برخی از محصولات فروشگاه الکترونیک98 که با موضوع انتخابی شما مرتبط می باشند

کیت آماده دماسنج چند حسگری با تراشه دما DS18B20

کیت آماده دماسنج چند حسگری با تراشه دما DS18B20

کیت حرفه ای و آماده ساخت دماسنج چند حسگری با تراشه دما DS18B20 یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. هدف اصلی از طراحی این کیت اندازه گیری و کنترل دمای چهار نقطه به صورت همزمان و نمایش آن بر روی یک ال سی دی کاراکتری و آشنایی کامل شما دوستان عزیز با پروتکل ارتباطی یک سیمه (WIRE-1) و نحوه ارتباط میکروکنترلرهای AVR با قطعات الکترونیکی که از این پروتکل پشتیبانی می کنند، می باشد. پردازشگر اصلی این کیت میکروکنترلر ATmega8 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و فایل توضیحات کامل پروژه در قالب فایل PDF جهت ارائه به استاد برای دانشجویان عزیز می باشد.

از ویژگی های بارز این کیت که باعث حرفه ای تر شدن و افزایش کارایی آن می شود می توان به قابلیت کنترل دمای محیط اشاره نمود، به طوری که شما می توانید توسط سه میکروسوئیچ تعبیه شده بر روی کیت یک بازه دمای مجاز شامل حداقل دمای پائین و حداکثر دمای بالا برای میکروکنترلر تعریف کنید. به این ترتیب در صورتی که دما از محدوده تعریف شده خارج شود رله تعبیه شده بر روی کیت فعال می گردد و بلعکس در صورتی که دما دوباره در محدوده مجاز قرار گیرد رله تعبیه شده بر روی کیت غیر فعال می گردد. همچنین لازم به ذکر است تمامی تنظیمات اعمالی همانند محدوده مجاز دما که توسط کاربر تعیین می شود در حافظه داخلی EEPROM میکروکنترلر AVR ذخیره می گردد تا در مواقعی که برق دستگاه یا همان منبع تغذیه کیت قطع می گردد اطلاعات وارد شده توسط کاربر از بین نرود و در حافظه میکروکنترلر AVR باقی بماند.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر

کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر

کیت اندازه گیری و کنترل دما با قابلیت مانیتورینگ توسط کامپیوتر که توسط تیم فنی و مهندسی الکترونیک98 طراحی و آماده گردیده است، شما قادر خواهد ساخت تا کیت را از طریق پورت USB به یک کامپیوتر و یا لب تاب و یا حتی گوشی های هوشمند با سیستم عامل ویندوز متصل نمائید و با استفاده از نرم افزار نوشته شده به زبان C# در محیط Visual Studio اقدام به مانیتورینگ دما و تعیین محدوده دما برای کنترل دمای محیط نمائید.

در طراحی این کیت دو رله تعبیه شده است، که یک رله مربوط به دمای پایین و رله بعدی مربوط به دمای بالا می باشد. که عملکرد هر دو آن به اینصورت می باشد که با کاهش دما از مقدار دمای تعیین شده برای حد پایین رله دمای پایین و با افزایش دما از مقدار دمای تعیین شده برای حد بالا رله دمای بالا فعال می گردد. همچنین همانطور که گفته شد شما می توانید این محدوده دمای بالا و پایین را در نرم افزار مربوطه وارد و حافظه میکروکنترلر ذخیره نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده پروژه ارسال دما به صورت بی سیم با ماژول HM-TR

پروژه آماده ارسال دما به صورت بی سیم با ماژول فرستنده و گیرنده HM-TR

کیت پروژه ارسال دما به صورت بی سیم با ماژول فرستنده و گیرنده HM-TR یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. هدف ما از ساخت این پروژه طراحی یک فرستنده و گیرنده بی سیم رادیویی با استفاده از ماژول HM-TR است, به طوری که در فرستنده, دمای محیط با استفاده از تراشه LM75 اندازه گیری می شود و از طریق ارتباط بی سیم رادیویی برای گیرنده ارسال می گردد تا در گیرنده نمایش داده شود. مدار گیرنده با به کارگیری تراشه FT323BL و درگاه یو اس بی USB به کامپیوتر متصل می شود. در این حالت, دمای ارسال شده از طرف فرستنده, توسط برنامه هایپر ترمینال Hyper Terminal در کامپیوتر دریافت و نمایش داده می شود. به این ترتیب یک حسگر دمای بی سیم خواهیم داشت.

برای راه اندازی این پروژه از میکروکنترلر ATmega8 از خانواده میکروکنترلرهای AVR استفاده شده است، که برنامه میکروکنترلر به هر دو زبان C و بیسیک BASIC نوشته شده است. همچنین این پروژه شامل یک فایل PDF به زبان فارسی می باشد که در آن به صورت کامل سخت افزار مدار و برنامه میکروکنترلر AVR به هر دو زبان بیسیک BASIC و زبان C شرح داده شده است.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 - کنترل وسایل برقی با پیامک

برد آماده و فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900

کیت فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900 یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. کیتی که مشاهده می کنید یک نمونه کامل از مدار راه انداز ماژول SIM900 محسوب می شود، که به صورت حرفه ای طراحی شده و دارای قابلیت های بی نظیر و انعطاف پذیری بالا می باشد، به نحوی که شما می توانید اکثر پروژه های خودتان را در قالب پروژه های GSM و کنترلر را توسط این کیت عملی کنید.کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 در حقیقت شامل سه مدار، کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک، کنترل 8 رله جهت روشن و خاموش کردن انواع تجهیزات برقی و روشنایی از راه دور توسط پیامک و دستگاه دزدگیر سیم کارت خور اماکن می باشد، که به صورت یک دستگاه کامل در قالب کیت راه انداز حرفه ای ماژول SIM900 طراحی و به صورت آماده مونتاژ شده است.

پردازشگر اصلی این مدار میکروکنترلر ATmega32 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و فایل نحوه راه اندازی کیت می باشد، که بعد از تکمیل سفارش به همراه کیت آماده و مونتاژ شده برای شما ارسال می گردد.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول

خانه / پروژه های میکروکنترلر / اندازه گیری همزمان دمای چهار نقطه با سنسور DS18B20

اندازه گیری همزمان دمای چهار نقطه با سنسور DS18B20

اندازه گیری همزمان دمای چهار نقطه با سنسور DS18B20

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار پروژه ای کاربردی و حرفه ای با عنوان, اندازه گیری همزمان دمای چهار نقطه با سنسور DS18B20, برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR کرده است. گاهی مواقع لازم است تا توسط یک دستگاه دمای چندین نقطه را اندازه گیری کنید و مقادیر به دست آمده را به صورت جدا به کاربران نمایش دهید، همانطور که می دانید اگر بخواهیم برای عملی کردن این پروژه از سنسورهای معمول همانند سنسورهای دمای LM35  یا دیگر سنسورهای مشابه استفاده کنیم باید برای هر سنسور دما از یک پایه مستقل در میکروکنترلر AVR استفاده کنیم. به همین دلیل در برخی پروژه ها به دلیل میزان گستردگی پروژه بیشتر پایه های میکروکنترلر AVR مورد استفاده قرار می گیرند و ما با محدودیت پایه های میکروکنترلر روبه رو می شویم.

در این پروژه دمای چهار محیط مختلف را با استفاده از 4 سنسور دمای DS18B20 مجزا اندازه گیری می کنیم و سپس توسط میکروکنترلر ATmega8 از خانواده میکروکنترلرهای AVR, مقدار دمای اندازه گیری شده را بر روی صفحه نمایش ال سی دی کاراکتری 2*16 نمایش می دهیم. برای راه اندازی سنسور دمای DS18B20 با میکروکنترلر AVR باید از پروتکل ارتباط 1-WIRE استفاده نمود. به همین دلیل شما می توانید هر تعداد سنسور دمای DS18B20 را فقط توسط یک پایه از میکروکنترلر AVR به صورت همزمان راه اندازی کنید و دمای اندازه گیری شده توسط هر سنسور را به صورت کاملا مجزا توسط میکروکنترلر AVR فراخوانی کنید.

پروتکل ارتباطی WIRE-1 یکی از جدید ترین پروتکل های استفاده شده در میکروکنترلرهای AVR, که توسط شرکت Dallas طراحی شده است. برعکس بقیه پروتکل ها, محدودیت کابل استفاده شده آن تا 30 متر است. این پروتکل شبیه به پروتکل های شبکه طراحی شده است و قابلیت شناسایی سیستم های متصل به میکرو را دارد. سرعت شناسایی 50 سیستم در ثانیه است. سیستم هایی که به این روش مجهز هستند دارای یک ID به طول 8 بایت بوده که شناسه سیستم مورد نظر است و همین ID توسط میکرو باید در اول برنامه, برای پیدا کردن سیستم مورد نظر, جستجو شود.

اندازه گیری همزمان دمای چهار نقطه با سنسور DS18B20

برنامه نوشته شده به زبان Basic (بیسیک) در محیط BascomAVR

$regfile = “m8def.dat”

$crystal = 1000000

‘——————————————–

Config Lcdpin = Pin , Rs = Portb.7 , E = Portb.6 , Db4 = Portb.5 _

, Db5 = Portb.4 , Db6 = Portb.3 , Db7 = Portb.2

Config Lcd = 16 * 2

Cursor Off : Cls

‘——————————————–

Config 1wire = Portc.2

‘——————————————–

Dim Ss As String * 6

Dim I1 As Integer

Dim I2 As Integer

Dim I3 As Integer

Dim I4 As Integer

Dim Dsid1(8) As Byte

Dim Dsid2(8) As Byte

Dim Dsid3(8) As Byte

Dim Dsid4(8) As Byte

‘——————————————–

Deflcdchar 0 , 232 , 244 , 232 , 227 , 228 , 228 , 227 , 224

Deflcdchar 1 , 31 , 27 , 19 , 27 , 27 , 27 , 17 , 31

Deflcdchar 2 , 31 , 17 , 21 , 29 , 27 , 23 , 17 , 31

Deflcdchar 3 , 31 , 17 , 29 , 25 , 29 , 29 , 17 , 31

Deflcdchar 4 , 31 , 23 , 21 , 21 , 17 , 29 , 29 , 31

‘——————————————–

Dsid1(1) = 1wsearchfirst()

Dsid2(1) = 1wsearchnext()

Dsid3(1) = 1wsearchnext()

Dsid4(1) = 1wsearchnext()

‘——————————————–

Do

1wreset

1wwrite &HCC

1wwrite &H44

Waitms 750

‘———————————

1wreset

1wwrite &H55

1wverify Dsid1(1)

1wwrite &HBE

I1 = 1wread(2)

‘———————————

1wreset

1wwrite &H55

1wverify Dsid2(1)

1wwrite &HBE

I2 = 1wread(2)

‘——————————

1wreset

1wwrite &H55

1wverify Dsid3(1)

1wwrite &HBE

I3 = 1wread(2)

‘———————————

1wreset

1wwrite &H55

1wverify Dsid4(1)

1wwrite &HBE

I4 = 1wread(2)

Gosub Conversion

Cls

Locate 1 , 1

Lcd Chr(1) ; Ss ; Chr(0)

I1 = I2
Gosub Conversion

‘——————————————–

Locate 2 , 1

Lcd Chr(2) ; Ss ; Chr(0)

I1 = I3

Gosub Conversion

‘——————————————–

Locate 1 , 9

Lcd Chr(3) ; Ss ; Chr(0)

I1 = I4

Gosub Conversion

‘——————————————–

Locate 2 , 9

Lcd Chr(4) ; Ss ; Chr(0)

Loop

End

‘——————————————–

Conversion:

I1 = I1 * 10

I1 = I1 \ 16

Ss = Str(i1)

Ss = Format(ss , “0.0”)

Return

همچنین فایل شبیه ساز این پروژه نیز که با نرم افزار Proteus 8 Professional طراحی شده، پیوست فایل پروژه جهت دانلود قرار داده شده است، که می تواند شما را در یادگیری هر چه بهتر مدار و نحوه عملکرد آن یاری نماید.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : اندازه گیری همزمان دمای چهار نقطه با سنسور DS18B20

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : نقشه شماتیک پروژه | برنامه نوشته شده به زبان Basic (بیسیک) در محیط Bascom-AVR | فایل شبیه سازی نرم افزار Proteus ورژن8.1

حجم فایل دانلودی : 100 کیلوبایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

3 دیدگاه

  1. سلام چرا وقتی کریستال این برنامه رو روی 8mhz میزارم هیچی نشون نمیده 

  2. سلام و خسته نباشید خدمت شما
    این کیت چندتا ترموستات داره؟
    این کیت رو برای خودرو میخوام استفاده کنم و به ترموستات برای اب و روغن نیاز دارم ایا این کیت جواب کار منو میده؟

  3. سلام دوست عزیز
    خیر از این کیت نمی توانید برای این منظور استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

انتقال داده از طریق اترنت با ENC28J60 و میکروکنترلر AVR

توجه : این پروژه در تاریخ 14 تیر 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید. در …