراحی این کیت دو رله تعبیه شده است، که یک رله مربوط به دمای پایین و رله بعدی مربوط به دمای بالا می باشد. که عملکرد هر دو آن به اینصورت می باشد که با کاهش دما از مقدار دمای تعیین شده برای حد پایین رله دمای پایین و با افزایش دما از مقدار دمای تعیین شده برای حد بالا رله دمای بالا فعال می گردد. همچنین همانطور که گفته شد شما می توانید این محدوده دمای بالا و پایین را در نرم افزار مربوطه وارد و حافظه میکروکنترلر ذخیره نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده دماسنج چند حسگری با تراشه دما DS18B20

کیت آماده دماسنج چند حسگری با تراشه دما DS18B20

کیت حرفه ای و آماده ساخت دماسنج چند حسگری با تراشه دما DS18B20 یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. هدف اصلی از طراحی این کیت اندازه گیری و کنترل دمای چهار نقطه به صورت همزمان و نمایش آن بر روی یک ال سی دی کاراکتری و آشنایی کامل شما دوستان عزیز با پروتکل ارتباطی یک سیمه (WIRE-1) و نحوه ارتباط میکروکنترلرهای AVR با قطعات الکترونیکی که از این پروتکل پشتیبانی می کنند، می باشد. پردازشگر اصلی این کیت میکروکنترلر ATmega8 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و فایل توضیحات کامل پروژه در قالب فایل PDF جهت ارائه به استاد برای دانشجویان عزیز می باشد.

از ویژگی های بارز این کیت که باعث حرفه ای تر شدن و افزایش کارایی آن می شود می توان به قابلیت کنترل دمای محیط اشاره نمود، به طوری که شما می توانید توسط سه میکروسوئیچ تعبیه شده بر روی کیت یک بازه دمای مجاز شامل حداقل دمای پائین و حداکثر دمای بالا برای میکروکنترلر تعریف کنید. به این ترتیب در صورتی که دما از محدوده تعریف شده خارج شود رله تعبیه شده بر روی کیت فعال می گردد و بلعکس در صورتی که دما دوباره در محدوده مجاز قرار گیرد رله تعبیه شده بر روی کیت غیر فعال می گردد. همچنین لازم به ذکر است تمامی تنظیمات اعمالی همانند محدوده مجاز دما که توسط کاربر تعیین می شود در حافظه داخلی EEPROM میکروکنترلر AVR ذخیره می گردد تا در مواقعی که برق دستگاه یا همان منبع تغذیه کیت قطع می گردد اطلاعات وارد شده توسط کاربر از بین نرود و در حافظه میکروکنترلر AVR باقی بماند.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده پروژه ارسال دما به صورت بی سیم با ماژول HM-TR

پروژه آماده ارسال دما به صورت بی سیم با ماژول فرستنده و گیرنده HM-TR

کیت پروژه ارسال دما به صورت بی سیم با ماژول فرستنده و گیرنده HM-TR یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. هدف ما از ساخت این پروژه طراحی یک فرستنده و گیرنده بی سیم رادیویی با استفاده از ماژول HM-TR است, به طوری که در فرستنده, دمای محیط با استفاده از تراشه LM75 اندازه گیری می شود و از طریق ارتباط بی سیم رادیویی برای گیرنده ارسال می گردد تا در گیرنده نمایش داده شود. مدار گیرنده با به کارگیری تراشه FT323BL و درگاه یو اس بی USB به کامپیوتر متصل می شود. در این حالت, دمای ارسال شده از طرف فرستنده, توسط برنامه هایپر ترمینال Hyper Terminal در کامپیوتر دریافت و نمایش داده می شود. به این ترتیب یک حسگر دمای بی سیم خواهیم داشت.

برای راه اندازی این پروژه از میکروکنترلر ATmega8 از خانواده میکروکنترلرهای AVR استفاده شده است، که برنامه میکروکنترلر به هر دو زبان C و بیسیک BASIC نوشته شده است. همچنین این پروژه شامل یک فایل PDF به زبان فارسی می باشد که در آن به صورت کامل سخت افزار مدار و برنامه میکروکنترلر AVR به هر دو زبان بیسیک BASIC و زبان C شرح داده شده است.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 - کنترل وسایل برقی با پیامک

برد آماده و فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900

کیت فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900 یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. کیتی که مشاهده می کنید یک نمونه کامل از مدار راه انداز ماژول SIM900 محسوب می شود، که به صورت حرفه ای طراحی شده و دارای قابلیت های بی نظیر و انعطاف پذیری بالا می باشد، به نحوی که شما می توانید اکثر پروژه های خودتان را در قالب پروژه های GSM و کنترلر را توسط این کیت عملی کنید.کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 در حقیقت شامل سه مدار، کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک، کنترل 8 رله جهت روشن و خاموش کردن انواع تجهیزات برقی و روشنایی از راه دور توسط پیامک و دستگاه دزدگیر سیم کارت خور اماکن می باشد، که به صورت یک دستگاه کامل در قالب کیت راه انداز حرفه ای ماژول SIM900 طراحی و به صورت آماده مونتاژ شده است.

پردازشگر اصلی این مدار میکروکنترلر ATmega32 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و فایل نحوه راه اندازی کیت می باشد، که بعد از تکمیل سفارش به همراه کیت آماده و مونتاژ شده برای شما ارسال می گردد.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول

خانه / پروژه های میکروکنترلر / نحوه ساخت ترموکوپل نوع K و اتصال آن به میکروکنترلر AVR

نحوه ساخت ترموکوپل نوع K و اتصال آن به میکروکنترلر AVR

نحوه ساخت ترموکوپل نوع K و اتصال آن به میکروکنترلر AVR

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار پروژه ای کاربردی و حرفه ای با عنوان, نحوه ساخت ترموکوپل نوع K و اتصال آن به میکروکنترلر AVR جهت اندازه گیری دما, برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR کرده است. ترموکوپل ها، متداول ترین حس گرهای الکتریکی دما در صنعت می باشند. از مزایای آن ها می توان به سادگی، ارزانی، استحکام، دوام و دقت مناسب اشاره کرد. از ترموکوپل ها می توان در حوزه اندازه گیری دما نسبتا وسیع (270 تا 1768 درجه سانتی گراد) و شرایط محیطی گوناگون استفاده نمود.

یک ترموکوپل از اتصال دو فلز غیر یکسان تشکیل شده است. این اتصال در محلی که مایلیم دمای آن را اندازه گیری کنیم، قرار داده می شود. با قرار گرفتن محل اتصال دو فلز در یک محیط گرم، سیگنالی در حد میلی وات در انتهای دو فلز ظاهر می شود. ترموکوپل ها دارای سرعت پاسخ دهی نسبتا خوب (ثابت زمانی کوچک) می باشند. برای حفاظت فیزیکی ترموکوپل غالبا آن را داخل لوله با روکشی از جنس فولاد ضد زنگ و یا مس که قابل انعطاف است قرار می دهند. که تا حد زیادی موجب کاهش سرعت پاسخ دهی ترموکوپل می شود.

در این پروژه ما با طراحی یک ترموکوپل نوع K اقدام به اندازه گیری دمای جسم مورد نظرمان می کنیم و سپس دمای اندازه گیری شده را توسط یک ال سی دی کاراکتری به کاربر نمایش می دهیم. همچنین در ادامه این مطلب شما را بیشتر با ترموکوپل و نحوه اندازه گیری دما با استفاده از آن ها توسط میکروکنترلر های AVR آشنا می کنیم، پس با الکترونیک 98 همراه باشید.

نحوه ساخت ترموکوپل نوع K و اتصال آن به میکروکنترلر AVR

ترموکوپل ها بسته به قیمت فلزات مورد استفاده در آن ها به دو گروه جداگانه تقسیم می شوند. یک گروه ترموکوپل های فلز پایه و گروه دیگر ترموکوپل های فلزات قیمتی می باشند. گفتنی است ترموکوپل ها بسته به جنس فلزات تشکیل دهنده آن ها محدوده دمای خاصی را پوشش می دهند. ترموکوپل هایی با فلزات پایه یعنی نوع K, T , J و E برای اندازه گیری دمای کمتر از 1500 درجه سانتی گراد مناسبند و برای اندازه گیری دما تا حدود 2000 در جه سانتی گراد از ترموکوپل هایی با فلزات اصیل و دیر گذار یعنی نوع S و R استفاده می شود.

ترموکوپل تغییرات دما را با تغییرات ولتاژ در حد میلی ولت به ما گزارش می دهد. همانطور که در مدار شماتیک مشاهده می کنید ابتدا این ولتاژ کوچک توسط تقویت کننده عملیاتی OP-AMP تقویت و سپس با توجه به مقیاس بندی 0 تا 5 ولت به ورودی آنالوگ میکروکنترلر AVR متصل می شود. عدد 1.28 ضریبی است که با تقسیم عدد بدست آمده از واحد ADC بر آن، مقدار بدست آمده بر حسب درجه سانتی گراد بدست می آید و در LCD کاراکتری به کاربر نمایش داده می شود.

همچنین فایل شبیه ساز این پروژه نیز که با نرم افزار Proteus 8 Professional طراحی شده، پیوست فایل پروژه جهت دانلود قرار داده شده است، که می تواند شما را در یادگیری هر چه بهتر مدار و نحوه عملکرد آن یاری نماید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : نحوه ساخت ترموکوپل نوع K و اتصال آن به میکروکنترلر AVR

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : نقشه شماتیک پروژه | برنامه نوشته شده به زبان Basic (بیسیک) در محیط Bascom-AVR | فایل شبیه سازی نرم افزار Proteus ورژن 8.1

حجم فایل دانلودی : 235 کیلوبایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

2 دیدگاه

  1. میثم رفعت نشان

    با سلام . من پنجم خرداد برای دانلود این پروژه پول پرداخت کردم ولی هنوز موفق به دانلود نشدم. لینک ارسالی شما به آدرس ایمیل کار نمیکند و همچنین بعد از پرداخت هم لینکی جهت دانلود مشاهده نمیشود. لطفا پیگیری بفرمایید . پیشنهاد میکنم بی زحمت فایل را به آدرس ایمیل ارسال کنید. با تشکر . همچنان منتظرم…….. 🙁

  2. سلام دوست عزیز
    لینک های تولید شده دارای تاریخ انقضاء هستند و حداکثر طی 72 ساعت منقضی می شوند و شما باید طی حداکثر سه روز پس از صادر شدن لینک دانلود اقدام به دانلود کنید.
    فایل پروژه برایتان ایمیل گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مطلب پیشنهادی

انتقال داده از طریق اترنت با ENC28J60 و میکروکنترلر AVR

توجه : این پروژه در تاریخ 14 تیر 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید. در …