خانه / پروژه های میکروکنترلر / ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی

ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی

توجه : این پروژه در تاریخ 8 خرداد 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید.

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار پروژه ای جذاب و بسیار حرفه ی با عنوان, ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما دمای محیط و همچنین وسایل برقی با استفاده از میکروکنترلر AVR و ماژول SIM900, برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR کرده است. چندی پیش یک پروژه با عنوان ساخت دزدگیر سیم کارت خور اماکن با ماژول سیم 900 در سایت انتشار دادیم که با استقبال خوبی از سمت شما همراهان الکترونیک 98 روبرو شد, به همین دلیل بنا به درخواست برخی از شما دوستان عزیز تصمیم به طراحی دوباره این پروژه با هدف افزایش کارایی آن نموده ایم. در طراحی این پروژه قابلیت های همچون اندازه گیری دمای محیط و تعریف یک بازه مجاز دما (دمای بالا و دمای پایین) از سوی کاربر جهت کنترل دمای محیط و همچنین استعلام وظعیت دمای محیط از طریق پیام کوتاه به پروژه اضافه کرده ایم. از قابلیت های ویژه و اصلی این پروژه همانند دیگر پروژه های حرفه ای این سایت طراحی حرفه ای و بی عیب و نقص آن است که این امکان را به شما می دهد تا بتوانید به صورت کاملا حرفه ای یک دزدگیر سیم کارت خور اماکن با امکانات حرفه ای در جهت استفاده های صنعتی و حتی تولید آن به صورت یک محصول شرکتی کنید. پس برای دریافت توضیحات بیشتر و دانلود فایل پروژه با الکترونیک 98 همراه باشید.

بعد قبل

ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی

ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی

ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی

ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی

ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی

ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی
بعد قبل

برخی از ویژگی های دزدگیر سیم کارت خور طراحی شده:

:: قابلیت کنترل دمای محیط

:: قابلیت کنترل رله شماره یک با ریموت کنترل

:: قابلیت کنترل 5 وسیله برقی از راه دور توسط پیامک

:: امکان کنترل کامل دزدگیر از راه دور توسط پیامک SMS

:: نمایش اطلاعاتی نظیر دما و رله ها بر روی LCD کارکتری

:: مجهز به نمایشگر کارکتری 2*16 جهت نمایش وضعیت دزدگیر

:: قابلیت کنترل دزدگیر توسط ریموت کنترل برای فاصله های نزدیک

:: امکان ذخیره و تعریف 4 شماره تلفن از راه دور توسط پیامک SMS

:: ارسال پیامک هشدار در صورت قطع و یا وصل برق اصلی دستگاه

:: امکان شنود مخفیانه مکالمات محیط از راه دور توسط تماس تلفنی

:: قابلیت اندازه گیری دمای محیط و نمایش آن از طریق صفحه نمایش و ارسال پیام کوتاه

:: امکان  استعلام وضعیت دزدگیر همانند وضعیت دزدگیر و دمای محیط توسط پیامک SMS

:: تماس با چهار شماره تلفن ذخیره شده در حافظه در هنگام وقوع حادثه و یا ورود غیر مجاز

:: دارای 2 تحریک ورودی منفی جهت اتصال چشمی های دزدگیر یا سنسورهای PIR

:: دارای 2 تحریک ورودی مثبت 12 ولت جهت اتصال چشمی های دزدگیر یا سنسورهای PIR

:: بدون نیاز به خط تلفن و عملکرد با استفاده از سیستم جی اس ام GSM یا همان شبکه موبایل

:: قابلیت تعریف دمای مجاز مانند دمای پایین و دمای بالا جهت کنترل دمای محیط به صورت اتوماتیک

:: و ده ها قابلیت دیگر …

شرح پردازشگر مدار :

در قلب مدار این پروژه از میکروکنترلر ATmega32 از خانواده میکروکنترلر های AVR به عنوان پردازشگر (CPU) استفاده شده است، این میکروکنترلر یکی از میکروکنترلر های برجسته خانواده AVR است. در ادامه به معرفی ویژگی های برجسته این تراشه خواهیم پرداخت.

ویژگی های برجسته:

:: میکروکنترلر 8 بیت با کارایی بالا، توان مصرفی پایین و ساخته شده بر پایه معماری پیشرفته RISC

:: 131 دستور العمل قوی برای اجرا در یک سیکل کلاک در اغلب موارد

:: 8*32 رجستر کاری همه منظوره

:: عملکرد کاملا ثابت

:: اجرای 16 میلیون دستورالعمل در ثانیه در کلاک 16MHz

:: حافظه اطلاعات و برنامه غیر فرار

:: 32 کیلوبایت حافظه فلش قابل برنامه ریزی

:: توانایی 100 هزار بار برنامه ریزی و پاک شدن

:: بخش Boot Code اختیاری و لاک بیت های مستقل

:: 1024 بایت حافظه EEPROM داخلی

:: 2 کیلوبایت حافظه RAM داخلی

:: دارای واسط JTAG

:: دارای قفل برنامه ریزی برای برقراری امنیت نرم افزار

:: برنامه ریزی حافظه فلش، EEPROM، فیوزبیت ها و لاک بیت ها از طریق واسط JTAG

:: عیب یابی (Debug) قطعه از طریق واسط JTAG

شرح بخش اندازه گیری و کنترل دمای محیط

در این پروژه برای اندازه گیری دما از سنسور دمای LM35 که یک سنسور دمای آنالوگ و بسیار دقیق می باشد، استفاده شده است. سنسور LM35 توانایی اندازه گیری دمای بین 2 تا 150 درجه سانتی گراد را دارد و به ازای هر درجه افزایش دما, 10 میلی ولت افزایش ولتاژ در خروجی خود نشان می دهد. همانطور که گفته شد سنسور دمای LM35 یک سنسور دمای آنالوگ می باشد به همین دلیل برای اندازه گیری مقدار دمای محیط از مبدل آنالوگ به دیجیتال (ADC) میکروکنترلر AVR استفاده کرده ایم. از آنجا که مبدل آنالوگ به دیجیتال میکروکنترلر ATmega32 ده بیتی است و ولتاژ بین صفر تا 5 ولت, به 1024 بخش (از صفر تا 1023) تقسیم می شود. هر 10 میلی ولت در آن معادل 2.046 واحد است, به عبارت دیگر اگر عدد خروجی مبدل آنالوگ به دیجیتال را بر 2.046 واحد است, به عبارت دیگر اگر عدد خروجی مبدل آنالوگ به دیجیتال را بر 2.046 تقسیم کنید, دمای پیرامون سنسور بر حسب سانتی گراد به دست می آورید.

برای قسمت کنترل دمای محیط، دو عدد رله مجزا بر روی برد تعبیه شده است، که یک رله مربوط به دمای پایین و رله دیگر مربوط به دمای بالا است. به این ترتیب در صورتیکه که دمای اندازه گیری شده از مقدار دمای تعیین شده برای حد پائین کمتر باشد، رله مربوط به دمای پایین فعال می شود، و بلعکس در صورتیکه دمای اندازه گیری شده بیشتر از مقدار تعیین شده حد بالا باشد رله مربوط به دمای بالا فعال می شود. در نتیجه شما می توانید برای کنترل دمای محیط یک وسیله گرم کننده به رله دمای پایین متصل کنید تا در صورتیکه دما از مقدار تعیین شده کمتر شد وسیله گرم کننده روشن شود و همچنین بلعکس یک وسیله خنک کننده به رله دمای بالا متصل کنید تا در صورت بیشتر شدن دما از مقدار تعیین شده وسیله خنک کننده روشن شود.

شرح بخش GSM مدار (اتصال سیم کارت به شبکه موبایل)

یکی از ویژگی های اصلی این دزدگیر امکان کنترل کامل آن توسط پیامک و همچنین قابلیت اعلام هشدار در صورت بروز حادثه از طریق تماس تلفنی و ارسال SMS می باشد. برای تعبیه این قابلیت بر روی پروژه لازم است تا دستگاه دزدگیر طراحی شده از طریق یک سیم کارت به شبکه GSM همچون یک موبایل متصل شود تا بتواند پیامک های ارسالی از سوی کاربر را دریافت و بخواند و یا اینکه نتیجه دستورات را در قالب پیام کوتاه ارسال کند. برای این منظور ما از ماژول های GSM شرکت SIMcom برای اتصال پروژه خود به شبکه GSM بهره برده ایم.

شرکت معتبر و محبوب SIMcom ماژول های متنوع با قابلیت های متفاوتی ساخته و روانه بازار کرده است که از جمله آن ها می توان به ماژول های SIM900، SIM900A، SIM800، SIM800A، SIM800L و … اشاره نمود. اگر بخواهیم تعریف ساده ای از این ماژول داشته باشیم، عملکرد آن ها دقیقا همانند یک موبایل پیشرفته است! یعنی با استفاده از این ماژول در مدارات الکترونیکی این امکان برایمان فراهم می شود تا بتوانیم به کمک میکروکنترلر و دستورات AT Command ، توسط سیم کارتی که به ماژول متصل کرده ایم به هر شخصی زنگ بزنید و یا تماس صوتی (GSM) برقرار کنید, پیام کوتاه (SMS) بفرستید و دریافت کنید, البته شاید بخواهید پیام تصویری (MMS) بفرستید و یا دریافت کنید, حتی با این ماژول می توانید از طریق سیم کارت به اینترنت (GPRS) متصل شوید و خیلی راحت وب گردی کنید.

از دیگر ویژگی های اصلی این پروژه طراحی برد مدار چاپی (PCB) آن است،  که به گونه ای طراحی شده است که شما بتوانید هم از ماژول های SIM900 و SIM900A و هم از ماژول SIM800A و SIM800L استفاده کنید.

شرح بخش مدار گیرنده رادیویی با فرکانس 315MHz جهت ارتباط با ریموت کنترل

اولین چیزی که در میان دزدگیرهای اماکن به چشم می خورد داشتن ریموت کنترل جهت فعال و غیر فعال کردن دزدگیر است, به همین دلیل نیاز به مداری داریم که توسط آن بتوانیم با یک ریموت کنترل البته به صورت کد بندی شده ارتباط برقرار کنیم, ریموت های زیادی در بازار وجود دارد که با فرکانس ها و تراشه های مختلفی راه اندازی می شوند که ما از میان این ریموت کنترل ها به سراغ ریموت کنترل 315MHz با تراشه انکدر  PT2262 رفته ایم. دلیل انتخاب این ریموت کنترل سادگی راه اندازی آن و همچنین پیدا کردن بسیار راحت این ریموت کنترل به صورت آماده در بازار ایران می باشد به طوری که برای ارتباط با آن (ساخت مدار گیرنده) تنها نیاز به یک آی سی دیکودر PT2272 و یک گیرنده رادیویی 315MHz داریم. در ویدئو آموزشی جلسه دوم به صورت کامل به موضوع اتصال ریموت کنترل به مدار دزدگیر و نحوه کد دادن آن ها پرداخته ایم.

شرح بخش تحریک های ورودی دزدگیر

در طراحی مدار پروژه دزدگیر 4 ورودی تحریک (ZONE) تعبیه شده است، که شما می توانید از آن ها برای اتصال سنسورهای متفاوت همانند چشمی های دزدگیر اماکن یا همان سنسورهای PIR، سنسورهای مغناطیسی و … استفاده کنید. همچنین از 4 زون تعبیه شده در مدار پروژه، 2 عدد از زون ها دارای تحریک ورودی مثبت و 2 زون دیگر دارای تحریک ورودی منفی هستند. که دلیل اینگونه طراحی زون ها پشتیبانی مدار دزدگیر از اکثر سنسورهای موجود در بازار می باشد. لازم به ذکر است در ویدئو آموزشی جلسه دوم به صورت کامل نحوه اتصال چشمی های دزدگیر به مدار، آموزش داده شده است.

همچنین از دیگر ویژگی های برجسته این پروژه اعلام وضعیت زون ها به صورت پیام کوتاه در زمان بروز حادثه به کاربر است، که این قابلیت باعث می شود تا در زمان بروز حادثه کاربر بتواند تشخیص دهد کدامیک از سنسور ها فعال شده است.

در این مجموعه آموزشی قصد داریم، نحوه ساخت یک دزدگیر سیم کارتی حرفه ای با میکروکنترلر AVR با قابلیت کنترل دمای محیط و همچنین کنترل وسایل برقی از راه دور با پیام کوتاه، توسط ماژول های GSM شرکت SIMcom نظیر SIM900 / SIM900A / SIM800 / SIM800A / SIM800 را به طور کامل آموزش دهیم. با فراگیری این آموزش می توانید همانند تصاویر مندرج در بالا کیت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی بسازید. مجموعه آموزشی پیش روی شما، شامل دو ویدئو آموزشی به شرح زیر می باشد، همچنین لازم به ذکر است، تمامی مستندات لازم برای ساخت پروژه نظیر برنامه نوشته شده به زبان بیسیک در کامپایلر BASCOM AVR ، نقشه مدار چاپی یا PCB مدار (هم به صورت خروجی PDF و هم فایل لایه باز طراحی شده در نرم افزار Proteus)، تصویر نقشه شماتیک، لیست کامل قطعات مورد نیاز، پیوست فایل پروژه می باشد.

فهرست عناوین و اهداف جلسات آموزشی

جلسه اول

جلسه اول

عنوان آموزش : جلسه اول آموزش ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی

شیوه آموزش : آموزش ویدئویی مورد تایید الکترونیک98

مدت زمان آموزش : 1 ساعت و 34 دقیقه

اهداف آموزش : آموزش مونتاژ مدار و نحوه جاگذاری و نصب قطعات بر روی برد به صورت کامل

پیش نمایش برخی از بخش های یکم : آموزش مونتاژ و ساخت مدار به صورت گام به گامدانلود ویدئو با لینک مستقیم از سرورهای پرقدرت الکترونیک 98

جلسه دوم

جلسه دوم

عنوان آموزش : جلسه دوم آموزش ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی

شیوه آموزش : آموزش ویدئویی مورد تایید الکترونیک98

مدت زمان آموزش : 1 ساعت و 17 دقیقه

اهداف آموزش : آموزش پروگرام کردن برنامه نوشته شده بر روی میکروکنترلر AVR – آموزش راه اندازی و نحوه اتصال تغذیه به مدار -آموزش نحوه کد دادن ریموت کنترل و اتصال آن به مدار – آموزش کنترل دزدگیر توسط دستورات پیام کوتاه (SMS) – آموزش کامل نحوه اتصال چشمی دزدگیر منازل (سنسور PIR) به مدار دزدگیر – آموزش اتصال آژیر به مدار دزدگیر – آموزش نحوه کنترل دمای محیط – آموزش کنترل دزدگیر توسط ریموت کنترل

پیش نمایش برخی از بخش های دوم : آموزش کامل راه اندازی دزدگیر ساخته شده و نحوه اتصال سنسور های PIR یا چشمی های دزدگیر به مداردانلود ویدئو با لینک مستقیم از سرورهای پرقدرت الکترونیک 98

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : ساخت دزدگیر سیم کارتی اماکن با قابلیت کنترل دما و وسایل برقی

قیمت فایل دانلودی : 600,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : فیلم های آموزشی جلسه اول الی جلسه دوم/ فایل برنامه نوشته شده در نرم افزار Bascom AVR به زبان بیسیک/ فایل مدار چاپی (PCB) پروژه در قالب PDF و طرح اصلی طراحی شده در نرم افزار Proteus / نرم افزار های مورد نیاز

حجم فایل دانلودی : جلسه اول : 1 گیگابایت / جلسه دوم : 788 مگابایت / فایل مستندات پروژه : 12.5 مگابایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

600,000ریال – خرید

89 دیدگاه

 1. سلام وخسته نباشید
  خیلی خیلی منمون از پروژه ای که قرار دادید
  من خیلی پروژه کاربردیه
  ممنون
  فقط یه سوال دارم این پروژتونم مثل پروژه اماکن در صورت قطع برق sms اس ام اس قطع برق ارصال میکنه ؟

 2. سلام دوست عزیز, نظر لطف شماست خیلی ممنون, در این پروژه این قابلیت لحاظ نشده اما می تونید به راحتی یک ورودی برای میکروکنترلر طراحی کنید تا در صورت قطع برق یک پیام کوتاه برای شماره تلفن های ذخیره شده ارسال شود.

 3. سلام پروژه های سایت بر حسب برنامه ی خاصی در سایت قرار میگرن یا نه در صورت برنامه ریزی میشه لیست پروژه های در انتظار ساخت رو بگید.
  یک سوال دیگه شرکت شما در کدوم شهر و کجا می باشد با تشکر از شما چون 0915 هست گفتم ببینم کجای مشهد هستید تا شاید تونستیم با هم همکاری کنیم
  با تشکر

 4. دوست عزیز سلام, بله تمامی پروژه ها از قبل برنامه ریزی شده و بر حسب میزان نیاز پروژه و همچنین مدت زمان لازم جهت عملی شدن پروژه بعد از برنامه نویسی و ساخت بر روی سایت منتشر می شوند.همچنین برخی پروژه های مهم و بسیار کاربردی مانند طراحی انواع سیستم های gps و ردیاب بعد از دریافت نماد اعتماد الکترونیکی و ثبت سایت در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت که تا ده روز آینده انجام خواهد شد بر روی سایت منتشر می شوند تا بتوانیم در صورت مشاهده سایت های متخلفی که به انتشار و فروش مطالب این سایت دست می زند برخورد قانونی داشته باشیم.
  همانطور که در بخش تماس با ما قید شده شرکت ما به نام شرکت افق ایده پردازان شیروان در خراسان شمالی در شهرستان شیروان واقع شده است. در مورد همکاری نیز لطفا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.

 5. سلام،اگه میشه فایل pcb این پروژه رو به ایمیلم ارسال کنید چون اینطور که معلومه شما این پروژه رو راه اندازی و تست کردین…shaghayegh.towel1345@yahoo.com

 6. سلام.خسته نباشین.من این پروزه رو میخام بسازمش.اما فعلا یه سوال داشتم.سنسور pir را چطور به میکرو وصل کنم؟البته من از نزدیک این سنسور رو ندیدم این سنسور چند تا سیم داره؟و از بازار به چه اسمی بخرمش؟ممنون

 7. یه سوال دیگه پین های d2 و d3 آی سی pt به کجای میکرو وصل میشه انگاری تو شماتیک نبودش فقط d0 d1 وصل بودن

 8. سلام دوست عزیز در این پروژه فقط از دو پین تراشه pt2272 استفاده شده است یک پایه برای فعال کردن دزدگیر و پایه دیگر جهت غیر فعال کردن دزدگیر.

 9. این سنسورها در قالب سنسورهای آماده دزدگیر منازل در بازار موجود است که شما می توانید به نام چشمی دزدگیر منازل از بازار تهیه کنید، راه اندازی آن هم کار سختی نیست برای راه اندازی سنسور خریداری شده کافی است تا کاتالوگ محصول را مطالعه فرمائید.

 10. سلام،من خودم PCB این مدار رو طراحی کردم و قصد دارم از قسمت دمای اون رو حذف  کنم که در این صورت احتیاجی به LCD نیست،حالا سوالم این که آیا این مدار بدون LCD هم کار میکنه یا باید به طور کل از برنامه اش حذف بشه؟

 11. سلام دوست عزیز
  بله پروژه بدون ال سی دی کاراکتری هم کار می کنه اما بهتره که از برنامه هم اونو حذف کنید بدین ترتیب منابع کلاک میکروکنترلر کمتر مصرف میشه که هم بر روی مصرف انرژی و هم میزان load میکروکنترلر تاثیر مستقیم داره.

 12. سلامتنظمات فیوز بیت هارو بطور کامل میگید؟

 13. سلام نحوه ست کردن ریموت کنترل در این دزدگیر چه جوریه؟بهتر نبود از ریموت های لرنینگ استفاده بشه

 14. سلام دوست عزیز
  ریموت های زیادی در بازار وجود دارد که با فرکانس ها و تراشه های مختلفی راه اندازی می شوند که ما از میان این ریموت کنترل ها به سراغ ریموت کنترل 315MHz با تراشه انکدر PT2262 رفته ایم. دلیل انتخاب این ریموت کنترل سادگی راه اندازی آن و همچنین پیدا کردن بسیار راحت این ریموت کنترل به صورت آماده در بازار ایران می باشد به طوری که برای ارتباط با آن (ساخت مدار گیرنده) تنها نیاز به یک آی سی دیکودر PT2272 و یک گیرنده رادیویی 315MHz داریم.
  برای کد دادن به آن تنها کافی است پایه های تراشه فرستنده که مربوط به پایه های کد گذاری است یعنی آی سی PT2262 که در سمت فرستنده قرار دارد را همانند پایه های تراشه گیرنده PT2272 به زمین و یا مثبت تغذیه متصل نمائیم.

 15. سلام دوست عزیز
  بسیار خوشحالیم که پروژه مورد رضایت شما قرار گرفته
  بله می تونید به راحتی با استفاده از کدهای AT و ارسال آن به ماژول این امکان را به پروژه اضافه کنید.

 16. سلام من این مدار را طراحی و ساختم خیلی خوب کار می کرد ممنونفقط می خواستم میزان قدرت آنتن هم روی LCD نمایش بدم درصورت امکان فقط کد دستور این عمل را برام ارسال می کنید؟ باتشکر

 17. سلام خسته نباشید
  ممنون از پروژه خوبتون دانلود کردم جواب داد
  فقط یه راهنمایی کنید ممنون میشم
  اول که پیام می دادم بدرستی کار می کرد و جواب پیامک رو ابرام ارسال می کرد
  ولی بعد از نیم ساعت پیام دریافت می کنه ولی دستورات رو انجام نمیده مشکل از ماژول است؟
  باتشکر

 18. سلام دوست عزیز
  آزمایش کنید ببینید آیا دقیقا نیم ساعت بعد از آخرین پیامی که می دید دستگاه دیگه کار نمیکنه، اگه اینطوری باشه به احتمال قوی ماژول شما به صورت اتوماتیک برای کاهش مصرف جریان به حالت sleep می ره که با دستورات AT می تونید این مشکل را حل کنید.

 19. سلام
  بین ماژول های sim900 ، Sim800 ، sim808 ، sim908 کدام یک از همه جدیدتر است؟
  فرق ماژول sim800 با sim800cوsim800L چیست؟

 20. سلام دوست عزیز
  ماژول های سری 800 جدیتر هستند و از مزیت های آن دارا بودن ماژول بلوتوث علاوه بر امکانات قبلی می باشد. البته برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید دیتاشیت آنرا دانلود کنید.

 21. من تو قسمت خرید مشکل دارم و هرکاری میکنم خطا میده
  اگه میشه شماره کارت بدید من براتون کارت به کارتش کنم

 22. سلام دوست عزیز
  سایت بررسی شده و مشکلی یافت نشد، لطفا در هنگام انجام فرایند خرید در صورت استفاده از هر گونه (ف*ی*ل*ت*ر*ش*ک*ن) آنرا غیر فعال کنید و در صورت رفع نشدن مشکل با یک خط اینترنت دیگر و امتحان کنید. همچنین می توانید درخواست خود را مبنی بر خرید به روش واریز به حساب به آدرس اینترنتی ما (ofogh.ideh@yahoo.com) ایمیل کنید.

 23. سلام خسته نباشید خیلی ممنون از سایت خوبتون
  امکانش هست فایل PCB هم اضافه کنید ؟

 24. سلام دوست عزیز
  تمام سعی ما بر این است بتوانیم هرچه سریعتر پروژه های پر طرفدار سایت را به صورت کاملتر انتشار دهیم.
  انشالله به زودی نقشه PCB و فیلم آموزشی این پروژه منتشر خواهد شد.

 25. سلام دوست عزیز
  بابت تاخیر زیاد از شما پوزش می طلبیم، تا کنون درگیر راه اندازی بخش جدید سایت به نام مدرسه الکترونیک98 بودیم که انشالله طی دو هفته آینده این پروژه به صورت کامل به همراه آموزش های ویدئویی نحوه ساخت و مونتاژ برد، نحوه پروگرام کردن میکروکنترلر، آموزش تمامی قسمت های مدار پروژه و نحوه عملکرد تک تک قطعات و همچنین آموزش قسمت های مختلف برنامه نوشته شده در سایت منتشر می شود.

 26. با سلام و خسته نباشید من خیلی مشتاق به ساخت این پروژه ام خیلی وقته که منتظر تکمیل شدن و اضافه شدن فایل PCB هستم لطفا بگید تا کی این پروژه تکمیل میشه تا خرید کنیم ؟؟؟
  سپاس از شما

 27. سلام
  خسته نباشید
  آیا در این مدار از کریستال خارجی استفاده شده؟
  اگر بله مقدارش چقدر هستش
  ممنون

 28. سلام دوست عزیز
  بله از کریستال خارجی استفاده شده است
  11.0592 مگاهرتز

 29. سلام خسته نباشید
  توی برنامه کریستال 8000000 (8مگاهرتز) تعیین شده
  باز هم با این شرایط باید کریستال خارجی 11.0592 وصل بشه؟

 30. سلام دوست عزیز
  خیر در این پروژه نیازی به استفاده از کریستال خارجی نیست، و تنها شما باید در هنگام پروگرام کردن میکروکنترلر مقدار فیوزبیت های مربوط به کریستال را بر روی کریستال داخلی 8 مگاهرتز تنظیم کنید.

 31. سلام
  خسته نباشید
  خیلی ببخشید که این رو میگم
  ولی شما هر دفعه یک چیز جواب آدم رو میدین
  یکبار میگین که کریستال خارجی میخواد با فرکانس 11.0592
  یکبار میگین داخلی 8 مگاهرتز تنظیم شه
  توی سایت تنظیم فیوزبیت هایی که گزاشتین فرکانس میکرو را روی 2 مگاهرتز داخلی تنظیم میکنه
  کدومش شد بلاخره؟
  جواب به ایمیل لطفا
  و باز هم ممنون

 32. سلام دوست عزیز
  دقت کنید ما دو پروژه دزدگیر اماکن در سایت داریم یکی از آن ها با کریستال خارجی راه اندازی می شود و دیگری با کریستال داخلی، لطفا نقشه شماتیک و برنامه پروژه ای که خریداری کرده اید را مشاهده کنید در صورتیکه از کریستال خارجی استفاده شده شما هم از کریستال خارجی استفاده کنید در غیر اینصورت از همان کریستال داخلی استفاده کنید.

 33. سلام پروژت حرف نداره اما قیمتش خیلی بالاس درسته شما زحمت کشیدی اما با این قیمت کاملا پشیمان میشیم چون قیمتش خیلی بالاس ی کم قیمت رو معقولانه بارید که ارزش ساخت هم داشته باشه

 34. سلام دوست عزیز
  پروژه ای که پیش روی شماست یک نمونه تجاری است و به راحتی می توانید آنرا به صورت تولید انبوه تولید و با برند خود روانه بازار کنید.
  برای ساخت پروژه هایی در این سطح یک تیم فنی حداقل یک هفته زمان برای طراحی PCB – نوشتن برنامه – فیلم برداری – میکس و مونتاژ و… می گذارد و تمام سعی خودمان را کرده ایم تا قیمت پائینی برای پروژه در نظر بگیرم تا همه دوستان بتوانند از پروژه ها استفاده کنند.

 35. سلام من این پروژه رو میخام اما تمام قسمت های کنتر دما و … رو پاک کنید هزینش چ قدر میشه ؟؟

 36. سلام دوست عزیز
  متاسفانه در حال حاضر امکان قبول و شخصی سازی پروژه برایمان مقدور نیست.

 37. سلام ما اگه بخایم رله دما فعال نشه سنسور نبدیم یا جای تنظیم داره ؟؟
  من نمیخام از قسمت دما استفاده کنم و نمیخام رله داعم وصل بشه

 38. سلام دوست عزیز
  شما می توانید مقدار دمای بالا و پائین را در بالاترین حد ممکن قرار دهید تا هیچ وقت سیستم کنترل دما فعال نشود.

 39. سلام این پروژه قبلا ساخته شده ؟؟؟١٠٠٪‏ جواب میده ؟؟؟

 40. سلام دوست عزیز
  بله این پروژه کاملا عملی بوده و برخی از قسمت های مربوط به راه اندازی کیت به صورت ویدئویی در مطلب قرار داده شده است.

 41. سلام ی ماژول sim800l هست با رگلاتور یکی بدون رگلاتور کدومو باید بخرم؟؟؟

 42. سلام دوست عزیز
  تصاویر مربوط به ماژول sim800l در متن پروژه و ویدئو های درج شده موجود است، شما باید ماژول sim800l بدون رگولاتور را خریداری کنید.

 43. سلام .من ماژولsim800lرو دارم و روی مدار رگولاتور داره میتونم تو این مدار ازش استفاده کنم.آیا میتونم این مدار رو بصورت smdطراحی کنم؟

 44. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  یکبار با همان رگولاتور آزمایش کنید اگر ماژول عمل نکرد آنرا جدا کنید.
  بله می توانید مدار را به صورت SMD نیز طراحی کنید.

 45. میبخشید یه سوال دیگه دارم واینکه جهت استعلام مانده سیمکارت و همچنین شارژ سیم کارت از طریق موبایل در این مدار گنجانده شده؟

 46. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  بله – قابلیت استعلام مانده حساب و شارژ سیم کارت بر روی پروژه تعبیه شده است.

 47. سلام مجدد .اقای مهندس اکبری بنده فایلها رو دانلود کردم ولی متاسفانه هیچ کدوم از فایلهای تصویری باز نمیشن .2تا 3بار دانلود کردم ولی متاسانه اجرا نمیشه

 48. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  برای راحتی دانلود و عدم برخورد با خطا در هنگام دانلود هر ویدئو به دو پارت تقسیم شده است که شما باید ابتدا تمامی پارت ها را دانلود نمائید و تمامی فایل های دانلود شده را در یک فولدر مشترک انتقال دهید و سپس توسط نرم افزار Winrar فایل هایی با نام های زیر را از حالت فشرده خارج نمائید.
  1-www.electronics98.com.zip
  2-www.electronics98.com.zip
  دقت نمائید که برای انجام این عملیات از موبایل استفاده نکنید و فقط در کامپیوتر عملیات Extract را انجام دهید.

 49. سلام مهندس.کارهائی که بابت دانلود فایلهای تصویری گفتید انجام دادم ولی فایلها باز نمیشن وخطا میدن .اگه امکانش هست فایلهای تصویری را برایم ایمیل کنید

 50. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  لطفا درخواست خود را از طریق ایمیل با همان ایمیلی که خرید خود را انجام داده اید ارسال فرمائید. تا همکاران ما درخواست شما را پیگیری کنند.

 51. سلام .میتونم به جای uln2804 از uln2803 استفاده کنم؟ضمنا گیرنده رادیویی315مگاهرتزی که دارم داری یک پین 7پایه میباشد به شرح ذیل:
  GND
  VCC
  D3
  D2
  D1
  D0
  VF
  روی خود ماژول هم آی سی 2272-M4 نصب شده .میتونک از این ماژول استفاده کنم؟اگه میشه یه توضیح مختصر بدید

 52. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  خیر – بهتر است از همان تراشه uln2804 استفاده شود.
  گیرنده رادیویی شما یک ماژول ریموت کنترل کامل می باشد که دیگر نیاز به استفاده از تراشه دیکودر ندارد و می توانید از آن استفاده کنید و دیگر نیازی به اتصال تراشه pt2272 به صورت جدا بر روی مدار نیست.

 53. سلام وقت به خیر .مهندس بنده بابت دریافت فایلهای تصویری دزدگیر سیم کارتی به شرکت ایمیل زدم.متاسفانه هنوز هیچ جوابی نگرفتم

 54. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  با عرض پوزش فراوان، بله – متاسفانه چند روزی است که شرکت درگیر کمی جابجایی است به امید خدا طی یک الی دو روز آینده به تمامی درخواست ها جواب داده خواهد شد.

 55. سلام.من یک چشم الکترونیک بیسیم دزدگیر دارم و میخوام اونو رو دزدگیر سیم کارتی همین سایت نصب کنم.لطفا نحوه ست کردن رو با دزدگیر توضیح میدید

 56. سلام دوست عزیز
  امکان اتصال سنسور چشمی بیسیم به این پروژه نیست.

 57. با سلام .جناب مهندس اکبری بابت فایلهای تصویری دزدگیر سیم کارتی با شرکت مکاتبه کردم و زحمت کشیدن جواب ایمیلمو دادم .میخواستم دوباره دانلود کنم که خطای منقضی شدن فایل دانلود نمایش داد.آیا راه دیگه ای هست واسه دانلود دوباره فایلها

 58. سلام دوست عزیز
  لینک های دانلود به ایمیلتان ارسال گردید.

 59. با سلام .جناب مهندس اکبری من مدار دزدگیر رو مونتاژ کردم

  1-موقعی که مدار رو به باتری وصل میکنم بعد از چند ثانیه رله دمای بالا روشن میشه .حتی ماکزیمم و مینمم دمارو هم صفر میکنم بازم رله دمای بالا روشنه
  2-اس ام اس ها از طریق ماژول sim800 دریافت میشه و led دیتا هم روشن وسپس خاموش میشه . ولی من هیچ فیدبکی ندارم(هیچ اس ام اسی برای گوشیم ارسال نمیشه)آیا ربطی به سیم کارت داره ؟سیم کارت دزدگیرم ایرانسل شارژی هست و سیم کارت گوشیم همراه اول شارژی
  3-پتانسیومتری که برای سنسور دما روی برد هست رو بصورت سخت افزاری چگونه تنظیم کنم؟

 60. سلام دوست عزیز
  ابتدا بررسی کنید که آیا دما به درستی اندازه گیری می شود یا خیر! میزان دما بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. همچنین شما می توانید با چرخاندن پتانسیومتر مربوط به دما ، میزان دما را به صورت دقیق کالیبره کنید. لازم به ذکر است برای جلوگیری از روشن شدن رله های دما باید مقدار ماکزیمم دما بر روی بالاترین مقدار و مقدار مینیمم دما بر روی صفر تنظیم شود.
  برای دریافت نتایج دستورات شما باید ابتدا یک شماره موبایل توسط کدهای دستوری بر روی حافظه میکروکنترلر ذخیره کنید. آیا این کار را انجام داده اید؟ همچنین لازم به ذکر است مهم نیست اوپراتور سیم کارت شما کدام شرکت است و یا اینکه سیم کارت شما اعتباری و یا دائمی باشد، تنها چیزی که از آن باید اطمینان حاصل کنید این است که سیم کارتی که از آن استفاده می کنید دارای شارژ ریالی باشد.

 61. سلام.بله مقداردما روی ال سی دی رو نشون میده(دمای پایین ۵ و دمای بالا ۳۰)حالا وقتی پتانسیومتر رو به مینیمم میرسونم رله دمای پایین روشن میشه.۲شماره موبایل به حافظه دستگاه دادم و سیم کارت روی ماژول sim800 از طریق شارژ مستقیم و از طریق اینرنت شارژ کردم و موقع شارژ ال ای دی دیتا برای چند لحظه روشن شد .برای شارژ سیم کارت ،سیم کارت باید از ماژول جدا بشه؟

 62. با سلام مجدد
  لطفا توجه داشته باشید با استفاده از پتانسیومتر شما می توانید دما را کالیبره کنید، به عنوان مثال ابتدا با یک دماسنج دقیق مقدار دمای محیط را اندازه گیری می کنید و سپس توسط پتانسیومتر تنها برای یکبار لازم است تا دمای دستگاه را با دمای محیط یکسان کنید. برای تعیین مقدار دمای پایین و بالا باید از کدهای دستوری پیامکی استفاده کنید.
  یکبار سیم کارت را بر روی یک گوشی موبایل قرار دهید و با استعلام شارژ مطمئن شوید سیم کارت شارژ شده یا خیر، همچنین بعد از ذخیره شماره موبایل، در صورتیکه شماره موبایل شما به درستی در حافظه دستگاه دزدگیر ذخیره شده باشد، دستگاه دزدگیر یک پیام کوتاه به شماره ذخیره شده مبنی بر ذخیره صحیح شماره تلفن ارسال می کند.

 63. سلام مهندس اکبری. ضمن تشکر از راهنماییهای جنابعالی مدار دزدگیر بدون هیچ مشکلی راه اندازی شد از شما و همکارانتون تشکر میکنم.سوالی داشتم ، میشه اداپتور سوییچینگ را به قسمت شارژر و باتری را در قسمت باتری هم زمان وصل کرد.آیا به طور اتوماتیک با وصل شدن آداپتور ولتاژ باتری قطع میشه؟

 64. سلام دوست عزیز
  نظر لطف و محبت شماست.
  بله در راه اندازی صحیح شما باید منبع تغذیه خود را به قسمت شارژر و باتری را نیز به قسمت باتری دستگاه دزدگیر متصل کنید، تا در صورت قطع برق، باتری پشتیبان تغذیه مدار را به عهده بگیرد و از خاموش شدن دستگاه دزدگیر جلوگیری نماید.

 65. شارژ و استعلام شارژ در کجای مدار هست؟ دخل کد ها که نزدید

 66. در ورژن جدید برنامه کدهای شارژر برداشته شده اند چراکه در حال حاضر شما می توانید در هنگام خرید شارژ از طریق کدهای ussd و یا عابربانک ها برای هر شماره موبایلی به صورت مستقیم شارژ ارسال نمائید و نیازی به وارد کردن کد شارژ نیست.

 67. پیامک به دستگاه میرسه اما عکس العملی نداره
  ماژول فعال و چشمک زن و روشنه
  ولی جوابی به گوشی ارسال نمیکنه

 68. سلام دوست عزیز
  برای دریافت پاسخ دستورات شما باید توسط توسط دستور پیامکی ابتدا شماره تلفن خود را در حافظه کیت ذخیره نمائید.
  آیا با دستور پیامکی رله ها کنترل می شوند؟

 69. شماره اصلا ذخیره نمیشه. پیامک به دستگاه میرسه ام پیام ثبت شماره نمیاد
  رله ها هم کنترل نمیشن

 70. پیامک ثبت شماره به دستگاه میرسه اما ثبت نمیشه. پیام برگشت نمیاد
  رله ها رو هم نمیشه کنترل کرد

 71. سلام دوست عزیز
  این مشکل می تونه دلایل زیادی داشته باشه، اما معمولا بیشترین عاملی که باعث میشه این مشکل پیش بیاد عدم صحیح پروگرام کردن میکروکنترلر هست، آیا شما دقیقا مشابه آموزش ویدئویی میکروکنترلر را پروگرام می کنید؟ آیا در هنگام پروگرام کردن میکروکنترلر، فیوز بیت Jtag را غیر فعال می کنید؟ آیا وضعیت کریستال را به درستی پروگرام کرده اید؟

 72. میکرو و کریستال همانند آموزش ویدیویی پروگرام شد اما باز هم جوابی نمیاد . حتی داخل آموزش 2 عدد خازن 33 بود که داخل پی سی بی نبود. اون ها رو هم گذاشتم ام ماکان همون مشکل هست و جوابی نمیاد

 73. سلام دوست عزیز
  نیازی به استفاده از دو خازن مرتبط با کریستال نیست. از آنجا که برد در کنار ما نیست پیدا کردن مشکل کار ساده ای نیست لطفا خودتان ابتدا از سالم بودن ماژول اطمینان حاصل کنید برای این منظور می توانید به واسطه یک ماژول مبدل ttl به usb ماژول را مستقیم به کامپیوتر متصل کنید و از سالم بودن پورت دیتای آن اطمینان حاصل کنید. همچنین این احتمال وجود دارد تنظیمات ماژول شما از حالت پیش فرض بهم خورده باشد و از حالت بادریت اتوماتیک خارج شده باشد.

 74. اگر ممکنه برنامه ای که خودتون تست کردین رو مجدد برای ما ارسال کنید

 75. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  برنامه ای که برای دانلود گذاشته شده همان برنامه تست شده و اورجینال است و تمامی دوستانیکه این پروژه را تهیه کرده اند موفق به ساخت آن شده اند. در صورتیکه می خواهید برنامه را دوباره دانلود کنید لطفا یک ایمیل با همان ایمیلی که در هنگام خرید ثبت کرده اید به علاوه شماره سفارش خود را ارسال فرمائید تا برنامه مجدا برایتان ارسال شود.

 76. ممنون ایمیل ارسال شد. به نظر شما ایراد ازکجا میتونه باشه؟ دستگاه با ریموت بخوبی کار میکنه و ال ای دی دریافت پیامک هم روشن میشه اما شماره ذخیره نمیشه و جوابی نمیاد

 77. فرهاد اکبری

  در صورتیکه هیچکدام از دستورات ارسال توسط دستگاه اجرا نمی شود ممکن است مشکل به دلایل زیر باشد:
  1- متن پیامک و یا رمز عبور اشتباه وارد شده است.
  2- ارتباط بین ماژول و میکروکنترلر دارای اشکال است و ممکن است داده ها به درستی به میکروکنترلر انتقال داده نشود.
  3- ماژول از حالت بادریت اتوماتیک خارج شده است و به همین دلیل به درستی با بادریت اتوماتیک میکروکنترلر هماهنگ نمی شود و در نتیجه داده ها به درستی به میکروکنترلر انتقال پیدا نمی کند.
  4- میکروکنترلر معیوب باشد.
  5- فیوزبیت های میکروکنترلر به درستی پروگرام نشده باشد.

 78. مشکل حل شد با برنامه جدید
  منتهی سیمکارت هر اپراتور که روی دستگاه باشه حافظه شماره 1 فقط همون اپراتور رو قبول میکنه و ذخیره میکنه
  یعنی اگر روی دستگاه سیمکارت ایرانسلباشه روی حافظه 1 فقط شماره ایرانسل رو قبول میکنه اما بقیه حافظه ها درسته . این یک مشکله یا برای برنامه اینچنین تعریف شده

 79. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که توانستید پروژه را راه اندازی کنید.
  خیر چنین مشکلی در پروژه وجود ندارد شما به راحتی می توانید در حافظه کیت هر شماره مربوط به هر اوپراتوری را وارد نمائید. این مشکل می تواند از تنظیمات ماژول شما باشد.

 80. سلام لطفا فایل دانلود ی این محصول را برام ارسال کنید
  خرید کردم ولی وقتی میخوام دانلود کنم میگه فایل منقضی شده
  سپاس تا حالا سه تا ایمیل فرستادم لطفا رسیدگی کنید

 81. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  لینک های تولید شده دارای 48 ساعت اعتبار می باشد و بعد از 48 ساعت منقضی خواهند شد.
  لطفا با ایمیلی که خرید خود را انجام داده اید به علاوه شماره سفارش خود درخواست خود را مبنی بر دانلود مجدد فایل به آدرس ایمیل ما (ofogh.ideh@yahoo.com) ارسال فرمائید.

 82. سلام ی کم رو قیمت پروژه تجدید نظر بکنید خیلی بالاس ی تخفیفی چیزی

 83. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  ساخت یک پروژه با چنین سطحی زمان زیادی را می گیرد، از ساخت و طراحی پروژه در نظر بگیرید، تا فیلم برداری، میکس و مونتاژ ویدئو و در نهایت آپلود و انتشار آن بر روی سایت. به همین دلیل ما تمام سعی خودمان را کرده ایم تا قیمتی برای پروژه در نظر بگیریم تا هم برای مشتری قابل پرداخت باشد و هم درآمد اندکی برای تیم طراحی و ساخت داشته باشد تا بتوانیم از هزینه آن برای ساخت و طراحی پروژه های جدیدتر استفاده کنیم.

 84. سلام با این داستان ریجستر شدن این هنوز میشه ساختش ؟؟؟ هنوز ماژول ها ریجستر نشدن ؟؟؟؟

 85. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  دقیقا متوجه منظور شما نشدم!
  تمامی قطعات مورد استفاده در پروژه به راحتی در بازار یافت می شوند و شما می توانید به راحتی می توانید با دانلود فایل پروژه، خودتان آنرا بسازید.

 86. ریجستر شدن گوشی های موبایل ک از ۲۸ مهر شروع شده و باید ime ثبت بشه اینم ime داره مشکل پیدا نمیکنه ،،؟؟!

 87. سلام به جای sim800میشه از A6استفاده کرد ؟؟؟

 88. فرهاد اکبری

  سلام دوست عزیز
  خیر مشکلی نداره، در حال حاضر تمامی ماژل های سری sim900 و sim800 به درستی کار می کنند.

 89. فرهاد اکبری

  در صورتیکه مشخصات ماژول قید شده با ماژول sim800 مطابقت داشته باشد مشکلی نیست می توان استفاده کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مطلب پیشنهادی

نمایش دقیق رطوبت و دمای هوا با سنسور SHT11

نمایش دقیق رطوبت و دمای هوا با سنسور SHT11

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار …