خانه / الکترونیک / فرستنده جهت ارسال امواج تصویری ویدئو

فرستنده جهت ارسال امواج تصویری ویدئو

فرستنده جهت ارسال امواج تصویری ویدئو

چنان چه، خروجی یک ویدئو را به فیش A در مدار زیر وصل کنید و فیش B را به دو سیم یک آنتن تلویزیون وصل نمایید، می توانید توسط یک آنتن دیگر که به تلویزیون وصل است، تصویر ویدئو را بدون سیم و با کمک تنظیم تیونر تلویزیون دریافت کنید. سیم پیچ، سه دور سیم شماره 30، طبق جدول SWG (یعنی سیمی به قطر 0/30 میلی متر) که بر روی هسته ی فریت به قطر 8 میلی متر کنار هم و مرتب پیچیده شده است.

فرستنده جهت ارسال امواج تصویری ویدئو

فرستنده ی علایم تصویری برای تعمیرات تلویزیون

مدار زیر، یک پترن ژنراتور بوده که خطوط بسیار افقی در صفحه ی تلویزیون ظاهر می کند تصویر مدار بالا را می توانید به کمک آنتن تلویزیون و تنظیم تیونر آن دریافت کنید (تریمر فرستنده هم تنظیم می شود).

فرستنده ی علایم تصویری برای تعمیرات تلویزیون

چگونه مقدار فرکانس تشدید یک مدار LC پیدا کنیم

چنان چه مدار زیر را ساخته و سیم پیچ (Lx) را نزدیک سیم پیچ مدار Lc قرار دهید، عقربه ی میتر که بین صفر تا 500 میکروآمپر می باشد، تغییر خواهد کرد. یعنی هرگاه فرکانس تشدید مدار Lc بیشتر از فرکانس مدار فوق باشد، عقربه جلو می رود. در هر دو حالت خازن متغیر C1 را باید تنظیم نمود تا تغییر عقربه میتر به حداقل برسد، در این صورت، مقدار فرکانس مدار Lc برابر با مقدار فرکانس مدار زیر خواهد بود که از روی درجه بندی انجام می شود و بر روی خازن C1 که قبلا به کمک فرکانس متر انجام شده است، می توان مقدار فرکانس را مشخص نمود. سیم پیچ LX شامل 2 دور سیم لاکی به قطر 1 میلی متر بر روی هسته ی هوایی به قطر 1/5 سانتی متر است و L1 شامل 10 دور سیم لاکی به قطر 0/5 میلی متر بر روی هسته ی هوایی به قطر 5 میلی متر می باشد.

چگونه مقدار فرکانس تشدید یک مدار LC پیدا کنیم

 موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 نویسنده : فرهاد اکبری

 تاریخ انتشار :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مطلب پیشنهادی

انواع آنتن ها

آنتن نیم موج (هرتز) این آنتن از دو میله ی فلزی تشکیل شده است که …