خانه / پروژه های میکروکنترلر / پروژه راه اندازی نمایشگر سون سگمنت با میکروکنترلر ARM

پروژه راه اندازی نمایشگر سون سگمنت با میکروکنترلر ARM

دانلود پروژه راه اندازی نمایشگر سون سگمنت با میکروکنترلر ARM

در این بخش دانلود پروژه راه اندازی نمایشگر سون سگمنت با میکروکنترلر ARM, توسط تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸ برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر ARM آماده شده است. یکی از نمایشگرهای پر استفاده در میکروکنترلر سون سگمنت ها در ابعاد و ارقام مختلف می باشند. این نمایشگرها به خاطر نوردهی و اندازه فیزیکی آن ها نسبت به ال سی دی LCD ارجعیت دارند.

دانلود پروژه راه اندازی نمایشگر سون سگمنت با میکروکنترلر ARM

اگر نیاز باشد از نمایشگرهای سون سگمنت چند رقمی استفاده کنیم, برای این منظور از روش اسکن یا تازه سازی استفاده می شود, این عمل بر اساس خطای چشم انسان صورت می گیرد. اگر یک ال ای دی LED را 50 بار در ثانیه روشن و خاموش کنیم چشم انسان LED را مدام روشن می بیند. این روش بدین صورت است که هر بار یکی از سگمنت ها را انتخاب کرده و سپس دیتای آن سگمنت را ارسال می کنیم و این عمل را برای سگمنت های بعدی به گونه ای تکرار می کنیم که حداکثر تاخیر تا ارسال مجدد دیتای سگمنت اول 20 میلی ثانیه باشد. البته باید به نوع فعال شدن پایه مشترک و سخت افزار استفاده شده, توجه لازم را داشته باشیم.

در این پروژه از چهار عدد سون سگمنت آند مشترک ماتریسی استفاده می شود و قصد داریم صفحه کلید را اسکن نماییم و عدد کلید فشرده شده از صفحه کلید را بر روی سون سگمنت نمایش دهیم. شکل زیر یک نمونه از اتصال سون سگمنت ها و صفحه کلید به میکروکنترلر AT91SAM7S از خانواده میکروکنترلر های ARM را نشان می دهد.

دانلود پروژه راه اندازی نمایشگر سون سگمنت با میکروکنترلر ARM

PCB سخت افزار سون سگمنت 7SEG در فایل همراه پروژه موجود می باشد. مطابق سخت افزار طراحی شده برای روشن نمودن هر سون سگمنت به دلیل آنکه از سون سگمنت آند مشترک استفاده شده است باید پایه های مورد نظر (A,B,C,D,E,F,G,DP) را صفر نمود و پایه مشترک سون سگمنت را به مثبت پنج ولت متصل نمود, برای این کار باید بیس ترانزیستور را به ولتاژ صفر متصل نمود تا ترانزیستور روشن شود.

دانلود پروژه راه اندازی نمایشگر سون سگمنت با میکروکنترلر ARM

در این پروژه از تایمر وقفه متناوب (PTT) استفاده می شود بطوریکه هر یک میلی ثانیه یک وقفه توسط کنترلر پیشرفته وقفه (AIC) تولید می شود و در روال وقفه کد عدد مورد نظر در لچ داده سون سگمنت قرار می گیرد و در لچ مشترک سون سگمنت کد مربوطه قرار می گسرد تا آن سون سگمنت روشن شود. به دلیل آن که چهار پایه سطرهای صفحه کلید با چهار پایه برد 7SEG مشترک می باشد باید در ابتدای روال وقفه مقدار آن ها خوانده شود و در پایان روال وقفه مقدار آن ها بازسازی شود به طوری که اسکن صفحه کلید با مشکلی روبرو نشود.

برنامه نوشته شده در محیط نرم افزار IAR Embedded Workbench IDE

.: کاربر گرامی جهت مشاهده این محتوا ابتدا باید وارد سایت شوید :.

.: اگر کاربر جدید هستید می توانید در کمتر از یک دقیقه عضوء سایت شوید :.

ورود به سایتعضویت در سایت

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

کاربر گرامی جهت مشاهده لینک دانلود ابتدا باید وارد سایت شوید، اگر کاربر جدید هستید می توانید در کمتر از یک دقیقه به صورت رایگان عضوء سایت شوید.

 رمز فایل : www.electronics98.com

 حجم فایل : 277 کیلو بایت

 محیط برنامه نویسی : IAR Embedded Workbench IDE

 برنامه نویسی شده به زبان : C

 دسته اصلی : پروژه های میکروکنترلر ARM

 نویسنده : فرهاد اکبری

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

نمایش دقیق رطوبت و دمای هوا با سنسور SHT11

نمایش دقیق رطوبت و دمای هوا با سنسور SHT11

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار …