برخی از محصولات فروشگاه الکترونیک98 که با موضوع انتخابی شما مرتبط می باشند

کیت آماده قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR

کیت آماده قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR

کیت حرفه ای وآماده قفل رمزی تاچ اسکرین با LCD گرافیکی و میکروکنترلر AVR یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. در ساخت این پروژه برای نمایش اطلاعات از یک LCD گرافیکی در اندازه 64*128, و برای وارد کردن اعداد از یک صفحه لمسی (تاچ اسکرین) استفاده شده است. که شما می توانید با لمس عدد مورد نظر آن عدد را انتخاب کنید. از دیگر ویژگی های بارز این پروژه که جذابیت آن را چند برابر می کند, پشتیبانی از زبان فارسی است, به همین دلیل تمامی متن ها و منوها به زبان فارسی نمایش داده می شود.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت آماده ساخت دربازکن RFID با ماژول RF01D و میکروکنترلر AVR

کیت آماده ساخت دربازکن RFID با ماژول RF01D و میکروکنترلر AVR

کیت حرفه ای ساخت دربازکن RFID با ماژول RF01D و میکروکنترلر AVR یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه با هدف ساخت یک دربازکن مبتنی بر فناوری RFID طراحی و تولید شده است. پردازشگر اصلی این مدار میکروکنترلر ATmega16 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC و نرم افزار برنامه نویسی code vision به زبان C برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و C و فایل توضیحات کامل پروژه در قالب فایل PDF جهت ارائه به استاد برای دانشجویان عزیز می باشد.

از ویژگی های بارز این کیت که باعث حرفه ای شدن و افزایش کارایی آن می شود می توان به قابلیت ذخیره سازی 10 کارت RFID در حافظه EEPROM داخلی میکروکنترلر AVR اشاره کرد که این موضوع باعث می شود تا با قطع برق یا همان تغذیه کیت اطلاعات کارت های ذخیره شده از بین نروند و در حافظه میکروکنترلر باقی بمانند. همچنین بر روی کیت چهار میکروسوئیچ تعبیه شده است که توسط آن ها می توانید اطاعات کارت های ذخیره شده در حافظه را مدیریت نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت کنترل 4 وسیله برقی با وای فای WIFI و ریموت کنترل

کیت کنترل 4 وسیله برقی با وای فای WIFI و ریموت کنترل

استفاده از تجهیزات و دستگاه های خودکار، مدت هاست که در صنعت رواج دارد. پس از استفاده از تجهیزات خودکار در صنعت، اکنون نوبت به استفاده از اتوماسیون در خانه و امور روزمره زندگی رسیده است. سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های تنظیم نور محیط، دربازکن های خودکار، سیستم های اعلان و اطفای حریق، شیرهای خودکار و… نمونه هایی از طیف وسیع کاربرد اتوماسیون در خانه به شمار می روند. کیت معرفی شده در این بخش به شما این امکان را می دهد تا با نصب اپلیکشن (نرم افزار) اختصاصی آن بر روی گوشی موبایل (سیستم عامل اندروید)، بتوانید با استفاده از شبکه بی سیم (وای فای WIFI) چهار وسیله برقی را کنترل نمائید. همچنین این کیت با دارا بودن یک ریموت کنترل RF با قالب و طرح بسیار زیبا، این امکان را به شما می دهد تا بتوانید به راحتی و حتی بدون نیاز به شبکه WIFI نیز وسایل برقی را کنترل نمائید.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول


کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 - کنترل وسایل برقی با پیامک

برد آماده و فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900

کیت فوق حرفه ای راه اندازی کامل ماژول SIM900 یکی از محصولات الکترونیک98 می باشد که توسط تیم تخصصی این گروه طراحی و تولید شده است. کیتی که مشاهده می کنید یک نمونه کامل از مدار راه انداز ماژول SIM900 محسوب می شود، که به صورت حرفه ای طراحی شده و دارای قابلیت های بی نظیر و انعطاف پذیری بالا می باشد، به نحوی که شما می توانید اکثر پروژه های خودتان را در قالب پروژه های GSM و کنترلر را توسط این کیت عملی کنید.کیت حرفه ای راه اندازی ماژول SIM900 در حقیقت شامل سه مدار، کنترل دمای محیط از راه دور توسط پیامک، کنترل 8 رله جهت روشن و خاموش کردن انواع تجهیزات برقی و روشنایی از راه دور توسط پیامک و دستگاه دزدگیر سیم کارت خور اماکن می باشد، که به صورت یک دستگاه کامل در قالب کیت راه انداز حرفه ای ماژول SIM900 طراحی و به صورت آماده مونتاژ شده است.

پردازشگر اصلی این مدار میکروکنترلر ATmega32 از خانواده میکروکنترلرهای AVR می باشد، که توسط نرم افزار برنامه نویسی BASCOM-AVR به زبان بیسیک BASIC برنامه نویسی شده است. این کیت شامل یک CD حاوی محتویات نقشه های شماتیک ، برنامه میکروکنترلر به زبان بیسیک BASIC و فایل نحوه راه اندازی کیت می باشد، که بعد از تکمیل سفارش به همراه کیت آماده و مونتاژ شده برای شما ارسال می گردد.

مشاهده توضیحات بیشتر و خرید محصول

خانه / پروژه های آردوینو / آردوینو Arduino Uno / آموزش اتصال صفحه کلید به آردوینو Arduino

آموزش اتصال صفحه کلید به آردوینو Arduino

در یک صفحه کلید (کی پد) استاندارد کلیدهای اصلی بصورت X-Y ماتریکس قرار گرفته اند که در حالت معمول بصورت ردیفی و ستونی به یکدیگر متصل هستند. اگر یک صفحه کلید (کی پد)، 12 کلید داشته باشد این صفحه کلید (کی پد) بصورت 3 ستون 4 ردیفی به یکدیگر متصل می شوند و یک صفحه کلید (کی پد) 16 کلیدی بصورت 4 ردیف و 4 ستون به یکدیگر متصل می شوند. در این پست می خواهیم شما را با چگونگی اتصال یک صفحه کلید (کی پد) به میکروکنترولر آشنا کنیم. شکل زیر ساختمان داخلی یک صفحه کلید (کی پد) 4*3 را نشان می دهد.

تصویر یک صفحه کلید 4*3 با 3 ستون و 4 ردیف

این پروژه برای کمک به اتصال یک صفحه کلید (کی پد) به میکروکنترلر طراحی شده است. نقشه ارائه شده در تصویر زیر ساختار داخلی و ورودی های یک صفحه کلید (کی پد)های 3*4 را نشان می دهند. طراحی این نقشه ها برای رهنمایی شما در استفاده آسان از صفحه کلید (کی پد)ها و اتصال آن به انواع میکروکنترلرها و بردهای آموزشی و صنعتی است. در زیر اطلاعاتی بصورت متن وجود دارد که چگونگی نحوه اتصال پین های صفحه کلید (کی پد) را بیان می کند، ستونهای صفحه کلید (کی پد) C1-C2-C3 که به پینهای 5-1-3 متصل هستند و ردیف های صفحه کلید (کی پد) R1-R2-R3-R4 که به پینهای 4-6-7-2 وصل شده اند.

تصویری از چگونگی اتصالات داخلی و پین های صفحه کلید

با توجه به تصویر زیر می توانید به راحتی عملکرد صفحه کلید (کی پد) را درک کنید، مثلا برای یافتن کلید 0 ما تنها به پایه های 1 و 4 صفحه کلید (کی پد) نیاز داریم و یا برای یافتن کلید 4 به پایه های 3 و 7 نیازمندیم، حالا می توانید معنی اطلاعات مشخص شده مورد استفاده در برنامه میکروکنترولر را متوجه شوید.

نحوه عملکرد یک صفحه کلید 4*3

نحوه اتصال پایه های اتصال صفحه کلید (کی پد) به آردوینو Arduino

  • Keypad pin 1 to Arduino digital 3 //C2
  • Keypad pin 2 to Arduino digital 5 //R1
  • Keypad pin 3 to Arduino digital 2 //C1
  • Keypad pin 4 to Arduino digital 8 //R4
  • Keypad pin 5 to Arduino digital 4 //C3
  • Keypad pin 6 to Arduino digital 7 //R3
  • Keypad pin 7 to Arduino digital 6 //R2

برای اتصال ساده تر صفحه کلید (کی پد) به مدارات خود بهتر است ایتدا اطلاعاتی در مورد نحوه ساخت آن داشته باشید، چراکه در برخی از صفحه کلید (کی پد)ها ترتیب پایه ها متفاوت می باشد، اگر صفحه کلید (کی پد) شما متفاوت است می توانید با بدست آوردن اطلاعاتی شامل نوع صفحه کلید (کی پد) و کاربرد آن خطوط اتصالی آنرا بدست آورید و اگر نیاز به تغییر دادن پین های ردیفی و ستونی دارید این تغییرات را در تعداد آنها در برنامه اعمال کنید. برای این کار شما باید تعداد پین های اضافی صفحه کلید (کی پد) را که به آردوینو متصل کرده اید، در برنامه میکروکنترلر در قسمت پین های ردیفی و ستونی وارد کنید.

#include “Keypad.h”

// keypad type definition

const byte ROWS = 4; //four rows

const byte COLS = 3; //three columns

char keys[ROWS][COLS] = {

{‘1′,’2′,’3’},

{‘4′,’5′,’6’},

{‘7′,’8′,’9’},

{‘*’,’0′,’#’}

};

byte rowPins[ROWS] = {5, 6, 7, 8}; //connect to the row R1-R4 pinouts of the keypad

byte colPins[COLS] = {2, 3, 4}; //connect to the column C1-C3 pinouts of the keypad

اتصال صفحه کلید به آردوینو

برای آشنایی هر چه بهتر شما با نحوه اتصال صفحه کلید (کی پد) به آردوینو، یک پروژه آماده کرده ایم که در آن شما باید یک رمز ورود جهت باز و بسته کردن قفل وارد نمائید. برای تست پروژه بعد از انجام اتصالات و پروگرام کردن برنامه زیر بر روی میکروکنترلر avr، جهت وارد کردن رمز عبور ابتدا کلید ستاره * و سپس شماره و یا رمز خود را وارد کنید و در پایان جهت تایید رمز وارد شده کلید پنجره # را بر روی صفحه کلید (کی پد) فشار دهید.

    #include “Keypad.h”

    const byte ROWS = 4; // four rows

    const byte COLS = 3; // three columns

    char keys[ROWS][COLS] =

    {

    {‘1′,’2′,’3’ },

    {‘4′,’5′,’6’ },

    {‘7′,’8′,’9’ },

    {‘*’,’0′,’#’ }

    };

    byte rowPins[ROWS] = {5, 6, 7, 8};

    byte colPins[COLS] = {2, 3, 4};

    Keypad keypad = Keypad( makeKeymap(keys), rowPins, colPins, ROWS, COLS );

    char KEY[4] = {‘1′,’2′,’3′,’4’}; // default secret key

    char attempt[4] = {0,0,0,0};

    int z=0;

    void setup()

    {

       Serial.begin(9600);

    }

    void correctKEY() // do this if the correct KEY is entered

    {

       Serial.println(” KEY ACCEPTED…”);

    }

    void incorrectKEY() // do this if an incorrect KEY is entered

    {

       Serial.println(“KEY REJECTED!”);

    }

    void checkKEY()

    {

       int correct=0;

       int i;

       for ( i = 0; i < 4 ; i++ )

       {

          if (attempt[i]==KEY[i])

          {

             correct++;

          }

       }

       if (correct==4)

       {

          correctKEY();

       }

       else

       {

          incorrectKEY();

       }

       for (int zz=0; zz<4; zz++) // clear previous key input

       {

          attempt[zz]=0;

       }

    }

    void readKeypad()

    {

       char key = keypad.getKey();

       if (key != NO_KEY)

       {

          switch(key)

          {

          case ‘*’:

             z=0;

             break;

          case ‘#’:

             delay(100); // added debounce

            checkKEY();

             break;

          default:

             attempt[z]=key;

             z++;

          }

       }

    }

    void loop()

    {

       readKeypad();

    }

 در صورتی که بعد از کامپایل کردن برنامه اخطاری مبنی بر “keypad does not name a type” مشاهده کردید، مشکلی نیست و می توانید به راحتی، تنها با اضافه کردن کتابخانه صفحه کلید (کی پد) به پروژه خود، این اخطار را رفع نمائید. می توانید برای دانلود برنامه و کتابخانه صفحه کلید (کی پد)، از لینک دانلود قرار گرفته در انتهای پروژه استفاده کنید.

برای ساخت این پروژه پیشنهاد می کنیم از صفحه کلید (کی پد)های تلفن های دیجیتالی استفاده کنید، چراکه این صفحه کلید (کی پد) ها در بازار بسیار رایج بوده و به راحتی در همه جا قابل خرید می باشد.

نمای ظاهری و نقشه شماتیک یک صفحه کلید تلفن

در انجام برخی پروژه ها نیاز است تا از کیبوردهایی با تعداد کلید ها و سطر و ستون های متفاوت استفاده نمائیم، که در این موارد برای یافتن پایه های صفحه کلید (کی پد) پیشنهاد می شود از یک مولتی متر آنالوگ و یا دیجیتالی استفاده کنید. برای انجام اینکار کافی است مولتی متر را بر روی قسمت تست دیود یا تست اتصالات قرار دهید و سپس با برسی پایه ها طبق نقشه های ارائه شده در تصاویر بالا اقدام به یافتن پایه های سطر و ستون نمائید.

تصویر نهایی از پروژه ساخته شده

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

کاربر گرامی جهت مشاهده لینک دانلود ابتدا باید وارد سایت شوید، اگر کاربر جدید هستید می توانید در کمتر از یک دقیقه به صورت رایگان عضوء سایت شوید.

 رمز فایل : www.electronics98.com

 حجم فایل : 851 کیلو بایت

 محیط برنامه نویسی : Arduino

 برنامه نویسی شده به زبان : C

 نویسنده : فرهاد اکبری

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *