خانه / پروژه های میکروکنترلر / اندازه گیری دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

اندازه گیری دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

اندازه گیری دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار پروژه ای کاربردی و حرفه ای با عنوان, اندازه گیری دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11, برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR کرده است. در بسیار از مکان های صنعتی و تولیدی لازم است که مدام میزان دما و رطوب هوا را اندازه گیری کنیم. اندازه گیری دقیق میزان رطوبت و دما بستگی زیادی به سنسور مورد استفاده در اندازه گیری دارد، به همین دلیل در این پروژه می خواهیم به معرفی سنسور دما و رطوبت DHT11 و نحوه راه اندازی آن با میکروکنترلر AVR بپردازیم. در این پروژه توسط میکروکنترلر ATmega8 از خانواده میکروکنترلرهای AVR اقدام به اندازه گیری دما و رطوبت محیط توسط سنسور DHT11 می کنیم و سپس مقدار اندازه گیری شده را بر روی یک ال سی دی کاراکتری نمایش می دهیم.

حسگر DHT11  یک سنسور دما و رطوبت می باشد که می توانید توسط آن به صورت همزمان دما و رطوبت محیط را با دقت بسیار بالا اندازه گیری کنید، از ویژگی های اصلی این سنسور ارسال بسته داده همزمان دما و رطوبت به صورت سریال می باشد. به همین دلیل می توان به سادگی توسط ارتباط سریال بین میکروکنترلر AVR و سنسور دما و رطوبت DHT11 ارتباط برقرار کرد.

اندازه گیری دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

نام فایل دانلودی : اندازه گیری دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

قیمت فایل دانلودی : 100,000ریال - ریال

محتویات فایل دانلودی : نقشه شماتیک پروژه | برنامه نوشته شده به زبان Basic (بیسیک) در محیط Bascom-AVR

حجم فایل دانلودی : 516 کیلوبایت

پسورد فایل دانلودی : www.electronics98.com

نحوه دریافت فایل : بلافاصله بعد از پرداخت می توانید این فایل را از سرورهای پرقدرت سایت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید, همچنین در پایان عملیات خرید, لینک های دانلود و رسید خرید به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

100,000ریال – خرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

کنترل نور لامپ و سرعت موتور AC تک فاز و سه فاز با AVR

توجه : این پروژه در تاریخ 24 آبان 1396 به صورت کامل بروزرسانی گردید. در …