خانه / پروژه های میکروکنترلر / ساخت تابلو روان 8*16 با دات ماتریکس Dat Matrix

ساخت تابلو روان 8*16 با دات ماتریکس Dat Matrix

دانلود پروژه ساخت تابلو روان 8*16 با دات ماتریکس Dat Matrix

در این بخش دانلود پروژه ساخت تابلو روان 8*16 با دات ماتریکس Dat Matrix, توسط تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸ برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR آماده شده است. دات ماتریکس Dat Matrix که معمولا دات ماتریس تلفظ و نامیده می شود, در واقع همان ماتریس معمولی مجموعه ای از ال ای دی LED ها می باشد, منتهی به صورت آماده و حاضری و منظم به صورت یک بسته از طرف کارخانه سازنده در اختیار کاربران قرار داده می شود که یک نمونه از آن را در شکل زیر می بینید. در شکل زیر تصویری از یک دات ماتریس 8*8 را همراه مشخصات پایه های آن مشاهده می کنید. باید توجه داشته باشید که این تصویر با پایه های منظم آن مخصوص شبیه سازی در برنامه Proteus می باشد که برای راحتی کاربر به این شکل قرار دادی طراحی شده است. اما در عمل به این شکل و ترتیب نبوده و بستگی به مدل و کارخانه سازنده داشته و ترتیب پایه ها ممکن است متفاوت باشد که فقط با مراجعه به دیتاشیت آن مشخص می گردد.

دانلود پروژه ساخت تابلو روان 8*16 با دات ماتریکس Dat Matrix

در تصویر بالا شکل واقعی یک ماتریس 8*8 را همراه با مشخصات کامل آن, به ضمیمه طرز اتصال دیود های نورانی را به همدیگر و همینطور نقشه شماتیک آن و شماره پایه هایش را مشاهده می کنید که عینا از کاتالوگ کارخانه سازنده اش کپی و در اینجا آورده شده است.

در این پروژه توسط دو عدد دات ماتریکس Dat Matrix هشت در هشت که در کنار یک دیگر قرار داده ایم, می خواهیم یک تابلو روان با 8 سطر و 16 ستون توسط میکروکنترلر ATmega32 طراحی کنیم. برنامه میکروکنترلر طوری نوشته شده است که کلمه سلام بر روی تابلو روان نمایش داده می شود و حرکت می کند.

توجه : از آنجا فیوز بیت JTAG بر روی PORTC میکروکنترلر ATmega32 قرار دارد و به صورت پیش فرض فعال می باشد, و ما نیز در این پروژه از پورت C میکروکنترلر استفاده کرده ایم, به همین خاطر در هنگام پروگرام کردن میکروکنترلر ATmega32 حتما فیوز بیت JTAG را غیر فعال نمائید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : ساخت تابلو روان 8*16 با دات ماتریکس Dat Matrix

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : نقشه شماتیک پروژه | برنامه نوشته شده در محیط BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC

حجم فایل دانلودی : 238 کیلو بایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

انتقال داده از طریق اترنت با ENC28J60 و میکروکنترلر AVR

توجه : این پروژه در تاریخ 14 تیر 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید. در …