خانه / پروژه های میکروکنترلر / راه اندازی ال سی دی کاراکتری به کمک تنها 3 سیم

راه اندازی ال سی دی کاراکتری به کمک تنها 3 سیم

راه اندازی ال سی دی کاراکتری به کمک تنها 3 سیم

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار پروژه ای کاربردی و حرفه ای با عنوان, راه اندازی ال سی دی کاراکتری به کمک تنها 3 سیم, برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR کرده است. در بسیاری از پروژه ها ما نیاز داریم تا برخی اطلاعات را توسط نمایشگرها به کاربران نمایش دهیم، به صورت کلی LCD های موجود به دو دسته ال سی دی های گرافیکی و LCD کاراکتری تقسیم می شوند. یکی از پر کاربردترین ال سی دی ها جهت نمایش اطلاعات متنی در پروژه های میکروکنترلرهای AVR ال سی دی های کاراکتری می باشد.

LCD های کاراکتری ابعاد مختلفی دارند و معمولا 16 پایه می باشند. اصولا در BASCOMAVR برای راه اندازی ال سی دی های کاراکتری باید 6 پایه از میکروکنترلر AVR را به 6 پایه از LCD کاراکتری متصل کنیم. در برخی پروژه ها مواردی پیش می آید که پایه های میکروکنترلر برای راه اندازی ماژول ها و یا دیگر موارد اشغال شده، به همین دلیل تعداد پایه کافی برای راه اندازی یک ال سی دی کاراکتری وجود ندارد. برای رفع این مشکل در این پروژه می خواهیم یک LCD کاراکتری رو با استفاده از 3 پایه میکروکنترلر AVR توسط آی سی 74HC595 راه اندازی کنیم.

راه اندازی ال سی دی کاراکتری به کمک تنها 3 سیم

در این پروژه به کمک آی سی 74HC595 که یک تراشه شیفت رجیستر سریال 8 بیتی است، با سه رشته سیم یک LCD کاراکتری را به میکروکنترلر AVR متصل می کنیم. شما دوستان عزیز می توانید با استفاده از روش برنامه نویسی ارائه شده در بالا LCD کاراکتری را پیکربندی نموده و سپس با استفاده از دستورات ارائه شده، همانند برنامه فوق متن های مورد نظر خود را بر روی ال سی دی کاراکتری نمایش بدهید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

کاربر گرامی جهت مشاهده لینک دانلود ابتدا باید وارد سایت شوید، اگر کاربر جدید هستید می توانید در کمتر از یک دقیقه به صورت رایگان عضوء سایت شوید.

 رمز فایل : www.electronics98.com

 حجم فایل : 58 کیلوبایت

 محیط برنامه نویسی : Bascom-AVR

 برنامه نویسی شده به زبان : Basic

 دسته اصلی : پروژه های میکروکنترلر AVR

 نویسنده : فرهاد اکبری

 تاریخ انتشار :

2 دیدگاه

  1. سلام من نیاز به سورس این برنامه بزبان سی دارم و و ال سی دی را در مد 8 بیت همراه با 74595 و atmega32 استفاده میکنم. آیا ممکن است این برنامه را برای من بفرستید؟

  2. سلام دوست عزیز
    متاسفانه برنامه این پروژه به زبان C موجود نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

کنترل دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

اندازه گیری دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار …