خانه / پروژه های میکروکنترلر / ارتباط AVR و کامپیوتر از طریق اینترنت با GPRS ماژول SIM900

ارتباط AVR و کامپیوتر از طریق اینترنت با GPRS ماژول SIM900

ارتباط AVR و کامپیوتر از طریق اینترنت با GPRS ماژول SIM900

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار پروژه ای جذاب و بسیار حرفه ی با عنوان, ارتباط AVR و کامپیوتر از طریق اینترنت با GPRS ماژول SIM900, برای شما علاقه مندان به پروژه های میکروکنترلر AVR کرده است. بدون شک می توان گفت این پروژه جزوء پروژه های بسیار حرفه ای و البته کاربردی میکروکنترلرهای AVR می باشد. در این پروژه اقدام به راه اندازی بسیار حرفه ای و استاندارد ماژول سیم 900 با استفاده از میکروکنترلر AVR جهت تبادل اطلاعات به صورت کاملا دوطرفه در اینترنت توسط شبکه جی پی آر اس GPRS نموده ایم. عملکرد این پروژه به این صورت می باشد که با ساخت آن می توانیم چهار رله یا وسیله برقی را با استفاده از اینترنت توسط یک وب سایت از راه دور کنترل, و همچنین وضعیت رله ها را به صورت آنلاین درون وب سایت مشاهده نمائیم. لازم به ذکر است این پروژه یکی از کاملترین پروژه های آموزشی از نحوه ارتباط میکروکنترلر AVR و ماژول SIM900 و تبادل اطلاعات به واسطه اینترنت می باشد, که با فراگیری آن می توانید انواع ایده های صنعتی خود را به صورت حرفه ای به واقعیت تبدیل کنید. جهت مشاهده توضیحات کاملتر و ویدئو ضبط شده از نحوه عملکرد پروژه با الکترونیک 98 همراه باشید.

ارتباط AVR و کامپیوتر از طریق اینترنت با GPRS ماژول SIM900

همانطور که در ابتدا این بخش گفته شد, عمل کنترل چهار رله در این پروژه از طریق اینترنت و توسط یک وب سایت انجام می شود, به همین دلیل شما برای اعمال دستورات خود و یا مشاهده توابع ارسالی از طریق میکروکنترلر AVR نیازمند به ساخت و طراحی یک وب سایت هستید. خیلی از دوستان به نحوه ساخت وب سایت و برنامه نویسی آن هیچ آشنایی ندارند به همین دلیل تیم برنامه نویسی الکترونیک 98 برای راحتی شما دوستان عزیز اقدام به برنامه نویسی و ساخت یک صفحه اینترنتی نسبتا ساده به زبان HTML و PHP جهت انجام فرامین کنترلی و ارتباط با میکروکنترلر AVR نموده است.  جهت مشاهده این صفحه اینترنتی [اینجا] کلیک کنید. همچنین شما دوستان عزیز می توانید از این برنامه آماده که در فایل پروژه نیز موجود می باشد برای عملی کردن پروژه استفاده نمائید.

آموزش ساخت و راه اندازی وب سایت

برای اینکه کاربر بتواند از طریق اینترنت به میکروکنترلر متصل شود و اقدام به کنترل 4 وسیله برقی نماید, نیازمند این هستید, صفحه اینترنتی که در بالا توضیح داده شده, که فایل های برنامه نویسی آن ضمیمه فایل این پروژه می باشد را بروی سایت خودتان نصب نمائید, به همین دلیل در مرحله اول شما باید یک سایت با آدرس و نام مشخصی داشته باشید. اگر جزوء آن دسته از افرادی هستید که هیچ آشنایی با نحوه ساخت و راه اندازی یک سایت ندارید, می توانید طبق آموزش های زیر اقدام به خرید و راه اندای سایت نمائید.

توجه : سایت ها و شرکت های زیادی هستند که زمینه فعالیت آن ها فروش هاست و دامنه می باشد, اما توجه کنید که برخی از افراد و شرکت ها با تبلیغات کاذب اقدام به فروش هاست های بی کیفیت با سرعت بسیار پایین می کنند, به همین دلیل در هنگام خرید هاست و دامنه برای ساخت سایت خود حتما از یک سایت و شرکت مورد اطمینان و معروف اقدام به خرید نمائید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از [اینجا] اقدام به خرید هاست و دامنه کنید. سایت معرفی شده, صرفا یک پیشنهاد جهت خرید هاست و دامنه می باشد و لازم به ذکر است این سایت هیچ ارتباطی به سایت الکترونیک 98 نداشته و همچنین الکترونیک 98 مسئول خرید شما از این سایت نمی باشد.

:: از طریق لینک ارائه شده در خط بالا وارد سایت مربوطه شده و از طریق منوی ناحیه کاربری در صفحه اصلی سایت گزینه ثبت نام را انتخاب نمائید و اقدام به ثبت نام در سایت نمائید (شکل زیر).

ثبت نام در میهن وب هاست

:: بعد از پر کردن فرم عضویت و ثبت نام در سایت وارد ناحیه کاربری خود می شوید.

:: در ناحیه کاربری سایت در پنجره منوی سریع گزینه ارسال سفارش را انتخاب نمائید (شکل زیر).

نحوه ثبت سفارش جهت خرید هاست و دامنه

:: در پنجره باز شده گزینه (هاست لینوکس میزبانی شده در خارج) را انتخاب نمائید.

:: در پنجره باز شده یکی از سرویس های هاست مورد نظر خود را انتخاب نمائید.

:: در این مرحله باید برای سایت خود یک آدرس اینترنتی به دلخواه انتخاب و سپس سفارش خود را کامل کنید, به یاد داشته باشید این نام همان آدرس اینترنتی سایت شما خواهد بود.

توجه : اگر آدرس سایت خود را با دامنه IR انتخاب کنبد 24 ساعت بعد دامنه درخواستی شما فعال می شود و در صورتی که از دامنه های دیگر ماننده COM استفاده کنید, بلافاصله بعد از خرید سایت شما آماده بهره برداری می شود.

:: تبریک! مراحل ساخت سایت به پایان رسید حالا شما یک سایت با آدرس دلخواه خود دارید.

نحوه نصب صفحه اینترنتی طراحی شده جهت ارتباط با میکروکنترلر AVR

همانطور که گفته شد تیم برنامه نویسی الکترونیک 98 برای راحتی آن دسته از کسانی که به زبان های برنامه نویسی HTML و PHP آشنایی ندارند یک صفحه اینترنتی آماده جهت برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات با میکروکنترلر AVR طراحی نموده است که شما عزیزان نیز می توانید از آن برای راه اندازی پروژه های مورد نظر خود کمک بگیرید و یا برنامه نوشته شده را متناسب با کار خود گسترش دهید. جهت راه اندازی برنامه نوشته شده بر روی هاست سایت به شرح زیر عمل کنید.

:: آدرس وب سایت خود را به شکل http://Your Site.com:2082 مانند http://electronics98.com:2082 در مرورگر کامپیوتر وارد نمائید, و سپس نام کاربری و پسورد خود را وارد نمائید.

:: در صفحه باز شده بر روی گزینه File Manager کلیک کنید (شکل زیر).

نحوه آپلود فایل در هاست

:: در صفحه باز شده از طریق منوی سمت چپ گزینه public_html انتخاب کنید و سپس در منوی بالا گزینه upload را انتخاب نمائید. (شکل زیر).

نحوه آپلود فایل در هاست

:: فایل فشرده شده ای را با نام SIM900_FTP.zip از پوشه مربوط به این پروژه را جهت آپلود انتخاب نمائید.

:: در صفحه قبلی دوباره از طریق منوی سمت چپ گزینه public_html را انتخاب نمائید و همانند تصویر زیر بر روی فایل فشرده شده ای که آپلود کرده اید راست کلیک کنید و آن را از حالت فشرده سازی خارج کنید (شکل زیر).

 خارج کردن فایل آپلود شده در هاست از حالت فشرده

:: دوباره به صفحه ای که در مرحله اول در آن گزینه File Manager را انتخاب کرده اید بازگردید ولی اینبار گزینه FTP Accounts را انتخاب کنید (شکل زیر).

نحوه ساخت اکانت برای پروتکل FTP

:: در صفحه باز شده در قسمت Add FTP Account اطلاعات درخواستی را همانند تصویر زیر تکمل نمائید.

توجه : اطلاعات وارد شده در این صفحه را به صورت همزمان توسط نرم افزار BASCOMAVR در برنامه نوشته شده میکروکنترلر AVR به زبان بیسیک در متغیرهای User و Pas نیز وارد کنید (شکل زیر).

نحوه ساخت اکانت برای پروتکل FTP

:: حالا می توانید با نوشتن آدرس سایتان به صورت http://Your Site.com/SIM900_FTP/index.php همانند http://electronics98.com/SIM900_FTP/index.php به صفحه اینترنتی جهت تبادل اطلاعات با میکروکنترلر AVR از طریق اینترنت دسترسی داشته باشید.

توجه : در برنامه نوشته شده میکروکنترلر AVR باید حتما مقادیر متغیرهای URL و User و Pas را همانند توضیحات بالا وارد کنید. و برنامه را دوباره ذخیره و کامپایل نمائید.

نقشه شماتیک کامل پروژه ارتباط AVR و کامپیوتر از طریق اینترنت با GPRS ماژول SIM900

نقشه شماتیک کامل پروژه ارتباط AVR و کامپیوتر از طریق اینترنت با GPRS ماژول SIM900

توجه : مدت زمانی که دستور شما توسط میکروکنترلر AVR از طریق اینترنت دریافت می شود و یا بلعکس مدت زمان دریافت پاسخ از سمت میکروکنترلر AVR به صورت کلی به سرعت اینترنت شبکه GPRS مرتبط است. به صورت ساده می توان گفت هرچه سرعت اینترنت از طرف ماژول SIM900 بیشتر باشد سرعت تبادل اطلاعات و انجام فرامین نیز بالا می رود. به طور کلی می توان گفت مدت زمانی که طول می کشد تا دستور شما از طریق اینترنت انجام شود بسته به سرعت اینترنت می تواند بین 30 تا 120 ثانیه باشد.

برای درک بهتر شما از نحوه عملکرد مدار تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸ اقدام به ساخت این پروژه و ضبط یک ویدئو از عملکرد آن نموده است, که شما دوستان عزیز می توانید در ادامه این ویدئو را به صورت آنلاین مشاهده نمائید و یا از سرورهای پر قدرت الکترونیک 98 با لینک مستقیم دانلود نمائید.

ویدئو ضبط شده از عملکرد مدار ساخته شده توسط الکترونیک 98:

توجه : در این برنامه از کریستال خارجی استفاده شده است که مقدار آن 11.592MHz می باشد. دلیل استفاده از این کریستال این می باشد که شما تنها با استفاده از این مقدار کریستال می توانید به صورت انتخابی از پهنای باند 1200 تا 115200 برای اتصال با ماژول SIM900 استفاده کنید. به همین خاطر باید توجه داشته باشید که در هنگام پروگرام کردن میکروکنترلر حتما باید کریستال خارجی میکروکنترلر ATMEGA32 را فعال کنید و برای راه اندازی میکروکنترلر کریستال 11.952MHz را به میکروکنترلر متصل نمائید.

توجه : در هنگام پروگرام کردن میکروکنترلر AVR توسط پروگرامر فیوز بیت jtagen را غیر فعال نمائید.

نسخه جدید و کاملتر این پروژه در سایت الکترونیک 98 انتشار داده شد برای مشاهده بر روی لینک زیر کلیک کنید

مجموعه آموزشی اتصال میکروکنترلر AVR به شبکه GPRS و کنترل آن توسط اینترنت

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 محیط برنامه نویسی : BASCOM-AVR

 برنامه نویسی شده به زبان : BASIC

 دسته اصلی : ماژول SIM900

 نویسنده : فرهاد اکبری

 تاریخ انتشار :

51 دیدگاه

 1. سلام
  اگه من بخوام از این پروژه تو بخش های صنعتی استفاده کنم و بخوام به جای نام سایت شما تو قسمت
  add ftp
  میشه آدرس سایت شما رو هم تغییر داد یا این امکان وجود نداره
  میشه یک آموزش یا توضیح مختصر هم در مورد همین بخش اینترنت همون کد
  php بزارید تو سایت
  تا بتونیم هم ارتقا بدیم هم یک چیزی یاد بگیریم

 2. دوست عزیز برای اینکه بتونید از این پروژه استفاده کنید باید حتما یک وب سایت داشته باشید و یا بسازید تا بتونید مشخصات اکانت پروتکل FTP هاست ساییتون رو در برنامه میکروکنترلر وارد کنید تا میکروکنترلر به هاست سایت شما متصل بشه و شما بتونید از طریق سایتتون با میکروکنترلر یک ارتباط دو طرفه داشته باشید.
  آموزش زبان PHP بسیار گسترده و در زمینه فعالیت ما نیست ولی سایت های ایرانی و فارسی زبان زیادی در اینترنت وجود داره که به صورت تخصصی به آموزش زبان برنامه نویسی وب پرداختن.

 3. میشه یه جای sim900
  از سیم 908 استفاده کرد یا دستوراتش فرق میکنه
  بدون تغییر در برنامه
  یا اگه نیاز به تغییر هست کجاهاش

 4. هیچ تفاوتی در دستورات AT بین ماژول SIM900 و SIM908 وجود ندارد و شما می تونید به راحتی از ماژول SIM908 در تمامی پروژه ها به جای ماژول SIM900 استفاده کنید.

 5. مقادیر خازن استفاده شده برای اتصال کریستال یا اسپیکر یا مقدار خود کریستال چگونه محاسبه شده اند؟؟

 6. خود مدار مثلا برای اسپیکر رو چجوری می تونم طراحی کنم.
  من تازه در حال شروع هستم. 0 کیلومتر 🙂

 7. مقادیر خازن ها بر اساس پیشنهاد شرکت سازنده ماژول sim900 انتخاب شده است. اما مقدار کریستال بسته به نوع پروتکل ارتباطی و میزان سرعت مورد نیاز برای انجام برنامه نوشته شده توسط میکروکنترلر یا همان کلاک انتخاب می شود.

 8. برای اتصال بلندگو به ماژول sim900 احتیاج به مدار خاصی نیست و شما می توانید طبق نقشه های ارائه شده تنها با استفاده از چند خازن سرامیکی فسمت صوتی ماژول sim900 را راه اندازی کنید.

 9. امکان داره کد ها به زبان C رو هم قرار بدین؟؟

 10. متاسفانه فعلا به دلیل حجم کاری بالا این امکان وجود ندارد.

 11. ببخیشد. یه سوال دیگه. این نرم افزار که هست رو با چه برنامه ای نوشتین و ارتباطش با میکرو از چه طریقی هست؟؟ یعنی میکرو از طریق اینترنت کنترل میشه؟؟

 12. بله , ارتباط میکروکنترلر avr و کامپیوتر از طریق بستر GPRS یا همان اینترنت می باشد که به وسیله آن می توانید میکروکنترلر avr را در هر کجای دنیا از طریق هر کامپیوتر, موبایل, تبلتی و یا هر دستگاهی که به اینترنت متصل می شود می توانید کنترل کنید. نرم افزار نوشته شده تحت وب بوده و به زبان php نوشته شده است.

 13. دکمه خاموش روشن که توی سایت هست چطور به میکرو ارسال میشه؟ یعنی میکرو چطور تشخیص میده کدوم رله روشن و کدوم یکی خاموشه؟؟

 14. برای مثال، برای قسمت “ارسال” مقدار valiu برابر با همون کلمه “ارسال” هست. نباید عدد باشه؟؟

 15. اگه عدد هم باشه اون رو چجوری ارسال کنه؟؟؟

 16. ارتباط میکرو و وب سایت از طریق اینترنت توسط پروتکل FTP هست. در حقیق زمانی که شما در سایت تعیین می کنید کدوم پایه روشن باشه و کدوم پایه خاموش و در نهایت کلید (ارسال) می زندید سرور شروع به تولید یک فایل متنی در سرور می کنه که در اون فایل اطلاعاتی نظیر وضعیت پایه های میکروکنترلر ذخیره میشه و در نتیجه زمانی که میکروکنترلر به اینترنت متصل میشه به سراغ اون فایل میره و محتویات اون فایل متنی رو میخونه و طبق همون پایه های میکروکنترلر رو خاموش یا روشن می کنه.

 17. ممنون از توضیحات 🙂

 18. با سلام خدمت شما. برای اینکه این پروژه را در اتومبیل راه اندازی کنم چه تغییراتی در تغذیه پیشنهاد میکنید؟ (برای مثال رگولاتور). میخوام همه نوع اتومبیل رو ساپورت کنه. منظورم بخاطر ولتاژ و جریان هرکدوم هست. لطفا در صورت امکان توضیح زیاد دهید. با تشکر.

 19. سلام دوست عزیز،
  ولتاژ برق اتومبیل (سواری) 12 ولت می باشد به همین خاطر شما می تونید به راحتی و بدون هیچ تغییری از منبع تغذیه مندرج در شماتیک همین مدار استفاده کنید. لازم به ذکر است ولتاژ برق ماشین های سنگین 24 ولت می باشد به همین خاطر شما باید ابتدا توسط برخی مدار الکترونیکی ولتاژ 24 رو تبدیل به 12 ولت کنید.

 20. salam. emkanesh hast dastoorate php ke maslan baraye file RXD  neveshtin ro baram befrestin? kheyli lazem

 21. سلام من میخواستم فایل رو خریداری کنم. می خواستم مطمئن بشم سورس نرم افزار میکرو به زبان بیسیک و سورس نرم افزار کامپیوتتر داخل فایل ها موجود است؟؟؟!!!

 22. سلام دوست عزیز
  بله ، این پروژه شامل شماتیک و برنامه های نوشته شده در محیط BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC همچنین فایل های برنامه نویسی شده صفحه اینترنتی به زبان HTML و PHP می باشد.

 23. سلام. چرا قسمت Url_path خالیه؟Url_path = “/”

 24. سلام دوست عزیز
  اون قسمت مربوط به آدرس سایت (هاست) شما می باشد که شما باید با توجه به سایتی که برای اینکار تهیه کرده اید آدرس آنرا وارد کرده اید. اگر توضیحات پروژه رو بصورت کامل بخونید به صورت کامل متوجه این موضوع می شوید.

 25. با سلام و تشکر از زحمات جنابعالی می خواستم بدونم سورس php رو با چه نرم افزاری باید باز و ویرایش کنیم.
  ممنونم

 26. سلام دوست عزیز
  شما می توانید با نرم افزار های برنامه نویسی تحت وب مانند php edit اینکارو انجام دهید. اما روش ساده تر و مرسوم تری نیز موجود می باشد که شما می توانید بدون استفاده از نرم افزار خاصی یک فایل php را ویرایش کنید، برای اینکار کافی است فایل php مورد نظر را در کامپیوتر rename کنید و فرمت آن را از php به txt تغییر دهید و سپس فایل متنی را باز کرده و اقدام به ویرایش آن نمائید.
  بعد از اتمام ویرایش دوباره فرمت فایل را از txt به php تغییر دهید.

 27. سلام مهندسمیشه به ایمیلم ترتیب استفاده از دستورات at command رو توی پروژه تون برای برقراری ارتباط ftp گذاشتید رو بفرست من این پروژه رو خریداری کرده بودم ولی لینک منقضی شده اگه زحمتی نیست به همین ایمیل بفرستید رسید هم موجوده باتشکر

 28. برای اتصال پایه های TX و RX از SIM900 به میکرو، یاید از چه واسطی استفاده کنیم؟ ممکنه مدارش رو قرار بدین؟؟

 29. برای اتصال پایه های txd و rxd ماژول سیم 900 به میکروکنترلر نیاز به هیچ واسطه ای نیست تنها کافیه پایه rxd ماژول سیم 900 را به پایه txd میکروکنترلر و پایه txd ماژول سیم 900 را به پایه rxd میکروکنترلر متصل کنید.

 30. سلام دوست عزیز
  ارسال شد.

 31. سلام  برادر برنامه  پروژه  ناقصه از جمله   وجود نداشتن   pw    buzzer    case   و  …

 32. سلام دوست عزیز
  منظورتون رو نفهمیدم ؟ به چه علتی ناقصه؟ لطفا کاملتر توضیح دهید.
  همچنین لازم به ذکر است پروژه به صورت کامل بوده و صد در صد عملی می باشد، برای اثبات این موضوع فیلم عملکرد پروژه در پست درج شده است که می توانید مشاهده و یا دانلود کنید.

 33. با سلا ، طریقه خرید فقط این محصول چطوریه ؟؟؟

 34. سلام.خسته نباشید.
  این پروژه فایل آموزشی هم داره؟
  من پروژه دانلود پروژه کنترل 4 وسیله برقی از طریق اینترنت GPRS با ماژول SIM900
  را خریدم.فایل آموزشیش خوب بود.فقط درباره برنامش توضیح نداده بودید.
  اگه کد برنامه رو نفهمیده باشیم باید چیکار کنیم؟!

 35. سلام دوست عزیز
  این پروژه ها جزوء پروژه های حرفه ای به حساب می آیند و آموزش برنامه نویسی آن چیزی نیست که بتوان در یک فایل PDF گنجاند تنها راه تحلیل برنامه آن یادگیری زبان برنامه نویسی BASIC می باشد.

 36. با سلام و خسته نباشید.
  ببخشید صفحه ی وبسایتی که طراحی کردید این مشکل رو داره:
  من به صورت آفلاین این صفحه رو باز میکنم و بعد از تغییراتی که در وضعیت رله ها میدم ارال رو می زنم.ولی تغییری توی فایل TXD.txt داده نمیشه!
  مشکل از کجاست؟!
  ممنون میشم پاسخ بدید.کارم خیلی فوریه

 37. سلام دوست عزیز
  دقیقا متوجه نشدم منظور شما از تست به صورت آفلاین چی هست؟ لطفا توجه داشته باشید، فایل های مربوط به web با زبان php نوشته شده اند و برای تست آن باید حتما فایل ها را بر روی یک هاست وب سایت آپلود و سپس آزمایش نمائید و یا اینکه می توانید نرم افزار xampp را بر روی کامپیوتر خود نسب نمائید و با استفاده از آن سیستم خود را تبدیل به یک سرور میزبان وب نمائید و سپس اقدام به آزمایش برنامه تحت وب کنید.

 38. سلام.این برد از اینترنت سیم کارت استفاده میکنه؟اگه بخوام به وای فای وصل شه و از اینترنت اون استفاده کرد باید چیکار کرد؟

 39. سلام دوست عزیز
  بله این مدار با استفاده از GPRS سیم کارت به اینترنت متصل می شود برای اتصال به اینترنت از طریق WIFI باید از ماژول های WIFI استفاده کنید.

 40. سلام این پروژه رو خریدم ولی نمیتونم دانلود کنم میگه شما اجازه دانلود ندارین ایمیل خرید برام اومده.

 41. سلام دوست عزیز
  لطفا 4 رقم آخر شماره کارتی که با آن عملیات خرید را انجام داده اید را به ایمیل ofogh.ideh@yahoo.com بفرستید.

 42. با سلام
  به زبان بسکام و میکرو کنترولر avr آشنایی کامل دارم
  آیا امکانش هست با ایجاد یک سری تغییرات در این پروژه یک سری اطلاعات رو به میکرو انتقال داد
  حجم اطلاعات بین 200 تا 400 کیلوبایت است

 43. سلام دوست عزیز
  شما می توانید هر داده ای را از طریق بستر GPRS انتقال دهید اما باید توجه داشته باشید پردازش اطلاعات با حجم های 200 کیلوبایت و به بالا نیاز به تعریف و اتصال یک تراشه EEprom و یا کارت حافظه SD به میکروکنترلر AVR دارد.

 44. با سلام و خسته نباشید .
  قبل از موناژ مدار ، آین نیاز هست GPRS ماژول sim900 تنظیم و فعال شود ؟در این زمینه یک توضیح می دهید ؟
  آیا sim900a می شود استفاده کرد ؟
  باتشکر

 45. سلام دوست عزیز
  خیر نیازی به اعمال تنظیم خاصی بر روی ماژول نیست و فقط باید آنرا به میکروکنترلر متصل کنید. همچنین می توانید از ماژول SIM900a نیز استفاده کنید.

 46. سلام مجدد .
  در فیلم نشان داده شده که وقتی به رله فرمان داده می شود ، در قسمت پایین وضعیت تغییر داده شده رله نمایش داده می شود . این قسمت چگونه عمل می کند ؟ آیا از AVR فیدبک داده می شود یا فقط تغییر وضعیت انجام شده در داخل سایت ، نمایش میدهد؟

 47. سلام دوست عزیز
  وضعیت رله ها از میکروکنترلر AVR فیدبک داده می شود.

 48. سلام .من این پروژه را خریداری کردم و اما اول خواستم از شما سوالی کنم بعد ماژول sim900 بخرم .
  آیا امکان داره همین پروژه را با ماژول کارت شبکه و اترنت بزارید ؟
  به جای GPRS از نت شبکه LAN استفاده بشه . ولی عملکرد پروژه همین باشه .
  باتشکر از شما

 49. سلام دوست عزیز
  بله این امکان وجود داره ولی باید برنامه جدید برای پروژه نوشته بشه و همچنین سخت افزار پروژه نیز تغییر پیدا کنه.
  انشالله در آینده نزدیک مطالب و پروژه های از این دست بیشتر طراحی و انتشار خواهیم داد.

 50. مرسی آقای مهندس اکبری ، من خیلی زود به این برنامه احتیاج دارم و باید برای کارم راه اندازی کنم . حتی حاضرم بصورت خصوصی برای ساختش هزینه پرداخت کنم . ممنون میشم به بنده ایمیل بزنید .

  باتشکر از شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

کنترل دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

اندازه گیری دما و رطوبت محیط با استفاده از سنسور DHT11

در این بخش تیم الکترونیک و برنامه نویسی الکترونیک ۹۸, اقدام به طراحی و انتشار …