برخی از محصولات فروشگاه الکترونیک98 که با موضوع انتخابی شما مرتبط می باشند

کیت فوق حرفه ای هوشمند سازی با قابلیت کنترل توسط کامپیوتر و پیامک

کیت فوق حرفه ای هوشمند سازی با قابلیت کنترل توسط کامپیوتر و پیامک

هوشمند سازی! بعید به نظر می رسد، شخصی در زمینه الکترونیک و برق فعالیت داشته باشد اما تا به حال کلمه هوشمند سازی را نشنیده باشد. هوشمند سازی امروزه یکی از موارد اصلی و پایه در صنعت به شمار می رود، به طوریکه خود یک تخصص محسوب می شود! در حال حاضر هوشمند سازی طرفداران زیادی دارد و هر روز به شمار آن افزوده می شود. صنعت هوشمند سازی کاربردهای وسیعی دارد، از هوشمند سازی منازل گرفته تا هوشمند سازی یک دستگاه و یا یک کارخانه و یا تجهیزات کامل یک هتل و یا …، در حقیقت توسط هوشمند سازی می توان به یک دنیای مدرن سفر کرد!

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 - کنترل وسایل برقی با پیامک

برد آماده و فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900

کیت فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900 یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. کیتی که مشاهده می کنید یک نمونه کامل از مدار راه انداز ماژول SIM900 محسوب می شود، که به صورت حرفه ای طراحی شده و دارای قابلیت های بی نظیر و انعطاف پذیری بالا می باشد، به نحوی که شما می توانید اکثر پروژه های خودتان را در قالب پروژه های GSM و کنترلر را توسط این کیت عملی کنید.کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 در حقیقت شامل سه مدار، کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک، کنترل 8 رله جهت روشن و خاموش کردن انواع تجهیزات برقی و روشنایی از راه دور توسط پیامک و دستگاه دزدگیر سیم کارت خور اماکن می باشد، که به صورت یک دستگاه کامل در قالب کیت راه انداز حرفه ای ماژول SIM900 طراحی و به صورت آماده مونتاژ شده است.

پردازشگر اصلی این مدار میکروکنترلر ATmega32 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و فایل نحوه راه اندازی کیت می باشد، که بعد از تکمیل سفارش به همراه کیت آماده و مونتاژ شده برای شما ارسال می گردد.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت کنترل 4 وسیله برقی با وای فای WIFI و ریموت کنترل

کیت کنترل 4 وسیله برقی با وای فای WIFI و ریموت کنترل

استفاده از تجهیزات و دستگاه های خودکار، مدت هاست که در صنعت رواج دارد. پس از استفاده از تجهیزات خودکار در صنعت، اکنون نوبت به استفاده از اتوماسیون در خانه و امور روزمره زندگی رسیده است. سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های تنظیم نور محیط، دربازکن های خودکار، سیستم های اعلان و اطفای حریق، شیرهای خودکار و… نمونه هایی از طیف وسیع کاربرد اتوماسیون در خانه به شمار می روند. کیت معرفی شده در این بخش به شما این امکان را می دهد تا با نصب اپلیکشن (نرم افزار) اختصاصی آن بر روی گوشی موبایل (سیستم عامل اندروید)، بتوانید با استفاده از شبکه بی سیم (وای فای WIFI) چهار وسیله برقی را کنترل نمائید. همچنین این کیت با دارا بودن یک ریموت کنترل RF با قالب و طرح بسیار زیبا، این امکان را به شما می دهد تا بتوانید به راحتی و حتی بدون نیاز به شبکه WIFI نیز وسایل برقی را کنترل نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر

کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر

کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر که توسط تیم فنی و مهندسی الکترونیک98 طراحی و آماده گردیده است، شما قادر خواهد ساخت تا کیت را از طریق پورت USB به یک کامپیوتر و یا لب تاب و یا حتی گوشی های هوشمند با سیستم عامل ویندوز متصل نمائید و با استفاده از نرم افزار نوشته شده به زبان C# در محیط Visual Studio اقدام به مانیتورینگ دما و تعیین محدوده دما برای کنترل دمای محیط نمائید.

در طراحی این کیت دو رله تعبیه شده است، که یک رله مربوط به دمای پایین و رله بعدی مربوط به دمای بالا می باشد. که عملکرد هر دو آن به اینصورت می باشد که با کاهش دما از مقدار دمای تعیین شده برای حد پایین رله دمای پایین و با افزایش دما از مقدار دمای تعیین شده برای حد بالا رله دمای بالا فعال می گردد. همچنین همانطور که گفته شد شما می توانید این محدوده دمای بالا و پایین را در نرم افزار مربوطه وارد و حافظه میکروکنترلر ذخیره نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول

خانه / پروژه های میکروکنترلر / ساخت دزدگیر سیم کارت خور اماکن با AVR و ماژول SIM900

ساخت دزدگیر سیم کارت خور اماکن با AVR و ماژول SIM900

دانلود پروژه ساخت دزدگیر سیم کارت خور اماکن با AVR و ماژول SIM900

در این بخش دانلود پروژه ساخت دزدگیر حرفه ای سیم کارت خور اماکن با استفاده از میکروکنترلر AVR و ماژول SIM900, توسط تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸ برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR آماده شده است. تا همین اواخر اکثر دزدگیرهای اماکن جهت اعلام خطر و یا هشدار به کاربران خود و یا مراکز پلیس از خط تلفن ثابت استفاده می کردند, که همین امر خود باعث به وجود آمدن باگ های امنیتی و مشکلات راه اندازی دزدگیرهای امکان می شد. چراکه اکثر سارق ها ابتدا خطوط تلفن و سپس برق را قطع می کنند و یا اینکه در بعضی از مناطق بنا به دلایلی اصلا خطوط تلفن وجود ندارد. به همین دلیل امروزه تمام تولید کنندگان تجهیزات محافظتی و دزدگیرها اقدام به طراحی و تولید دزدگیرهای سیم کارت خور کرده اند. دزدگیرهای سیم کارت خور مزایای بسیار زیادی نسبت به دزدگیرهای معمولی و قدیمی دارند که مهم ترین آن ها عدم نیاز به خط تلفن, نصب و راه اندازی ساده تر و امنیت بالای آن ها می باشد. در نگاه اول برای اکثر افراد علاقه مند به الکترونیک و میکروکنترلرها ساخت دزدگیرهای سیم کارت خور بسیار پیچیده و دشوار به نظر می رسد. اما در حقیقت اینگونه نیست. امروزه شما می توانید به راحتی با اندکی توان برنامه نویسی و آشنایی با الکترونیک و میکروکنترلرها اقدام به طراحی دزدگیرهای حرفه ای با قابلیت های منحصر به فرد نمائید و یا حتی آن ها را به تولید انبوه برسانید. در این پروژه تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک 98 اقدام به طراحی یک دزدگیر سیم کارت خور اماکن با استفاده از میکروکنترلر AVR و ماژول SIM900 کرده است, که شما علاقه مندان می توانید با استفاده از این پروژه خود اقدام به طراحی و ساخت آن نمائید.

دانلود پروژه ساخت دزدگیر سیم کارت خور اماکن با AVR و ماژول SIM900 

برخی از ویژگی های دزدگیر سیم کارت خور طراحی شده:

:: بدون نیاز به خط تلفن و عملکرد با استفاده از سیستم جی اس ام GSM یا همان شبکه موبایل

:: دارای 3 تحریک ورودی مثبت جهت اتصال چشمی های دزدگیر یا سنسورهای PIR

:: دارای 3 تحریک ورودی منفی جهت اتصال چشمی های دزدگیر یا سنسورهای PIR

:: قابلیت کنترل 3 وسیله برقی از راه دور توسط پیامک

:: مجهز به نمایشگر کارکتری 2*16 جهت نمایش وضعیت دزدگیر

:: امکان کنترل کامل دزدگیر از راه دور توسط پیامک SMS

:: امکان ذخیره و تعریف 3 شماره تلفن از راه دور توسط پیامک SMS

:: مجهز به مدار شارژ باتری پشتیبان و نمایش وضعیت ولتاژ باتری

:: امکان  استعلام وضعیت دزدگیر همانند وضعیت دزدگیر و ولتاژ باتری توسط پیامک SMS

:: ارسال پیامک هشدار به شماره تلفن های ذخیره شده در حافظه دستگاه در صورت قطع برق

:: تماس با سه شماره تلفن ذخیره شده در حافظه در هنگام وقوع حادثه و یا ورود غیر مجاز

:: امکان شنود مخفیانه مکالمات محیط از راه دور توسط تماس تلفنی

:: و ده ها قابلیت دیگر …

نکته 1 : برای راه اندازی مدار حتما از یک منبع تغذیه 12 ولتی سوئیچینگ مرغوب با جریان حداقل 4 آمپر استفاده کنید.

نکته 2 : حتما از باتری پشتیبان استفاده نمائید و دقیقا باتری را همانند نقشه شماتیک به مدار متصل نمائید.

نحوه راه اندازی مدار :

همانطور که مشاهده می کنید در طراحی این دزدگیر از هیچ گونه کلیک و یا صفحه کلیدی استفاده نشده است, و تمامی تنظیمات دستگاه از طریق پیام کوتاه SMS می باشد. به همین منظور جهت کنترل کامل دزدگیر و تغییر تنظیمات می توانید از جدول زیر استفاده نمائید.

دانلود پروژه ساخت دزدگیر سیم کارت خور اماکن با AVR و ماژول SIM900

*شنود مکالمات : دقت نمائید که برای شنود مکالمات باید کد مربوطه از جدول را برای دستگاه ارسال نمائید و منتظر بمانید تا دستگاه یک پیام کوتاه تائید مبنی بر فعال شدن میکروفن برای مدت ۱۲۰ ثانیه ارسال نماید. توجه داشته باشید که این پیام بدین معنا است که شما می توانید برای مدت ۱۲۰ ثانیه به شنود بپردازید.

توجه : حتما بعد از راه اندازی دستگاه حداقل یک شماره تلفن در حافظه دستگاه وارد نمائید, تا دستگاه بتواند نتیجه فرمان شما را به آن شماره تلفن ارسال نماید.

نسخه جدید و کاملتر این پروژه در سایت الکترونیک 98 انتشار داده شد برای مشاهده بر روی لینک زیر کلیک کنید

مجموعه آموزشی ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 محیط برنامه نویسی : BASCOM-AVR

 برنامه نویسی شده به زبان : BASIC

 دسته اصلی : ماژول SIM900

 نویسنده : فرهاد اکبری

 تاریخ انتشار :

30 دیدگاه

 1. با سلام
  می خواستم بدونم این سیستم دزدگیر شما به چه وسیله ای فعال میشه ؟ من فایلهای مربوط بهش رو از سایتتون خریدم .
  ولی سر در نیاوردم که چه عاملی باعث به صدا درآمدن دزدگیر میشه . مثلا به صدای محیط حساسه یا سنسور حرکتی داره ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید .

 2. با سلام
  دوست عزیز این پروژه یک دزدگیر منزل می باشد و عامل تحریک آن همانطور که در توضیحات پروژه گفته شده است سنسورهای حرکتی PIR یا همان چشمی های دزدگیرهای منازل می باشد. شما می توانید این سنسورها را به صورت آماده از بازار (فروشندگان تجهیزات دزدگیر و دوربین های مدار بسته) خریداری کنید و طبق نقشه شماتیک ارائه شده به دستگاه متصل نمائید.
  به این ترتیب با فعال شدن دزدگیر در صورت که شخصی از جلوی سنسور حرکت کند دستگاه شروع به هشدار و تماس با شماره تلفن های ذخیره شده در حافظه می کند.
  با تشکر

 3. سلام و خسته نباشبد
  من اگر بخواهم ازیک سیم کارت برای دومدار کنترل دما و دزدگیر استفاده کنم چیکار باید بکنم
  ایا باید از یک ماژول SIM900 استفاده کنم
  چیکار باید بکنم که تنظیمات رمز . شماره تماس های ذخیره شده . شنود . شارژ سیم و … هردو مداریکی باشد . ولی فقط استعلام وضعیت دومدار باکد های متفاوت باشد
  کد ها رله ها دزدگیر روی مدار کنترل دما تاثیر منفی نداره
  ممنون میشم جواب بدید
  باتشکر

 4. دوست عزیز سلام
  پیشنهاد میکنم این دو پروژه رو با هم جمع کنید یعنی برنامه پروژه دزدگیر رو به کمک برنامه کنترل دما در یک برنامه واحد طوری کنار هم بزارید که میکروکنترلر بتونه در کنار عملکرد دزدگیر دما رو هم اندازه گیری بکنه و با ارسال یک کد به صورت پیامک وضعیت دما رو مثل سایر کمیت ها به شما اعلام کنه, کار سختی هم نیست به راحتی میتونید با کمک دو برنامه یک برنامه کامل بنویسید.

 5. سلام وممنون از کمکاتون
  ببخشید یه سوال دیگه دارم ماژول sim900 انتن هم میخواد اگه میخواد اسم انتن و پایه های مربوط این انتن به ماژول sim 900 را مشخص کنید

 6. سلام دوست عزیز, خواهش می کنم , بله شما باید یک آنتن یا یک تکه سیم افشان به طول 20 سانتی متر به پایه ant ماژول sim900 متصل کنید.

 7. سلام
  میخواستم ازتون بپرسم شما خروجی باتری فقط روی دوپایه 40 و 39 میکرو قراردادید پس پایه های تغذیه میکرو یعنی پایه های 10و 30 میکرو و 4v ماژول sim900 به vcc و همچنین چشمی دزدگیر در زمان قطع برق به برق نیاز ندارن
  مرسی پیشاپیش برای جواب

 8. سلام دوست عزیز, دقت کنید که پایه های 39 و 40 میکرو وظیفه اندازه گیری ولتاژ باتری را به عهده دارند و تغذیه میکروکنترلر avr, ماژول sim900, ال سی دی کارکتری و دیگر قطعاتی که با ولتاژ 4 الی 5 ولت کار می کنند از طریق خروجی تراشه lm2576 که یک تراشه رگولاتور ولتاژ می باشد تامین می شود.

 9. سلام من این مدار رو ساختم ولی به هیچ وجه کار نمیکنه؛ آقای مدیر اگه خاطرت باشه من با شما تماس هم گرفتم ولی پاسخ خوبی ندادی؛ لطفا میشه کمک کنی تا راش بندازم؟ یا انجمنی تاپیکی چیزی معرفی کنی تا بصورت علمی بررسیش کنیم و مشکل کار نکردنش مشخص بشه؟!

 10. سلام دوست عزیز
  دقت کنید که این مدار نه تنها توسط ما بلکه بارها و بارها توسط دوستان دیگر بسته شده و به خوبی نتیجه گرفتند، همچنین لازم به ذکر است این پروژه حرفه ای است و شما باید با میکروکنترلرهای avr و الکترونیک به خوبی آشنایی داشته باشید تا بتوانید به راحتی آنرا راه اندازی کنید.
  من شخصا روزانه به صورت میانگین به 15 الی 20 تماس تلفنی و حدود 20 ایمیل در روز پاسخ می دهم و به همه دوستان تا حد ممکن چه به صورت تلفنی و چه ایمیل کمک می کنم شما دوستان عزیز همواره می توانید توسط شماره تلفن ما و همچنین انجمن سایت مشکلات خود را مطرح کنید تا به سوالات شما پاسخ داده شود.

 11. با سلام و خسته نباشیدمیخواستم بدونم قضیه باتری بک اپ این مدار چطوری هست؟یعنی زمانیکه برق قطع بشه خوداش اتومات به مدار وصل میشه؟ ایا زمانیکه باتری خالی بشه خوداش اتومات شارژ میشود؟ سپاس

 12. سلام دوست عزیز
  بله این مدار مجهز به مدار شارژ باتری می باشد که تنها کافی است باتری را به محل B1 در نقشه متصل نمائید.

 13. سلام ببخشید هزینه تمام شده این پروژه تقریبا چقدر میشه؟

 14. سلام در صورت امکان میخواستم بدونم میشه برای زون ها تاخیری و 24ساعته  تعریف کرد به طور مثال چشمی برای کیپد و دتکتور و اگه بشه برای دزد گیر کی پد ال سی دی گرافیکی هم تعریف بشه پروزه بدون نقص میشه

 15. سلام دوست عزیز
  بله به راحتی می توانید با چند خط برنامه نویسی و ویرایش برنامه اصلی این امکانات را برای پروژه تعبیه کنید.

 16. سلام
  خسته نباشید
  سایتتون بسیار عالی هستش و خیلی جالب یه سوال داشتم
  پروژه ساخت دزدگیر سیم کارت خور اماکن با AVR و ماژولSIM900
  نیازی به تنظیم فیوزبیت نداره؟
  اگر به تنظیم فیوزبیت نیاز هست بفرمایید که کدوم فیوز بیت ها و به چه صورت
  ممنون

 17. سلام دوست عزیز
  خیلی ممنون، نظر لطف شماست.
  بله در هنگام پروگرام کردن میکروکنترلر باید وضعیت فیوز بیت های کریستال را بر روی کریستال خارجی فرکانس بالا تنظیم کنید یعنی کلاک صفر الی کلاک سه همگی یک شوند.
  همچنین فیوز بیت jtag غیر فعال شود.

 18. سلام خسته نباشید

  میخواستم بدونم تنظیم فیوزبیت های پروژه ساخت دزدگیر سیم کارت خور اماکن با AVR و ماژولSIM900

  به این صورت هستش؟ CKSEL0=0 : CKSEL1=1 : CKSEL2=0 : CKSEL3=0 : SUT0=0 : SUT1=1

  ممنون بابت سایت خوبتون

 19. سلام دوست عزیز
  CKSEL0=0 : CKSEL1=0 : CKSEL2=0 : CKSEL3=0
  فیوزبیت jtag هم غیر فعال شود.
  نیازی به تغییر باقی فیوزبیت ها نیست.

 20. سلام من این پروژه رو میخام چ جور خرید کنم ؟؟؟
  و ماژول sim 900 دقیقا کدوم مدلش استفاده شده ؟؟؟

 21. سلام دوست عزیز
  در انتهای هر پروژه گزینه خرید پروژه درج شده است، که بعد از پرداخت آنلاین بلافاصله لینک دانلود به شما نشان داده خواهد شد.
  شما می توانید از ماژول sim900- Sim900a – Sim800A و Sim800L استفاده کنید البته پیشنهاد ما برای راحتی کار و افزایش کیفیت مدار ساخته شده استفاده از ماژول SIM800L است.

 22. سلام جهت خرید این پروژه باید چه کنیم ؟؟؟

 23. سلام دوست عزیز
  از انتهای پروژه قسمت لینک دانلود ، اقدام به خرید پروژه نمائید، بعد از خرید لینک دانلود به شما نشان داده خواهد شد.

 24. سلام این پروژه رو با ریموت هم میشه کنترل کرد ؟؟؟؟

 25. سلام دوست عزیز
  بله قابلیت کنترل با ریموت کنترل را نیز دارد.

 26. جای خرید نداره و میکه مدل جدید اومده من این رو نمیخام
  این فایل pcb هم داره و ریموت کنترل همون ٣١۵ یا چیز دیگس ؟؟
  میشه شما شمارتون رو یا تلگرامتون رو بدید ی سری سوال داشتم ؟؟؟

 27. سلام دوست عزیز
  این پروژه ورژن قدیمی هست و امکان دانلود نداره شما باید ورژن جدید پروژه را دانلود کنید که خیلی کاملتر از این پروژه و هم تمامی باگ های اون برطرف شده.
  همچنین ورژن جدید پروژه شامل PCB نیز است و ریموت کنترل آن نیز 315 مگاهرتز می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

انتقال داده از طریق اترنت با ENC28J60 و میکروکنترلر AVR

توجه : این پروژه در تاریخ 14 تیر 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید. در …