برخی از محصولات فروشگاه الکترونیک98 که با موضوع انتخابی شما مرتبط می باشند

کیت فوق حرفه ای هوشمند سازی با قابلیت کنترل توسط کامپیوتر و پیامک

کیت فوق حرفه ای هوشمند سازی با قابلیت کنترل توسط کامپیوتر و پیامک

هوشمند سازی! بعید به نظر می رسد، شخصی در زمینه الکترونیک و برق فعالیت داشته باشد اما تا به حال کلمه هوشمند سازی را نشنیده باشد. هوشمند سازی امروزه یکی از موارد اصلی و پایه در صنعت به شمار می رود، به طوریکه خود یک تخصص محسوب می شود! در حال حاضر هوشمند سازی طرفداران زیادی دارد و هر روز به شمار آن افزوده می شود. صنعت هوشمند سازی کاربردهای وسیعی دارد، از هوشمند سازی منازل گرفته تا هوشمند سازی یک دستگاه و یا یک کارخانه و یا تجهیزات کامل یک هتل و یا …، در حقیقت توسط هوشمند سازی می توان به یک دنیای مدرن سفر کرد!

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 - کنترل وسایل برقی با پیامک

برد آماده و فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900

کیت فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900 یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. کیتی که مشاهده می کنید یک نمونه کامل از مدار راه انداز ماژول SIM900 محسوب می شود، که به صورت حرفه ای طراحی شده و دارای قابلیت های بی نظیر و انعطاف پذیری بالا می باشد، به نحوی که شما می توانید اکثر پروژه های خودتان را در قالب پروژه های GSM و کنترلر را توسط این کیت عملی کنید.کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 در حقیقت شامل سه مدار، کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک، کنترل 8 رله جهت روشن و خاموش کردن انواع تجهیزات برقی و روشنایی از راه دور توسط پیامک و دستگاه دزدگیر سیم کارت خور اماکن می باشد، که به صورت یک دستگاه کامل در قالب کیت راه انداز حرفه ای ماژول SIM900 طراحی و به صورت آماده مونتاژ شده است.

پردازشگر اصلی این مدار میکروکنترلر ATmega32 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و فایل نحوه راه اندازی کیت می باشد، که بعد از تکمیل سفارش به همراه کیت آماده و مونتاژ شده برای شما ارسال می گردد.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت کنترل 4 وسیله برقی با وای فای WIFI و ریموت کنترل

کیت کنترل 4 وسیله برقی با وای فای WIFI و ریموت کنترل

استفاده از تجهیزات و دستگاه های خودکار، مدت هاست که در صنعت رواج دارد. پس از استفاده از تجهیزات خودکار در صنعت، اکنون نوبت به استفاده از اتوماسیون در خانه و امور روزمره زندگی رسیده است. سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های تنظیم نور محیط، دربازکن های خودکار، سیستم های اعلان و اطفای حریق، شیرهای خودکار و… نمونه هایی از طیف وسیع کاربرد اتوماسیون در خانه به شمار می روند. کیت معرفی شده در این بخش به شما این امکان را می دهد تا با نصب اپلیکشن (نرم افزار) اختصاصی آن بر روی گوشی موبایل (سیستم عامل اندروید)، بتوانید با استفاده از شبکه بی سیم (وای فای WIFI) چهار وسیله برقی را کنترل نمائید. همچنین این کیت با دارا بودن یک ریموت کنترل RF با قالب و طرح بسیار زیبا، این امکان را به شما می دهد تا بتوانید به راحتی و حتی بدون نیاز به شبکه WIFI نیز وسایل برقی را کنترل نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده ساخت دربازکن RFID با ماژول RF01D و میکروکنترلر AVR

کیت آماده ساخت دربازکن RFID با ماژول RF01D و میکروکنترلر AVR

کیت حرفه ای ساخت دربازکن RFID با ماژول RF01D و میکروکنترلر AVR یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه با هدف ساخت یک دربازکن مبتنی بر فناوری RFID طراحی و تولید شده است. پردازشگر اصلی این مدار میکروکنترلر ATmega16 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC و نرم افزار برنامه نویسی code vision به زبان C برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و C و فایل توضیحات کامل پروژه در قالب فایل PDF جهت ارائه به استاد برای دانشجویان عزیز می باشد.

از ویژگی های بارز این کیت که باعث حرفه ای شدن و افزایش کارایی آن می شود می توان به قابلیت ذخیره سازی 10 کارت RFID در حافظه EEPROM داخلی میکروکنترلر AVR اشاره کرد که این موضوع باعث می شود تا با قطع برق یا همان تغذیه کیت اطلاعات کارت های ذخیره شده از بین نروند و در حافظه میکروکنترلر باقی بمانند. همچنین بر روی کیت چهار میکروسوئیچ تعبیه شده است که توسط آن ها می توانید اطاعات کارت های ذخیره شده در حافظه را مدیریت نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول

خانه / پروژه های میکروکنترلر / راه اندازی ماژول PIR یا سنسور حساس به حرکت بدن انسان

راه اندازی ماژول PIR یا سنسور حساس به حرکت بدن انسان

دانلود پروژه راه اندازی ماژول PIR یا سنسور حساس به حرکت بدن انسان

در این بخش دانلود پروژه راه اندازی ماژول PIR یا سنسور حساس به حرکت بدن انسان با میکروکنترلر AVR, توسط تیم الکترونیک وبرنامه نویسی الکترونیک ۹۸ برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR آماده شده است. در این پروژه به یکی از جنبه های اتوماسیون در خانه, یعنی روشن و خاموش کردن خودکار چراغ های داخل ساختمان (راهروها, اتاق ها و …) با استفاده از حسگر تشخیص دهنده حرکت بدن انسان (Human Motion Detector), می پردازیم و برای پیاده سازی هرچه ارزانتر و ظریفتر, میکروکنترلر ATtiny13 را انتخاب می کنیم که کوچک (با 8 پایه), ظریف و البته ارزان قیمت است. در این پروژه از ماژول PIR مدل HP-708 استفاده شده است که سنسور RE200B را همراه مدار کامل راه انداز و لنز پلاستیکی مخصوص در بر دارد. لنز پلاستیکی برای تنظیم شعاع دید سنسور PIR استفاده شده است. لنز موجود روی ماژول HP-708 تعویض شدنی است و بسته به کاربرد های متفاوت می توان از لنزهای مناسب استفاده کرد.

دانلود پروژه راه اندازی ماژول PIR یا سنسور حساس به حرکت بدن انسان

تصویر در ج شده در زیر ماژول HP-708 را نشان می دهد که 4 پایه (مثبت – منفی – پایه CDS – پایه OUT) دارد. در اینجا, از پایه CDS استفاده نشده است. پایه مثبت به 5V و پایه منفی به زمین وصل می شود. پایه OUT, یک پایه خروجی است که هنگام تشخیص حرکت بدن انسان, برای چند لحظه صفر می شود.

نقشه شماتیک کامل مدار پروژه در شکل زیر نشان داده شده است. در این مدار نسبتا ساده, میکروکنترلر ATtiny13 برای کنترل چراغ های اتاق برنامه ریزی شده است. اگر حضور کسی در اتاق حس نشود, چراغ های اتاق پس از مدت زمان مشخص خاموش می شوند. این کار با فرمان میکروکنترلر AVR به یک رله انجام می گیرد. تنظیم زمان تاخیر برای خاموش شدن چراغ ها توسط دیپ سوئیچ (Dip Switch) نشان داده شده در شکل, در چهار زمان 10 ثانیه, 1 دقیقه, 2 دقیقه و 10 دقیقه  امکان پذیر است.جدول زیر چگونگی تنظیم زمان تاخیر را نشان می دهد. اگر چراغ ها خاموش باشند و شخصی وارد اتاق گردد, بلافاصله تمام چراغ ها روشن می شوند.

دانلود پروژه راه اندازی ماژول PIR یا سنسور حساس به حرکت بدن انسان

همان طور که در نقشه شماتیک مشاهده می کنید, چون خروجی ماژول PIR مدل HP-708 به PB1 متصل شده است, با صفر شدن خروجی ماژول PIR مدل HP-708, وقفه ای سخت افزاری به میکروکنترلر AVR اعمال می شود. برای اطمینان از بالا بودن خروجی HP-708, از مقاومتی 10 کیلو اهمی به عنوان مقاومت بالاکشنده استفاده شده است. عملکرد درست مدار, منوط به وجود این مقاومت است.

در ادامه همین مطلب, می توانید پروژه راه اندازی ماژول PIR یا سنسور حساس به حرکت بدن انسان را تنها با پرداخت مبلغ اندکی دریافت نمائید.

نحوه دریافت : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید پروژه راه اندازی ماژول PIR یا سنسور حساس به حرکت بدن انسان را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

محتویات : این پروژه شامل شماتیک و برنامه های نوشته شده در محیط BASCOMAVR و Code Vision به زبان بیسیک BASIC و  C می باشد.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

پلن اول

پلن اول

نام فایل دانلودی : راه اندازی ماژول PIR یا سنسور حساس به حرکت بدن انسان

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : این فایل شامل نقشه شماتیک و برنامه های نوشته شده پروژه در محیط BASCOM-AVR و Code Vision به زبان بیسیک BASIC و C می باشد.

حجم فایل دانلودی : 254 کیلو بایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

پلن دوم

پلن دوم

نام فایل دانلودی : راه اندازی ماژول PIR یا سنسور حساس به حرکت بدن انسان

قیمت فایل دانلودی : 200,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : نقشه شماتیک پروژه | برنامه های نوشته شده پروژه در محیط BASCOM-AVR و Code Vision به زبان بیسیک BASIC و C | فایل 22 صفحه ای PDF به زبان فارسی شامل توضیحات کامل پروژه و برنامه میکروکنترلر AVR

حجم فایل دانلودی : 5 مگابایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

200,000ریال – خرید

6 دیدگاه

 1. با سلام ایا می شود به جای مدل HP-708 از مدل HC-SR501 استفاده کرد

 2. مشکلی نداره فقط باید به پایه out سنسور که دارای ولتاژه خروجی و به میکروکنترلر متصل میشه دقت کنید که بیشتر از 5 ولت نباشه.

 3. سلام رله رو به چه صورت در مدار ببندم؟پایه های بوبین به دو سر دیود وصل بشه؟

 4. سلام دوست عزیز
  بله باید دو پایه تغذیه رله رو به دو سر دیود متصل کنید و در نهایت طبق نقشه شماتیک اون رو به مدار متصل کنید.

 5. سلام خسته نباشید من یک led 12 ولتی و می آدابتور 12 ولت دی سی دارم که می خوام باهاش با استفاده از سنسور pir (تشخیص حرکت ) , رله روشن و خا موش بشه به محض اینکه شخصی رو احساس میکنه .
  حالا در به نظرتون میشه چیکارش کرد….

 6. سلام دوست عزیز
  برای انجام اینکار پیشنهاد می کنیم از ماژول های آماده pir استفاده کنید، همچنین می توانید از چشمی ها (سنسور) دزدگیرهای اماکن که به صورت آماده نیز در بازار هستند استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

انتقال داده از طریق اترنت با ENC28J60 و میکروکنترلر AVR

توجه : این پروژه در تاریخ 14 تیر 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید. در …