کیت فوق حرفه ای هوشمند سازی با قابلیت کنترل توسط کامپیوتر و پیامک

کیت فوق حرفه ای هوشمند سازی با قابلیت کنترل توسط کامپیوتر و پیامک

هوشمند سازی! بعید به نظر می رسد، شخصی در زمینه الکترونیک و برق فعالیت داشته باشد اما تا به حال کلمه هوشمند سازی را نشنیده باشد. هوشمند سازی امروزه یکی از موارد اصلی و پایه در صنعت به شمار می رود، به طوریکه خود یک تخصص محسوب می شود! در حال حاضر هوشمند سازی طرفداران زیادی دارد و هر روز به شمار آن افزوده می شود. صنعت هوشمند سازی کاربردهای وسیعی دارد، از هوشمند سازی منازل گرفته تا هوشمند سازی یک دستگاه و یا یک کارخانه و یا تجهیزات کامل یک هتل و یا …، در حقیقت توسط هوشمند سازی می توان به یک دنیای مدرن سفر کرد!

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 - کنترل وسایل برقی با پیامک

برد آماده و فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900

کیت فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900 یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. کیتی که مشاهده می کنید یک نمونه کامل از مدار راه انداز ماژول SIM900 محسوب می شود، که به صورت حرفه ای طراحی شده و دارای قابلیت های بی نظیر و انعطاف پذیری بالا می باشد، به نحوی که شما می توانید اکثر پروژه های خودتان را در قالب پروژه های GSM و کنترلر را توسط این کیت عملی کنید.کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 در حقیقت شامل سه مدار، کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک، کنترل 8 رله جهت روشن و خاموش کردن انواع تجهیزات برقی و روشنایی از راه دور توسط پیامک و دستگاه دزدگیر سیم کارت خور اماکن می باشد، که به صورت یک دستگاه کامل در قالب کیت راه انداز حرفه ای ماژول SIM900 طراحی و به صورت آماده مونتاژ شده است.

پردازشگر اصلی این مدار میکروکنترلر ATmega32 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و فایل نحوه راه اندازی کیت می باشد، که بعد از تکمیل سفارش به همراه کیت آماده و مونتاژ شده برای شما ارسال می گردد.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت کنترل 4 وسیله برقی با وای فای WIFI و ریموت کنترل

کیت کنترل 4 وسیله برقی با وای فای WIFI و ریموت کنترل

استفاده از تجهیزات و دستگاه های خودکار، مدت هاست که در صنعت رواج دارد. پس از استفاده از تجهیزات خودکار در صنعت، اکنون نوبت به استفاده از اتوماسیون در خانه و امور روزمره زندگی رسیده است. سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های تنظیم نور محیط، دربازکن های خودکار، سیستم های اعلان و اطفای حریق، شیرهای خودکار و… نمونه هایی از طیف وسیع کاربرد اتوماسیون در خانه به شمار می روند. کیت معرفی شده در این بخش به شما این امکان را می دهد تا با نصب اپلیکشن (نرم افزار) اختصاصی آن بر روی گوشی موبایل (سیستم عامل اندروید)، بتوانید با استفاده از شبکه بی سیم (وای فای WIFI) چهار وسیله برقی را کنترل نمائید. همچنین این کیت با دارا بودن یک ریموت کنترل RF با قالب و طرح بسیار زیبا، این امکان را به شما می دهد تا بتوانید به راحتی و حتی بدون نیاز به شبکه WIFI نیز وسایل برقی را کنترل نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر

کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر

کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر که توسط تیم فنی و مهندسی الکترونیک98 طراحی و آماده گردیده است، شما قادر خواهد ساخت تا کیت را از طریق پورت USB به یک کامپیوتر و یا لب تاب و یا حتی گوشی های هوشمند با سیستم عامل ویندوز متصل نمائید و با استفاده از نرم افزار نوشته شده به زبان C# در محیط Visual Studio اقدام به مانیتورینگ دما و تعیین محدوده دما برای کنترل دمای محیط نمائید.

در طراحی این کیت دو رله تعبیه شده است، که یک رله مربوط به دمای پایین و رله بعدی مربوط به دمای بالا می باشد. که عملکرد هر دو آن به اینصورت می باشد که با کاهش دما از مقدار دمای تعیین شده برای حد پایین رله دمای پایین و با افزایش دما از مقدار دمای تعیین شده برای حد بالا رله دمای بالا فعال می گردد. همچنین همانطور که گفته شد شما می توانید این محدوده دمای بالا و پایین را در نرم افزار مربوطه وارد و حافظه میکروکنترلر ذخیره نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول

خانه / پروژه های میکروکنترلر / اندازه گیری و کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک SMS

اندازه گیری و کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک SMS

اندازه گیری و کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک SMS

در این بخش اندازه گیری و کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک SMS توسط ماژول SIM900 و میکروکنترلر AVR, توسط تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸ برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR آماده شده است. در این پروژه با بهرگیری از امکانات و قابلیت ماژول جی اس ام SIM900 و میکروکنترلرهای AVR اقدام به طراحی یک دستگاه کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیام کوتاه SMS نموده ایم. دستگاه ساخته شده این قابلیت را دارد تا در یک بازه مشخص از دما که این بازه قابل تغییر توسط کاربر می باشد, یک وسیله برقی را خاموش یا روشن نماید. بدین منظور کافی است بعد از روشن کردن و راه اندازی دستگاه ساخته شده یک مقدار غیر مجاز برای دمای بالا و یک مقدار غیر مجاز برای دمای پایین تعیین کنید تا در صورتی که دما از حد مجاز خود خارج شد, یک وسیله برقی را توسط رله تعبیه شده در مدار پروژه را خاموش و یا روشن نمائید. از قابلیت های ویژه و اصلی این پروژه توانایی مشاهده میزان دمای محیط و اعمال تنظیماتی همچون تعین دمای غیر مجاز بالا و دمای غیر مجاز پایین از طریق ارسال پیام کوتاه SMS به دستگاه می باشد.

اندازه گیری و کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک SMS

سخت افزار پروژه:

برای اندازه گیری دما در این پروژه از سنسور معروف دمای LM35 استفاده شده است. سنسور دمای LM35 دارای سه پایه می باشد, که دو پایه آن مربوط به تغذیه تراشه, و پایه سوم خروجی سنسور می باشد. عملکرد این سنسور به این گونه است که با تغییر دما ولتاژ پایه خروجی تراشه LM35 تغییر می کند. به این ترتیب می توانیم با اندازه گیری ولتاژ این پایه توسط قسمت ADC (مبدل آنالوگ به دیجیتال) میکروکنترلرهای AVR اقدام به اندازه گیری دما نمائیم. همچنین برای دیافت و ارسال پیام کوتاه SMS در این پروژه از ماژول SIM900 استفاده شده است. ماژول سیم 900 یک ماژول جی اس ام GSM می باشد که به وسیله آن می توانیم از طریق سیم کارت همانند تلفن های همراه کنونی به شبکه های موبایل متصل شویم و اقدام به ارسال پیام چند رسانه ایMMS, پیام کوتاه SMS, اتصال به اینترنت و برقراری تماس صوتی بپردازیم. به همین منظور تنها کافی است, ماژول SIM900 را همانند نقشه شماتیک پروژه راه اندازی نمائیم و سپس به واسطه پروتکل UART از طریق دو پایه TXD و RXD میکروکنترلر با ماژول SIM900 ارتباط برقرار نمائیم و اقدام به ارسال و دریافت پیام کوتاه نمائیم.

توجه : برای راه اندازی مدار حتما از یک منبع تغذیه سوئیچینگ مرغوب با جریان حداقل 2 آمپر استفاده نمائید.

نحوه استفاده از دستگاه از طریق پیام کوتاه SMS :

اندازه گیری و کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک SMS

*شنود مکالمات : دقت نمائید که برای شنود مکالمات باید کد مربوطه از جدول را برای دستگاه ارسال نمائید و منتظر بمانید تا دستگاه یک پیام کوتاه تائید مبنی بر فعال شدن میکروفن برای مدت ۱۲۰ ثانیه ارسال نماید. توجه داشته باشید که این پیام بدین معنا است که شما می توانید برای مدت ۱۲۰ ثانیه به شنود بپردازید.

توجه : حتما بعد از راه اندازی دستگاه شماره تلفن همراه خود را در حافظه دستگاه وارد نمائید, تا دستگاه بتواند نتیجه فرمان شما را به آن شماره تلفن ارسال نماید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : اندازه گیری و کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک SMS

قیمت فایل دانلودی : RIAL 150,000 - ریال

محتویات فایل دانلودی : نقشه شماتیک پروژه | برنامه نوشته شده در محیط BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC

حجم فایل دانلودی : 2.35 مگا بایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

RIAL 150,000 – خرید

10 دیدگاه

 1. سلام وباعرض خسته نباشید
  من مجموعه برنامه شما راخریداری کردم چندتا سوال و انتقاد داشتم .
  1- ایا اس ام اس های تبلیقاتی سیم کارت باعث هنگ کردن دستگاه نمیشه
  2- بهترنبود در کنترل دمای مدار اس ام اس از دورله خروجی یکی برای دمای غیر مجاز بالا(فن) ویکی دما غیر مجاز پایین (هیتر)استفاده میکرده و از حافظه eeprom برای ثبت تنظیمات دما استفاده میکردید که درصورت قطع برق ازبین نره البته اینم بگم یه نکته فنی توی مدار ترموستاته که که وقتی دما از دما های غیر مجاز رد شد تا رله ها فعال شود در موقع برگشت دما به حالت عادی دو یا سه درجه اختلاف دما باید با دمای غیر مجاز وارد شده داشته باشد تارله خاموش شود (که باعث روشن خاموش شدن سریع خنک کننده یا گرم کننده نشود ) من از برنامه نویسی بیسیک سردر نمیارم لطفا و خواهشا تغیرات را اعمال کرده
  باتشکر
  اگر امکانش هست جواب من راسریع تر بدهید

 2. یا اگه امکان داره برنامه اصلاح شده رو و بامشخص کردن پایه میکرو برای رله جدید اینجا بزارید

 3. سلام دوست عزیز
  پیام های تبلیغاتی باعث هنگ کردن دستگاه نمیشن ولی بازم میتونید برای اطمینان بیشتر پیام های تبلیغاتی رو غیر فعال کنید, ولی باید بگم اگه غیر فعال هم نکنیدهیچ مشکلی پیش نمیاد. در رابطه با توضیحاتی که گفتید باید بگم این پروژه بیشتر جنبه یک پروژه آموزشی داره که به شما اصول برنامه نویسی برای راه اندازی ماژول سیم900 توسط میکروکنترلر avr آموزش میده و شما باید با دانش خودتون برنامه رو گسترش بدید , خوشبختانه برنامه بیسیک یک برنامه ساده و روان هستش که شما می تونید به سادگی اون یاد بگیرد و تغیراتی در برنامه های آماده بدید من به شما پیشنهاد می کنم در همین سایت به بخش آموزش برنامه نویسی basic برید در اونجا می تونید سرفصل های آموزشی مرتبط با مشکل برنامه نویسی خودتون که در اینجاهمون تعریف متغیر در حافظه eeprom هست رو پیدا کنید, اگه مشکلتون حل نشد از همین طریق اعلام کنید تا کمکتون کنم.

 4. سلام کیت آماده دستگاه هم موجود دارین؟قیمتش چقدره؟رله 220 ولت هم میشه بهش وصل کرد؟چطوری میشه خرید؟

 5. سلام دوست عزیز
  لطفا جهت مشاهده توضیحات کامل و خرید به لینک زیر مراجغه نماید.

  کیت ماژول sim900

 6. سلام من این پروژه رو خریدم،رو بردبرد بستم ال سی دی روشن میشه دما هم نشون میده ولی میکرو با ماژول ارتباط برقرار نمیکنه،آیا واسه پروگرام کردن میکرو تنظیم خاصی لازمه؟مثلا تنظیم فیوزبیتها

 7. سلام دوست عزیز
  بله در هنگام پروگرام کردن میکروکنترلر باید وضعیت فیوز بیت های میکرو، بر روی کریستال خارجی فرکانس بالا تنظیم گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

پروژه فوق حرفه ای هوشمند سازی با قابلیت کنترل توسط کامپیوتر و پیامک

هوشمند سازی! بعید به نظر می رسد، شخصی در زمینه الکترونیک و برق فعالیت داشته …