خانه / برق صنعتی و قدرت / مدار فرمان و قدرت راه اندازی ماشین پرس یک ضربه

مدار فرمان و قدرت راه اندازی ماشین پرس یک ضربه

مدار فرمان و قدرت راه اندازی ماشین پرس یک ضربه

در این بخش الکترونیک ۹۸ برای شما دانش آموزان و دانشجویان رشته تحصیلی برق قدرت، اقدام به طراحی و انتشار پروژه ای در زمینه برق صنعتی با عنوان، مدار قدرت و مدار فرمان راه اندازی ماشین پرس یک ضربه کرده است. در صنایع ماشین های ابزار، فولاد سازی، ماشین سازی و قطعه سازی بیشتر از ماشین های پرسکاری استفاده می گردد. ماشین های پرسی حرکت بالا و پائین را بصورت هیدرولیکی و یا مکانیکی توسط الکتروموتورهای سه فاز و شیرهای برقی انجام داده و نهایتا توسط آهنربای مغناطیسی مصنوعی که از طریق برق AC و یا DC ایجاد می گردد. ضربه به جسم وارد کرده و با توجه به قالب از پیش تعیین شده، اجسام را شکل می دهد.

ماشین های پرس با توجه به نیروی مورد نیاز و شکل گیری اجسام، بصورت یک، دو و سه ضربه زن ساخته می شوند که مدارات هر کدام با هم متفاوت می باشد، در پرس های مکانیکی از روش چرخ طیار برای حرکت و ضربه زدن استفاده می شود که بصورت میل لنگی، بادامکی، اهرمی و … ساخته می شود. ولی در پرس های هیدرولیکی از جک های هیدرولیکی که روغن آن ها توسط پمپ وصل شده به الکتروموتور کنترل می گردد استفاده شده است. در تصویر زیر مدار قدرت یک ماشین پرس نشان داده شده است. الکتروموتور M1 جهت حرکت میل لنگ و یا حرکت پیستورن از طریق پمپ روغن متصل به آن، جهت حرکت به سمت بالا و پائین و آهنربای مغناطیسی (Elektro Magnet) دو فاز جهت ضربه زدن به کار می رود.

مدار قدرت ماشین پرس یک ضربه

مدار قدرت ماشین پرس یک ضربه

مدار فرمان ماشین پرس یک ضربه

.: کاربر گرامی جهت مشاهده این محتوا ابتدا باید وارد سایت شوید :.

.: اگر کاربر جدید هستید می توانید در کمتر از یک دقیقه عضوء سایت شوید :.

ورود به سایتعضویت در سایت

کلید Q1 در مدار فرمان برای تغییر وضعیت فرمان، بوبین مغناطیسی به حالت خاموش (0) و حالت تحریک بوسیله پدال S4 یا (2) و یا به حالت دستی با S2 و S3 یا (1)، بکار می رود. کلید Q2 در صورت بسته بودن، میکروسوئیچ S5 را در مدار بی اثر می کند. میکروسوئیچ S5، برای قطع الکترومگنت بعد از عملکرد آن و استپ S6، برای قطع الکترومگنت و استارت S1 برای راه اندازی الکتروموتور M1، استفاده شده است.

شستی های S2 و S3 باهم سری گردیده تا احتمال زیر پرس ماندن دست اپراتور کاهش یابد. چون هر دو شستی باید با هم فشرده شود، تا ضربه زده شود.

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

کاربر گرامی جهت مشاهده لینک دانلود ابتدا باید وارد سایت شوید، اگر کاربر جدید هستید می توانید در کمتر از یک دقیقه به صورت رایگان عضوء سایت شوید.

 رمز فایل : www.electronics98.com

 حجم فایل : 60 کیلوبایت

 دسته اصلی : مدارات فرمان و قدرت

 نویسنده : فرهاد اکبری

 تاریخ انتشار :

یک دیدگاه

  1. عالی بود ممنون.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

کلید مغناطیسی و مقادیر نامی کنتاکتورها

کلید مغناطیسی (کنتاکتور) این کلید با فرمان از راه دور و نیز بدون نگهدارنده مکانیکی …